Popronde Middelburg op vijftien podia Kledingbank zoekt gesponsorde opslag SLIK OP DE WEG? GAS LOS! 64-jarige ambtenaren mogen vertrekken WD wil opheldering over actie Vlasmarkt korting 28 WALCHEREN WONINGMARKT De drie Walcherse gemeenten maken samen afspraken voor de woningmarkt. Op vijftien locaties in de stad tre den donderdag 14 november in to taal negentien bands op. Alle mu ziekgenres komen daarbij aan bod. Nieuw dit jaar zijn Braaijtap- perij De Mug en café 't Fust, bei de aan de Vlasmarkt. Ook in de vernieuwde foyer van poppodium De Spot is een optreden. Het programma ziet er als volgt uit: 15.30 uur Wolf In Loveland in de Zeeuwse Bibliotheek; 16.30 uur Emil Landman in de Drvkkery; 19.30 uur DÉMIRA in Honeypie; 20.00 uur ANNY! in Ko D'oooooor; Rogier Pelgrim in Ci nema Middelburg; 20.30 uur Lie ve Bertha in De Spot; 21.00 uur Casa de la Muerte in Bar Ameri can; Herrek in Kloveniersdoelen; 21.30 uur Bade in Seventy Seven; Kleinindustrie in 't Hof; Proper Outfit in Brooklyn; 22.00 uur Mark Lotterman in De Mug; The Tightropes in 't Fust; Who vs Who in De Geere; 22.30 Bombi- late in Bardot; KinKobra in Ameri can; 22.45 uur Girl Beard in 't Hof; 23.00 uur Adam the Relevants in Seventy Seven; 23:30 Hömpfdinga in De Spot. De situatie raakt zo onwerkbaar, dat de stichting dringend op zoek is naar een nieuwe opslagruimte voor alle kleding. De Stichting Kledingbank Zee land heeft haar voorraad voorals nog opgeslagen in een ruimte van Citybox in Middelburg. Daar kan ze dankzij sponsoring tot 1 decem ber van dit jaar terecht. Maar nu de Kledingbank uit zijn jasje groeit, zoekt de stichting dringend naar een andere opslag. Die moet zowel permanent als groot als droog zijn. En boven dien gesponsord. De Stichting Kledingbank Zee land heeft inmiddels aan 1300 klanten nieuwe kleding ver strekt. Samen met de sociale dienst in Goes organiseert de stichting van 31 oktober tot en met 2 november een kleding- beurs in de tijdelijke Kledingbank in Goes. Voor de gouden opslagtip houdt de Kledingbank zich aanbevolen: telefoon: 0118-558464 of e-mail: kledingbank-zeeland.nl. middelburg - Vakantiewoningen in de stad. De gemeenten Middel burg en Vlissingen kijken of het mogelijk is dat bestaande wonin gen in de beide Walcherse steden verkocht kunnen worden als tweede (recreatie)woning. Op die manier is het misschien mogelijk dat de verstarde woningmarkt wordt opengebroken en dat ver kopers op Walcheren ook weer kunnen kopen of bouwen zodat er beweging komt in de woning markt. Of de beide gemeenten uiteinde- lijk voor deze optie kiezen, is nog maar de vraag omdat ambtenaren nog onderzoeken wat de gevol gen zijn voor de leefbaarheid. Als een aantal woningen maar tijde lijk bewoond is, kan dat gevolgen hebben voor de middenstand, scholen, verenigingen, veiligheids gevoel en saamhorigheid binnen een wijk. Vakantiewoningen in de stad is een van de opties die opgenomen staat in de Walcherse Woning marktafspraken. De drie gemeenten hebben afspra ken gemaakt voor de komende ja- ren op het gebied van wonen en volkshuisvesting. Zo hebben ze ook afgesproken dat een flink aan tal bouwplannen worden bijge steld. Tot 2022 mogen er maxi maal 2597 woningen bijkomen op Walcheren. In oude plannen werd nog uitge gaan van bijna het dubbele: 5120 woningen. Er zijn onder andere bouwplan nen geschrapt in Souburg-Noord, Tüindorp in Vlissingen, Mortiere Middelburg, Serooskerke-Oost en Middelburg Ramsburg, zo blijkt uit het rapport van de gemeen ten. De plannen voor het Schelde- kwartrer in Vlissingen, in het beleidsstuk aangeduid als het zorgenkind van Walcheren, gaan voor de komende vijfjaar uit van 388 woningen waarvan 155 appartementen. Tlissen 2018 en 2023 rekenen de gemeen ten op de bouw van 663 wonin gen aldaar en daarna nog eens 793- Er wordt door de Walcherse ge meenten ook gekeken naar twee Zeeuws-Vlaamse initiatieven voor de woningmarkt om ervoor te zorgen dat particuliere wonin gen niet verkrotten. Daar is een plan om te komen tot een vast goedorganisatie die verwaarloos de particuliere woningen op koopt en sloopt of opknapt. En het project Klus dat particulieren moet stimuleren hun woningen op te knappen. Als blijkt dat die projecten succesvol zijn, willen de Walcherse gemeenten ze over nemen. Het rapport signaleert ook dat het de komende tijd steeds belangrijker wordt dat er ge schikte woningen zijn voor 75-plussers. Het aanpassen van bestaande woningen voor die groep wordt aangeduid als 'de grootste uitdaging'. Ook het com- •bineren van wonen en zorg moet volgens de samenstellers gezien worden als een serieuze uitda ging- De samenstellers signaleren heel voorzichtig een lichtpuntje aan de horizon als het gaat om de wo ningmarkt. Ze baseren dat op cij fers van onder andere het Cen traal Planbureau. Maar ook op eigen waarnemin gen omdat de leegstand de afgelo pen tijd niet verder is toegeno men. Maar ze beseffen ook dat op het gebied van de woningmarkt niets zeker is. De toekomst is ver zekerd van onzekerheden, schrij ven ze dan ook. MIDDELBURG - Vijf Middelburgse ambtenaren die volgend jaar 64 jaar worden, maken gebruik van een speciale vertrekregeling. In totaal konden zeven ambtena ren van de gemeente Middelburg gebruik maken van deze speciale regeling. De vertrekregeling is vol gens wethouder Chris Simons (WD, personeelszaken) nodig in verband met bezuinigingen. Hij geeft ook aan dat het college met tegenzin voor deze regeling kiest, aangezien de overheid lan ger doorwerken promoot. „We zoeken de oplossing liever in effi-J ciënter werken." De wethouder verzekert dat de ambtenaren die gebruik maken van de regeling, niet alsnog wor den ingehuurd voor klussen, zo als de provincie doet met ambte naren vertrokken met een verge lijkbare regeling voor 57-jarigen. Raadslid Jolijn Delissen geeft aan dat het om een R&B-feest ging. Ze verwijst naar tien jaar terug, toen burgemeester Koos Schouwe- naar dergelijke feesten verbood omdat het publiek dat daarop af kwam nogal regelmatig voor pro blemen zorgde. Het liberale raads lid stelt dat Schouwenaar met dat verbod het vuurwapenbezit wil de bestrijden. Ze wil dan ook weten of de ge meente overleg heeft gehad met de politie over dat feest en de mo gelijke impact op de veiligheid in de binnenstad. Het WD-raadslid benadrukt dat de veiligheid van bewoners en bezoekers van groot belang vindt. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De zesde editie van de Popronde in Middelburg kent een uitgebreider programma dan voorgaande jaren. Meer informatie: www.popronde.nl. Tweede woning door Emile Calon MIDDELBURG - De Zeeuwse Kleding bank raakt dusdanig overspoeld met giften dat de huidige opslag overvol raakt. fcm/h Het rapport van de drie Walcherse gemeenten signaleert ook dat het de komende tijd steeds belangrij ker wordt dat er geschikte wonin gen zijn voor 75-plussers. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De Middelburgse WD-fractie wil van het dagelijks gemeentebestuur weten of het op de hoogte was van het feest afgelo pen vrijdag in Schuttershof dat na afloop uit de hand liep. De politie moest die nacht de Vlasmarkt met honden en de wapenstok schoonve gen na de arrestatie van een feest ganger. i- €2,50 Uiterste inleverdatum: 31 december 2013 Niet geldig i.c.m. andere kortingsacties! Met deze bon krijgt u C2,50 korting op een autowasbeurt bij: Carwash-Axel, Drieschouwen-Zuid 14, Axel Autowaspark Kuzee, Pearyweg 9, Goes Wasstraat De Walvis, Livingstoneweg 3a, Goes Picobello, Glacisweg 44, Hulst Garagebedrijf Lokerse Zn, Zandweg 8E, Kruiningen Texaco Buitenlust, Bredestraat 64, Oostburg Autowaspark Kuzee, Marie Curieweg 1, Oost-Souburg Texaco Scherpenisse, Spuidamstraat 5, Scherpenisse AVIA Carwash Sluis, St. Annastraat 50, Sluis Shell Otheense Kreek, Serlippensstraat 45, Terneuzen Texaco Terneuzen, Guido Gezellestraat 29/Kennedylaan 20, Terneuzen Esso Baskensburg, President Rooseveltlaan 731, Vlissingen Garage Pieters, Stuerboutstraat 30, Waterlandkerkje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28