Schildersfirma Wilhelm Bijna 1200 deelnemers beste leerbedrijf 2013 °nVhoo!m"seum reünie Petrus Hondius 66 We wilden niet langer met de was naar huis, maar ook niet naar zo'n saaie wassalon. ZEEUWS-VLAANDEREN 23 Kok in prijzen bij mosselwedstrijd Man vernielt eigen ruiten en wordt opgepakt Activiteiten in herfstvakantie programma Topstarter op de Vlaamse publieke televisie en wonnen. Ze hadden zich geen be^ tere reclame kunnen wensen. De wasbar is (voorzichtig) bezig met een opmars. Een tweede ves tiging is afgelopen maand, in sep tember, geopend aan de Graaf van Egmontstraat in Antwer- pen-Zuid. Ook daar wonen veel studenten. De expansie gaat door. Tegen het einde van het jaar ho pen Yuri en Dries een derde was bar te openen in Leuven. Ze wil len het concept ook naar het bui tenland verkopen. Wellicht nog even en de wasbar is niet meer origineel. MIDDELBURG - Sander de Jonge, kok bij 't Hof Welgelegen in Mid delburg, is maandag derde gewor den bij een landelijke wedstrijd om de titel Mosselman/vrouw 2013, die werd georganiseerd door Schmidt Zeevis Rotterdam. Voor de wedstrijd, die werd ge houden in het Miele Culinary Institute in Vianen, moesten de zeventien deelnemende koks drie bereidingen van mosselen presen teren. De Middelburger zal de mosselgerechten die hij in Via nen maakte de komende tijd ook bereiden in 't Hof Welgelegen. OOST-SOUBURG - Agenten hielden zondagavond een man (59) aan voor het vernielen van een aantal ruiten in een woning aan de Zee wijksingel in Oost-Souburg. Hij had, aldus de politie, duidelijk te veel gedronken en zijn vrien din liet hem niet hun woning bin nen. Daarop werd de man zo kwaad dat hij aan de voor- en ach terzijde enkele ruiten vernielde. De gewaarschuwde politie arres teerde hem en hij werd voor ver hoor meegenomen naar Toren- tijd. Het is volgens de politie niet de eerste maal dat de man zich misdroeg. terneuzen - De buitenschoolse opvang van Kinderopvang ZeeuwsVlaanderen houdt in de herfstvakantie (maandag 14 tot en met vrijdag 18 oktober) weer speciale activiteiten. Maandag staan het maken van een herfstta- fel en een heksenmiddag op de rol. Dinsdagochtend worden pad denstoelen en vleermuizen ge knutseld en 's middags is er een herfstappelspel. Donderdagmor gen worden spoken gemaakt en 's middags is er Mister en Miss Halloween-verkiezing. ri c II fr* Wilhelm was met twee andere be drijven genomineerd, met G&K Schilder- en onderhoudswerken uit Helmond en de Gebr. Van der Geest uit Enschede. Ze zijn alle drie 'zeer gemotiveerd en betrok ken om nieuwe medewerkers op te leiden', stelt de jury. Bij de keu ze voor Wilhelm heeft de door slag gegeven 'dat het opleiden en ontwikkelen van medewerkers er in de genen zit'. Wat ook heeft meegespeeld is dat Wilhelm een breed pakket dien sten levert; niet alleen schilderen, maar ook glas-, behang- en spuit werken. „Die verscheidenheid is een ideale springplank voor werk nemers om zich verder te oriënte ren", aldus de jury. Savantis, het landelijk kenniscen trum voor de sectoren schilderen en onderhoud, tekent voor de toe kenning van de prijs. De directie van Wilhelm (plusminus vijftig werknemers) is trots op het resul taat, zeker met het oog op de toe komst. „Want aan jonge vaklui blijft behoefte." terneuzen - Het schoolmuseum Schooltijd aan de Nieuwstraat in Terneuzen speelt in op de kinder boekenweek met een speurtocht lang 'spelletjes van weleer'. In het schoolmuseum zijn allerlei oude spelletjes te zien, die bij veel kinderen onbekend zijn. Met de speurtocht kunnen ze die samen met hun ouders, opa's of oma's ontdekken. De spelletjes staan in vitrinekasten. Voor de speurtocht is een vragenlijst opgesteld. De kinderboekenweek is van 2 tot en met 12 oktober. Het schoolmu seum is woensdag en zaterdag open van 14.00 tot 17.00 uur. Toe gang: kinderen 1,50 euro en vol wassenen 2,50 euro. De reünie vindt komende zater dag plaats in het gebouw van de 'opvolger' van het Petrus Hondius Lyceum, scholengemeenschap De Rede aan de Oude-Vaart in Ter neuzen. Volgens de organisatie wordt het 'een knalfeest' dat in het teken zal staan van 'herinne ringen ophalen en elkaar weer ontmoeten onder het genot van een drankje en hapje'. De activiteiten beginnen zaterdag om 13.00 uur met de ontvangst van oud- en huidige medewer kers. Oud-leerlingen zijn een uur later welkom. Ze zullen hun klas genoten snel terug kunnen vin den. De Rede is ingedeeld in eind jaren. Het jaar 2013 voor de grote reünie is doelbewust gekozen. Honderd jaar geleden opende een Hogere Burgerschool (HBS), vergelijkbaar met het vwo nu, de deuren aan de Markt in Terneuzen. Dat was nog kantje boord. De Terneuzen se gemeenteraad keurde de op richting van de toen nog gemeen telijke HBS nipt goed met zeven stemmen voor en vijf tegen. DINSDAG 1 OKTOBER 2013 Yuri en Dries, oprichters wasbar Tafelen in de Gentse wasbar, terwijl de machines de was doen. Exterieur wasbar aan de Nederkouter aan de zuidkant van de Gentse binnenstad, foto's PZC door Harmen van der Werf ZAAMSLAG - De firma Wilhelm in Zaamslag heeft een mooie prijs in de wacht gesleept. Het bedrijf is landelijk uitgeroepen tot het beste leerbedrijf 2013 in de sector schil deren en onderhoud. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De aanmeldtermijn voor de reünie van de Terneuzense Rijks HBS Petrus Hondius is geslo ten. De teller is geëindigd op 1191 deelnemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61