Vijf man Welzijnshuis niet naar SMWO Goes Scharendijke behoudt een kinderdagverblijf Beeld en muziek zorgt voor intensieve beleving 20 SCHOUWEN-DUIVELAND ACTIE VVN EN OUDERRAAD Dat heeft curator Benne van Leeu wen maandag bevestigd. Tien a elf medewerkers kunnen, volgens Van Leeuwen, wel aan de slag bij de Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterscheldere- gio in Goes. „Daarmee is de conti nuïteit van de welzijnstaken van de gemeente Schouwen-Duive- land geborgd," aldus de curator, die vandaag, dinsdag, met het ma nagement van de SMWO spreekt. Van Leeuwen verwacht deze week de zaak te kunnen overdra gen. Van kinderopvang Koos, de ande re tak van het Welzijnshuis, kun nen 25 mensen aan de slag bij Ki beo uit Goes. Dat is iets meer dan de helft van het aantal Koos-me- dewerkers. Kibeo neemt een aantal locaties van Koos over. De SMWO zet de welzijnstaken van de gemeente Schouwen-Duiveland voort. Het faillissement van het Wel zijnshuis heeft dan van 22 van de 65 medewerkers hun baan gekost. Na het faillissement van kinderop vang Koos (een tak van het Wel zijnshuis Schouwen-Duiveland) heeft Kibeo zeven van de elf loca ties overgenomen. Daaronder val len onder meer de bso (buiten schoolse opvang) en pg (peuter- groep) Koos Matroos, beide geves tigd in een lokaal bij school, in Scharendijke. Kinderdagverblijf Knofje in datzelfde dorp viel ech ter - voornamelijk door de hoge huurprijs van het huidige pand - buiten de boot. „Op verzoek van de ouders kijken we nu of we een kinderdagverblijf bij school kun nen onderbrengen. Ouders willen de kinderen graag bij elkaar hou den en ook de school werkt hier graag aan mee. Het zou een mooie ontwikkeling zijn", zegt be stuurder Elly Brand van Kibeo. Vanaf vandaag, 1 oktober, varen de overige overgenomen vestigin gen officieel onder de Kibeovlag. Via een vorige week gehouden versnelde procedure hebben voor malig medewerkers van Koos op een baan bij Kibeo gesolliciteerd. Van de 42 sollicitanten heeft de organisatie er 25 kunnen aanne men. Tezamen zijn ze goed voor een stuk of elf fte's. De nieuwe medewerkers hebben gisteren een welkomstavond ge had in Goes, waar het hoofdkan toor van Kibeo zetelt. Om kennis te maken met directie en stafle den en om de puntjes op de i te zetten voor de overgang van van daag, vat Brand de strekking van deze bijeenkomst samen. Het is overigens niet de bedoeling om vanaf vandaag alle sporen van Koos zo snel mogelijk uit te wis sen door bijvoorbeeld bordjes van muren te schroeven en deze door nieuwe (met de naam Kibeo) te vervangen. Contact met de ouders en medewerkers en het re gelen van alle rompslomp die met de overname gepaard gaat, heeft prioriteit. „Dat is nu het belang rijkste. Het gaat om bijna vierhon derd kinderen. Dus ja, dit is een gigantische klus." Op bijna alle vestigingen is het ge lukt 'vertrouwde' gezichten te plaatsen. In Scharendijke blijft Knofje in bedrijf tot er duidelijk heid over het kdv op school is; hoogstwaarschijnlijk is dat voor medio oktober. LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 Tijdens een anderhalf uur durend beeldconcert worden beelden van fotografen als Eva Besnyö, Carel Blazer en Ed van der Elsken ver toond. Violiste Mathilde Krabbe en pianiste Liesbeth Spits spelen tegelijkertijd muziek van diverse componisten waaronder Fauré, Debussy en Bartók. Ook zijn er composities te horen van de oor spronkelijk uit Zierikzee afkomsti ge componiste Marianne Keu- ning, die zelf gedichten van Bert Schierbeek voorleest. Kunsthisto rica Jacqueline van Paaschen leidt de foto's in. De combinatie van beeld en geluid zorgt voor een heel andere beleving, zegt me de-organisator Paul van Paaschen. „Het maakt dat je veel intensiever kijkt." Een toch al 'kippenvelfoto' zoals die Besnyö maakte van drie kinderen in een sloep wordt er door de muziek nog eens extra uitgelicht. „Omdat de beelden zo prachtig zijn, is het geen bezwaar er langer naar te kijken." De kunstmanifestatie maakt deel uit van het 6oe herdenkingsjaar. Beide dagen begint het beeldcon cert om 14.30 uur. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Voor drie vaste mede werkers en twee oproepkrachten van de welzijnstak in het failliete Welzijnshuis is geen plaats bij de SMWO in Goes. door Esme Soesman SCHARENDIJKE - Scharendijke be houdt hoogstwaarschijnlijk een kin derdagverblijf op het dorp. Kinder opvangorganisatie Kibeo onder zoekt, op verzoek van de ouders, of het kinderdagverblijf kan wor den ondergebracht bij de school. Kibeo heeft in totaal vijfentwintig medewerkers van Koos in dienst genomen. Veiligheid inzet designed for walking door Esme Soesman OUWERKERK - Foto's van Neder landse topfotografen die met live muziek worden gecombineerd. Die combinatie vormt de spil van de kunstmanifestatie 'Het licht tegen de zee', dat zaterdag 12 en zondag 13 oktober in het Watersnoodmu seum wordt gehouden. I Try-out van de kunstmanifestatie tijdens de Vriendendag van het Waters noodmuseum een dikke week geleden, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42