mi Leren wonen op Calvijn College WALCHEREN 29 'Het probleem van Middelburg is opgelost' intratuin in MIDDELBURG - Dan hebben we het grootste probleem van Middel burg opgelost, zei het raadslid Adrie van 't Westeinde (Groen- Links) tijdens de bijeenkomst van de raadscommissie Ruimte. Hij reageerde op de mededeling van WD-fractievoorzitter Benno Nieuwenhuis dat er onder diens kiezers een behoefte is aan grote en dure appartementen in de bin nenstad. Volgens de WD'er gaat het om appartementen in het ho gere segment van vijf tot zes ton met een oppervlakte van 150 tot 200 vierkante meter. Nieuwenhuis zei dat die apparte menten gevraagd worden door mensen die nu ruim wonen in vrijstaande woningen, ouder zijn geworden en nu iets zoeken wat minder onderhoud vergt maar wel ruim is. Van 't Westeinde doelde met zijn opmerking over het grootste pro bleem van Middelburg op de bouwput. Opvallend genoeg heeft aannemer Heijmans in het verleden een plan gepresenteerd met ruime appartementen aldaar. De aannemer trok dat plan echter in omdat er onvoldoende belang stelling bestond. De afgelopen jaren hebben specia le arbeidstoeleidingsprojecten op de school hun nut meer dan be wezen. Zogenaamde pro-leerlin gen, kinderen die moeite hebben met het verwerven van kennis, in zichten en vaardigheden, kregen extra lessen en trainingen in vak ken waarvoor ze gekozen hadden. Dat gebeurde in nauwe samenwer king met bedrijven. Omdat ook de hobbel naar zelf standigheid voor jongeren met leerachterstanden en gedragspro blemen heel moeilijk te nemen is, komt er nu een zelfstandigheids- training bij. De theoretische aspecten van zelf standigheid zitten al voor een groot deel in het onderwijs verwe ven, maar daar komt nu een half jaar specifieke training in de les bij voor leerlingen die zich voor het traject opgeven. Daarna volgt er een halfjaar praktijktraining. In een huis aan de Nieuker- ckestraat in Krabbendijke zullen elke schooldag drie leerlingen worden begeleid bij de dagelijkse en minder alledaagse zaken waar mee je te maken krijgt als je op je zelf woont. Zaken als boodschap pen doen, omgaan met de buren, een bankrekening openen, schoonmaken, onderhoud van het huis en vrijetijdsbesteding worden in de praktijk geleerd. Het huis is beschikbaar gesteld door woningcorporatie R&B Wo nen en leerlingen van de bouwaf- delingen leren er ook nog schilde ren, stukadoren, en metselen. De leerlingen mogen ook klussen rondom andere huizen, als de bu ren dat vragen. Het project is een proef van om te beginnen twee jaar, die gespon sord wordt door bedrijven en de gemeente Reimerswaal. Het Cal vijn College besteedt er ook een geldprijs aan die de Rabobank be schikbaar stelde voor het beste coöperatieve idee rondom de Oos- terschelde. Saskia van der Nat, teamleider bij R&B Wonen, opent het praktijk huis op donderdag 10 oktober. Bij Intratuin vind je alle sfeerartikelen en woomdeeën om je helemaal uit te leven in je huis! Voor meer woon- inspiratie: haal ons gratis magazine BLAD in de winkel en ontdek je eigen woonstijl op facebook.com/intratuin. ift Ie*1 Phalaenopsts 2 takken Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven WOENSDAG 2 OKTOBER 2013 in de Walcherse steden door Mieke van der Jagt KRABBENDIJKE - Het Calvijn College in Krabbendijke, de vmbo-afdeling van het reformatorisch onderwijs in Zeeland, gaat leerlingen in theo rie en praktijk onderwijzen in het zelfstandig wonen. Donderdag 10 oktober wordt een speciaal daar toe ingerichte woning geopend. Cocoonen mei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29