Structuur wijk West wordt niet veranderd Alle iPads gestolen van basisschool Middelburg De Tropical Zoo blijft prikkelen BEVELANDEN en THOLEN 23 Middelburgse kok in prijzen bij mosselwedstrijd Ondernemersplein De jaren '6o-wijk gaat de komen de jaren ingrijpend op de schop. Zo sloopt woningcorporatie Stad- lander ongeveer 160 gedateerde huurwoningen om daar nieuwe huizen voor in de plaats te bou wen. In onder meer de Vier Mei straat zijn al woningen gesloopt. Ook de twee basisscholen in het gebied krijgen misschien nieuw bouw, al dan niet op hun huidige locatie. Al deze ontwikkelingen boden volgens Stadlander en de gemeen te de kans om het stratenpatroon in de wijk te verbeteren. Dat idee is nu losgelaten, omdat het te duur is. De gemeente moet bezui nigen en ook Stadlander moet, on der meer door de verhuurdershef fing van het Rijk, op de kleintjes letten. Overigens ligt het plan momen teel stil. Stadlander wil pas verder gaan als de gemeente een besluit heeft genomen over de toekomst van de basisscholen. Volgens het college gebeurt dat nog dit jaar. MIDDELBURG - Sander de Jonge, kok bij 't Hof Welgelegen in Mid delburg, is maandagavond derde geworden bij een landelijke wed strijd om de titel Mosselman/ vrouw 2013, die werd georgani seerd door Schmidt Zeevis Rotter dam. Voor de wedstrijd, die werd ge houden in het Miele Culinary Institute in Vianen, moesten de zeventien deelnemende koks drie bereidingen van mosselen presen teren. De Middelburger zal de mosselge rechten die hij in Vianen maakte de komende tijd ook bereiden in 't Hof Welgelegen. Directeur van de school Piet lan Reijnierse baalt er flink van dat de school het nu moet doen zon der iPads. „We hadden de tabiets nog maar sinds augustus en alle klassen, van groep 1 tot groep 8, maakten er wekelijks gebruik van. Er ston den ondersteunende apps op, bij voorbeeld voor het automatiseren van rekensommen." De school heeft aangifte gedaan, maar vol gens Reijnierse ontbreekt van de dader(s) nog ieder spoor. „De poli tie is druk met de zaak bezig, maar tot nu toen is er nog niet één iPad terug gevonden." Dat de inbreker(s) wist(en) waar te zoeken, is volgens Reijnierse wel duidelijk. „De iPads zijn uit een verzegelde kast gestolen en de dader(s) moest(en) dus geweten hebben waar ie zoeken." De school heeft aangifte ge daan en moet nu wachten tot de verzekering een vergoeding uit keert. Nieuwe chef voor restaurant Willem4 Hotelrestaurant De Korenbeurs/Willenn in Kortgene heeft een nieuwe chefkok: Suranga Neels (27) uit 's-Heerenhoek. Neels heeft een nieuw menu inge voerd, dat wel voortbor duurt op het concept dat de vorige chef, Martin Ozinga, opzette: kleine gerechten a 7,50 euro, waarmee een uit gebreid dan wel klein diner kan worden samengesteld. Highbeer, variant op wijnspijsproeven Hotel-café-restaurant De Kroon in Wissenkerke heeft een nieuw concept: de High- beer, een eigen invulling van een high tea of een wijn-spijsproeverij: in twee tot drie uur worden diverse bieren met bijpassende ge rechten, vaak met bier be reid, geserveerd. Het arran gement is te boeken vanaf vier personen, maar ook voor grotere groepen. Bedrijven en school leiden mensen op Foodport Academy begint in Wemeldinge Centrum voor Innovatief Vakmanschap voor de sector Agri&Food. Het regionale talentencen trum gaan de Zeeuwse agro- foodbedrijven en Edudelta Onderwijsgroep samenwer ken. Edudelta en Foodport Zeeland betalen de helft, Economische Zaken de rest. Najaarsconcert mannenkoor DEV Het Christelijk Sint-Anna- lands Mannenkoor Door Eendracht Verbonden geeft vrijdag vanaf 19.30 uur een najaarsconcert in de her vormde kerk aan de Kerk- ring. Medewerking wordt verleend door onder andere dirigent Koos van der Slik- ke, organist Leen Heyboer en pianist Joost van Belzen. De toegang is gratis. Er is een collecte voor woonvoor ziening De Klimroos. KWADENDAMME - De beesten van de Afrika expositie van Berken hof s Tropical Zoo in Kwadendam- me waren niet van echt te onder scheiden. Totdat een bezoeker het aandurfde een olifant te aaien. „Goh, die is gewoon van plastic", kreeg Jeroen Antes van de Tropi cal Zoo nog wel eens te horen. „Ik legde hen uit dat deze polyes ter modellen wel zijn gemaakt uit een mal van wat ooit een levend beest is geweest." Zijn uitleg is niet nodig bij de nieuwe dinotentoonstelling in de expositieruimte. De laatste di nosauriër is 65 miljoen jaar gele den uitgestorven. Niemand die er dus aan twijfelt of ze wel of niet echt zijn. De modellen van deze reuzen zijn 'made in Asia'. Afgelo pen week zijn ze in een container aangekomen in Kwadendamme. Door het team van Berkenhofs Tropical Zoo zijn ze inmiddels op hun vaste plek gezet. Want in te genstelling tot de beesten van de tijdelijke Afrika Expo zijn de oer- beesten vaste gast in de expositie ruimte. De Tropical Zoo besteed al veel aandacht aan de oertijd met bijvoorbeeld de fossielen mijn. In deze mijn kunnen fossie len worden bekeken van andere oerdieren, zoals sabeltandtijgers, mammoeten of gigantische haaientanden. „Onze ervaring is dat mensen, vooral veel kinderen, geïnteresseerd zijn in de oertijd. Kinderen zijn dol op dino's." Toen de huurovereenkomst van de dieren voor de Afrika Expo af liep, hoefde Jeroen Antes niet lang na te denken over de volgen de bewoners. „We proberen een paar keer per jaar onze collectie te vernieuwen. We willen onze bezoekers blijven prikkelen. Daarnaast vinden we het een mooi moment om in de herfstvakantie wat leuke oer tijd-activiteiten te houden." Later deze maand komen er nog enkele modellen bij. Behalve de dino's, waaronder enkele van het oorspronkelijke formaat, zijn in de expositieruimte ook enkele bij zondere fossielen te zien, zoals di- no eieren, botten, schedels en tan den. De Tropical Zoo houdt te vens een dino kleurwedstrijd, kunnen er dino skeletten worden gebouwd, is er een oer-speur- tocht uitgezet en kunnen 'echte' oer dieren worden vastgehouden zoals slangen en spinnen. De Afri- ka-dieren gaan na anderhalfjaar terug naar hun Belgische kunste naars Dirk Claesen en Hedwig Snoeckx. Berkenhof s Tropical Zoo is in de herfstvakantie alle da gen open van 10.00 tot 17.00 uur. DINSDAG 1 OKTOBER 2013 SINT-MAARTENSDIJK - De structuur van de wijk West in Sint-Maartens dijk blijft grotendeels hetzelfde. Volgens burgemeester en wethou ders is er simpelweg geen geld om het stratenpatroon in de wijk ingrij pend te veranderen. door Maarten Back MIDDELBURG - Op basisschool De Cypressenhof in Middelburg zijn al le 34 iPads gestolen. De tabiets zijn woensdagnacht ontvreemd. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. KORTGENE WISSENKERKE WEMELDINGE SINT-ANNALAND Jeroen Antes van Berkenhofs Tropical Zoo is 'gegrepen' door een T-rex. foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53