Onvoldoende aandacht voor gratis parkeren Kinderopvang en KIO in 'oude' school Zaamslag Waterschap pakt oever van krekengebied aan 'De participatiesamenleving is erg gebaseerd op dwang en sancties' 20 ZEEUWS-VLAANDEREN BELFORT MUSEUM Raadslid Ellen de Neef (eigen lijst) constateert in een toelich ting op vragen aan B en W dat veel bezoekers van Terneuzen af gelopen zaterdag niet wisten dat ze geen geld in de parkeerauto maat hoefden te gooien. Het stond nergens aangegeven. Vorig jaar werden op de vier tol- vrije-tunneldagen nog stickers op de automaten geplakt, nu niet. De Neef wil weten of het college van plan is zijn leven te beteren. „Hoe komt het dat op de entreeborden bij Terneuzen, op de website en via vrije publiciteit geen aandacht wordt besteed aan het gratis par keren?", wil ze weten. Want gratis parkeren lokt mo gelijk extra bezoekers naar Ter neuzen, zowel uit Zeeuws-Vlaan- deren als uit de rest van Zee land. De Neef wijst ook op de re cente kritiek van ondernemers op het parkeerbeleid. De slechte com municatie over het gratis parke ren, onderstreept die kritiek, vindt ze. Verkeerswethouder Co van Schaik voelt zich niet echt aange sproken. „In het periodiek overleg met Centrummanagement heb ben we afgesproken dat zij zorgen voor leuke activiteiten op die tol vrije dagen en dat wij faciliteren met gratis parkeren. De promotie van dat alles is hun zaak." Van Schaik over de entreeborden: „Die komen er." Voorzitter Marlies Oggel van Cen trummanagement heeft de in druk dat wél algemeen bekend was dat er zaterdag in Terneuzen vrij kon worden geparkeerd. „Maar er zijn natuurlijk altijd wel mensen die twijfelen. Daarom wa ren die stickers op de automaten vorig jaar een goed idee. Die za ten er nu echter niet op. Ik denk dat we de communicatie nog eens goed moeten doorspreken met de gemeente. Het moet toch een soort wisselwerking zijn." De ge meente heeft overigens al toege zegd dat volgend jaar op de zes tol vrije dagen ook weer gratis kan worden geparkeerd. Frank van Beek, directeur van Pro kino, juicht de samenwerking van harte toe. „Ik kende KIO al, om dat wij ook in de zorg actief zijn. Het is mooi dat wij in Zaamslag samen op kunnen trekken." Dat is aldus Van Beek des te mooier, omdat kinderen met een verstan delijke beperking ook meer een ei gen plek moeten krijgen in het re guliere onderwijs. Kinderopvang kan worden gezien als het voor portaal van de basisschool, juultjes en KIO hebben in het ver bouwde schoolpand eigen ruim te. Het is de bedoeling samen acti viteiten te houden. De eerste is za terdag. Kinderen kunnen er zich onder meer uitleven met het ma ken van cakejes en op een spring kussen. In de ochtend rijdt er ook een kindertreintje door Zaamslag en er ook worden gewerkt aan een 'make over'. De vestiging in Zaamslag is de eer ste van KIO in Zeeuws-Vlaande- ren. De stichting heeft Heinkens- zand als uitvalsbasis. Kinderop vang Juultjes zat al in Zaamslag, aan de zuidkant van het dorp, aan de Riemensstraat 9. Tegelijkertijd wordt er gebaggerd. Bovendien wordt, in het kader van het deelproject Steenovens, het oude kerkenpad ten zuiden van Zaamslag hersteld. Het kar wei, uitgevoerd door Eendracht Zeeland, moet vlak voor kerst klaar zijn. Het waterschap wil het watersys teem op orde brengen. De aanleg van natuurvriendelijke oevers ver groot de waterberging en verbe tert tegelijkertijd de waterkwali teit Met de baggerwerkzaamheden wordt dat effect nog vergroot. Scheldestromen verwacht dat de werkzaamheden nauwelijks of geen hinder opleveren voor de omgeving. Vrijwel alle vrijkomen de grond wordt, na de oogst, ver werkt op de omliggende percelen. Langs de Pouckedijk wordt een weidelanddepot aangelegd voor 9000 kubieke meter baggerspecie uit de verschillende waterlopen. Was getekend: René Gabriels, van beroep filosoof en socioloog aan de Universiteit van Maastricht. Zijn woorden gingen er gisteren op een bijeenkomst van Splinter in Terneuzen in als Gods woord in een ouderling. Splinter is het Zeeuws platform voor bestrijding van armoede en sociale uitslui ting, waarvan binnen drie jaar de subsidie wordt afgebouwd. Ten overstaan van zo'n tachtig be leidsmakers, hulpverleners en an dere belangstellenden laakte Gabriels de passage uit de Troon rede waarin gewag werd gemaakt van een verschuiving van een on betaalbaar wordende verzorgings staat naar een 'participatiesamen leving'. „Wie niet werkt, moet zich in de ogen van de hardwer kende Nederlander schamen. Dat leidt tot verlies aan zelfrespect bij uitkeringsgerechtigden en op den duur tot maatschappelijke on rust", voorzag Gabriels die zich zelf als 'een pessimist' omschreef. Tegenover een uitkering staat te genwoordig verplicht een tegen prestatie op straffe van een sanc tie. „Daarmee wordt, anders dan veel gemeenten beweren, wel de gelijk betaald werk verdrongen en gaan lonen omlaag", aldus Els Westdijk van de FNV. Zij pleitte voor erkenning van sociale active ring als tegenprestatie: echt vrij willigerswerk zoals een bestuurs lidmaatschap van een vereniging. door Wout Bareman TERNEUZEN - Op de zaterdagen dat de Westerscheldetunnel tol vrij is, moet iedereen ook weten dat in Terneuzen gratis kan worden geparkeerd. En dat was afgelopen zaterdag wéér niet het geval. Er was onvoldoende publiciteit aan ge geven. door Harmen van der Werf ZAAMSLAG - Kinderopvang Juultjes van Prokino en stichting KIO voor de opvang van kinderen én jongvol wassenen met een verstandelijk be perking trekken samen op in Zaam slag. Zaterdag houden ze van 10.00 tot 14.00 uur open dag in hun nieuwe locatie, de voormalige openbare basisschool aan de Ge rard van de Nissestraat 13. door Wout Bareman TERNEUZEN - Waterschap Schelde- stromen is begonnen met de aan leg van 2,5 kilometer natuurvrien delijke oevers in het afvoergebied Othene-Zuidoost. Dat is het kre kengebied ten zuiden van Terneu zen. Belfort als Huis door Henk Boot TERNEUZEN - „Niet de individuele ar me of de uitkeringsgerechtigde is het probleem, maar de armoe. Die ontstaat doordat de rijkdom, de mid delen en de macht op een onrecht vaardige manier worden verdeeld. En zolang dat niet wordt onderkend en aangepakt en de mensen in de bijstand als een probleen worden be schouwd, maakt de samenleving, de Haagse politiek voorop, zich schul dig aan collectief zelfbedrog."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58