SCEZ slaat collectie JJjff®lbr"!"zges® br Plannen voor afdeling oude stadhuis Veere op m^^Sijd van SP in Reimerswaal 'Een konijn wil grazen of een sprintje trekken' SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Ondernemersplein De deuren van het stadhuis en museum De Vierschaar zijn vanaf vandaag gesloten voor de restaura tie van het monumentale pand. De gemeente Veere beëindigt de exploitatieovereenkomst met Stichting Delta Cultureel voor de Vierschaar. De gemeente schrapt de museale functie van het stad huis en wil gebouw straks het he le jaar door gratis openstellen voor publiek. De Stichting gaf af gelopen week haar beheerop- dracht voor museum De Schotse Huizen terug aan het Rijk. Zij ziet door het Veerse museumbeleid en de hoge huur van de panden, eigendom van het Rijk, zelf geen toekomst in het museum. - Wethouder Chris Maas geeft don derdag om 13.30 uur het startsein voor de restauratie van het stad huis. De gevels, het leistenen dak en het houtwerk worden her steld. Het opknappen van het ca rillon en de zeven stadhuisbeel- den hoort ook bij het werk, dat zo'n 1,5 miljoen kost. MIDDELBURG - Sander de Jonge, kok bij 't Hof Welgelegen in Mid delburg, is maandagavond derde geworden bij een landelijke wed strijd om de titel Mosselman/ -vrouw 2013, die werd georgani seerd door Schmidt Zeevis Rotter dam. Voor de wedstrijd, die werd ge houden in het Miele Culinary Institute in Vianen, moesten de zeventien deelnemende koks drie bereidingen van mosselen presen teren. De Middelburger zal de mosselge rechten die hij in Vianen maakte, de komende tijd ook bereiden in 't Hof Welgelegen. De PvdA in Reimerswaal hoeft voor de komende verkiezingen - in 2014 - overigens nog niet bang te zijn voor concurrentie uit de linkse hoek. „Het zal echt niet meer lukken om daar als SP aan mee te doen", zegt Roland van Tilborg van de afdeling in Tholen. „Het plan is nog heel pril." Volgens hem heeft de SP nu ruim twintig leden in Reimerswaal. Onder hen zitten twee of drie mensen die het wel zien zitten om een afdeling op te richten. Overigens moeten er dan nog wel wat meer leden komen. De statuten van de partij bepalen dat pas een lokale afdeling mag wor den opgericht als in de betreffen de gemeente vijftig SP-leden wo nen. Volgens Van Tilborg is al eens eer der geprobeerd in Reimerswaal iets van de grond te krijgen. Dat is op niets uitgelopen. Nieuw bestuur voor ondernemersclub De ondernemersvereniging Burgh-Haamstede wordt nieuw leven in geblazen. Met de komst van een nieuw bestuur wordt ge poogd Burgh-Haamstede weer beter op de kaart te zet ten. De nieuwe voorzitter is Sander Penning, zelfstandig juridisch adviseur en media tor. Daarnaast is hij kandi daat-raadslid voor de WD bij de verkiezingen. Van Halteren voorzitter BNI Ester van Halteren is de nieuwe voorzitter van BNI Grevelingen, een internatio naal erkend zakelijk net werk. Van Halteren volgt Emily Holtkamp op. Leden van de BNI Grevelingen ko men wekelijks kort bij el kaar voor een ontbijt. De groep telt momenteel 25 le den en er is nog plaats voor nieuwe leden. Info: www.bni.eu/nederland 'Scootafette' voor ondernemers Ondernemers op Schou- wen-Duiveland, de Bevelan- den en Goeree-Overflakkee kunnen een week een elek trische scooter gebruiken. Daarna gaat de scooter naar een andere ondernemer om te testen. De ondernemers vullen in ruil daarvoor een vragenlijst in. Het initiatief komt van Eco Scooter Zee land. Die verhuurt de scoo ters vooral aan toeristen en zet in op een breder publiek. Goud voor slager uit Renesse Slagerij Van Tolhuizen uit Renesse heeft zes maal een gouden bekroning gekregen van vakbroeders tijdens de nationale slagersvakbeurs. De zelfgemaakte nasi goreng, Schouwse rauwe ham, gekookte ham, Zeeuw se boerenleverworst, spare- ribs en rookworst vielen in de prijzen. Zeker voor mensen die eenzaam zijn, die weinig contact meer heb ben met anderen, kan een hond of kat een echt maatje zijn. „Het is soms het laatste wat ze hebben. Dan vraag je je af wat er gebeurt als een dier moet inslapen. Daar maken we ons best wel eens zor gen over, maar onze rol is natuur lijk heel beperkt." Toch proberen de dierenartsen dit soort onderwerpen wel be spreekbaar maken als mensen in de praktijk komen. Dan gaat het niet alleen over het mogelijk aan schaffen van een nieuwe hond of kat nadat een dier is doodgegaan, maar ook over de zorg voor het huidige dier. „Mensen gaan soms te ver. Dat ze niet meer weg gaan van huis omdat de hond aan het dementeren is en zij daardoor in een sociaal'isolement komen." Het welzijn van de baasjes, maar ook het welzijn van dieren staat komende zaterdag centraal tij dens de open dag van de praktijk in Zierikzee, al ligt de nadruk dan wel heel duidelijk op het welzijn van de dieren. „Mensen hebben soms te weinig kennis over de die ren die ze in huis hebben", zegt Buitink. Als voorbeeld noemt ze de konijnen waarbij het regelma tig mis gaat, vertelt Buitink. „Men sen hebben geen idee hoe je een konijn gelukkig maakt. Konijnen horen eigenlijk in een groep te le ven. Daarnaast wil een konijn gra zen, een sprintje trekken of knab belen." En dat kan meestal niet in de kleine hokken waarin ze zit ten. „Maar je kan ook niet zomaar een konijn bij een ander in een hok zetten, want het zijn ook weer territoriumdieren." Zaterdag wordt een presentatie ge geven over konijnen houden. Daarnaast is een presentatie over het houden en het welzijn van pa pegaaien. „Verder kunnen men sen ieder half uur live een opera tie zien, kunnen de kleinste kin deren met hun dierenknuffel naar het knuffelspreekuur en is er on der andere een demonstratie van De Hondenkappert." De open dag is van 13.00 tot 1600 uur in de praktijk, Grevelingen- straat 17 in Zierikzee. DINSDAG 1 OKTOBER 2013 door Annemarie Zevenbergen VEERE De (kunst)collectie uit het oude stadhuis aan de Veerse Markt wordt voorlopig opgeslagen bij Stichting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ). door Rob Paardekam KRUININGEN - Reimerswaal krijgt op termijn wellicht een afdeling van de Socialistische Partij. Onder begeleiding van de al bestaande Thoolse afdeling proberen een paar SP-leden uit de gemeente iets op te zetten. BURGH-HAAMSTEDE BRUINISSE ZIERIKZEE RENESSE Dierenarts Ingeborg Buitink (links) en assistente Marie-Antoinette Moerkerk onderzoeken een kat. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Dieren hebben vaak een enorme betekenis voor men sen. Dat zegt Ingeborg Buitink van de dierenartsenpraktijk Schou- wen-Duiveland in Zierikzee. „We zouden willen dat daar wat meer aandacht voor is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45