i i zie ik best wel op' PZC en Omroep Zeeland werken samen tijdens Kustmarathonweekend 1250 SPORT 29 m cB zien wat je doet en sommigen willen ook een beetje afkijken. Dan is het de grap om één filmpje openbaar te maken pas vlak voor de eerste wedstrijd. Dan denkt iedereen verschrikt: zó, dat ziet er goed uit." Maar een goede truc in Brazilië is nog niet meteen een goede truc in Nederland. „Soms kom je hier terug, ga je het water op en denk je: ben ik 'm nu alweer verleerd? Maar dat komt doordat je die truc nog niet onder de knie hebt on der lastige omstandigheden. Te rug in Europa moet je dus nog veel blijven oefenen en wennen aan het feit dat je dan ook weer een dikke wetsuit draagt." Dit seizoen mag Lammerts nog niet klagen over haar resultaten. Ze staat aan kop in de NK-cyclus, stevent af op een podiumplek tij dens de Mini Kite Tour Europe en manifesteert zich ook goed op mondiaal niveau, gezien de zeven de plaats bij een wereldbekerwed strijd in Duitsland. „Ik denk niet eens dat ik de moeilijkste trucjes doe", zegt ze. „Maar ik ben wel een kitesurfer die tijdens een wed strijd kan pieken. Je hebt in elke heat zeven minuten om twaalf trucs te laten zien, waarvan de beste vijfje score bepalen. Daarbij heeft het geen zin om vier heel goede trucs te hebben en één min dere. Het is juist de bedoeling om een constante heat te surfen met vijf toptrucs. En dat is wat ik goed kan. Je hebt meiden die fantas tisch filmpjes hebben staan op in ternet, maar die op de wedstrijd dat niveau niet halen. Die kun nen, als ze een uur en duizend po gingen hebben, iets supermoois laten zien, maar in zeven minu ten lukt het hen dan niet." Lammerts heeft nog drie wedstrij den dit seizoen, als het tenminste overal hard genoeg waait. Eén daarvan telt mee voor de Mini Ki te Tour Europe, de andere twee zijn voor het NK. De Schouwse won de tot nu toe de enige NK-wedstrijd. Mocht er bij de volgende twee tussenstops geen wind zijn,-dan pakt ze auto matisch de Nederlandse titel. „Daar heb ik dus een beetje een dubbel gevoel bij", zegt ze. „Het liefst ga ik het water op, maar het is ook wel lekker dat ik de titel heb zonder nog te surfen." duizend en nu zijn dat er 1250 ge worden." Sjaak mag naar eigen zeggen niet tot de sportiefste van de 1250 deel nemers gerekend worden. „Ik zie ook nog wel op tegen de kilome ters over het strand", zegt de 48-jarige Yersekenaar over de spe cialisatie waar hij nog nooit op trainde. „Voor mij zou het dan ook al een hele prestatie zijn als ik hem uitrijd." „Ik wil beter rijden dan vorig jaar", spreekt Dannie zijn doelstel ling voor de te rijden 53 kilometer hardop uit. „Ik weet dat ik de tocht toch wel kan uitrijden, ook al is hij dit jaar ruim tien kilome ter langer dan voorgaande edities. Maar ik wil voor mezelf gewoon een prestatie neerzetten." De Yersekenaar weet dat dit min of meer in strijd is met de bood schap die de organisatie verkon digt op hun website. Die bena drukt dat het beslist géén wed strijd betreft en dat er volop gele genheid is om van de 'schitte rende omgeving te genieten'. „Maar je kijkt hier al vanaf 1 janua ri naar uit en je wilt toch wat pres teren in deze 'thuiswedstrijd'", meent Sjaak. Wat de tijd van binnenkomst ook wordt, Dannie weet nu al dat hij er volgend jaar weer bij is. „De route en de sfeer rondom het eve nement spreken me erg aan. Van de kilometers over de Stormvloed kering tot de zware kilometers over het strand: ik vind het een prachtig evenement." Maar ook in de dagen in de aan loop naar de Kustmarathon wor den er allerlei wetenswaardighe den over het grootste sportevene ment van Zeeland op de website gepost. In de krant wordt eveneens elke dag aandacht besteed aan het eve nement. Morgen verschijnt er een artikel over sportvoeding, donder dag gaat het onder meer over de Wandelmarathon, vrijdag worden alle favorieten voorgesteld en za terdag is er volop aandacht voor de Ladiesrun met onder meer de complete uitslag. In de maandageditie van de PZC zullen maar liefst negen Kustma- rathonpagina's verschijnen met verslagen van alle onderdelen en ook de complete uitslag van de hardloopmarathon. Het is niet voor het eerst dat de PZC en Omroep Zeeland digitaal samenwerken. Eerder was dat al het geval tijdens Concert at Sea, het Zeeland Nazomerfestival en Film by the Sea. Zonderland en Van Gelder in finale Op de eerste dag van het WK in Antwespen zijn de Nederlandse turnmannen sterk voor de dag gekomen. Met souvereine oefeningen dwongen Epke Zonderland en Yuri van Gelder een fina leplaats af op hun favoriete toestel. Ze kunnen vanmor gen rustig achterover leu nen als de laatste concurren ten in de kwalificaties hun tanden stukbijten op de sco res van de Oranje-kopstuk ken. Eerder op de dag had Bart Deurloo al een finale-waar dige meerkamp neergezet. Menno Paauwe doet goede zaken Karter Menno Paauwe heeft zondag op kartcircuit de Erftlandring in Kerpen (Duitsland) de derde ronde van het Nederlands Kam pioenschap gewonnen. De zestienjarige karter uit Kapelle-Biezelinge behaalde tijdens deze ronde van het NK 2013 de eerste positie overall in de KZ2 klasse. Dankzij deze prestatie staat Paauwe nu op de eerste plek in het NK-klassement. Gelijkspel voor 's Lands Welvaren Het eerste kaderteam van 's Lands Welvaren speelde in eigen huis met 4-4-geIijk te gen HWA Verhaar/RBS uit Alblasserdam. Voor de thuis ploeg scoorden Danny Wal- hout en Jaap Cijsouw. Voor de laatste een bijzondere er varing omdat het zijn eerste overwinning in een officiële kaderwedstrijd was. Sjaak Walhout en Robert van Ste- vendaal verloren. Driebanders niet naar NK De nationale voorwedstrij den driebanden klein extra klasse verliepen voor de Zeeuwse deelnemers desas treus. Rinus Pankow uit Zie- rikzee werd vierde, Ronald van Geyt uit Hansweert en Meerten Dallinga uit Sluis kil finishten in de achterhoe de. Geen van hen zal op het NK uitkomen. Hoge scores Nieuwenhuis Jeanine Nieuwenhuis heeft met haar paard Hexagons Baldacci bij wedstrijden voor Young Riders in Geldrop twee goede presta ties neergezet. In de landen- proef haalde ze een A-Kader score: 70 procent. In de daaropvolgende kür op muziek eindigde ze als twee de met 74,25 procent. Nieu wenhuis behaalde de score met een nieuwe kür. Ze 'won' de muziek en de cho reografie van de kür eerder dit jaar bij een wedstrijd. DINSDAG 1 OKTOBER 2013 heats van zeven minuten I Anneious Lammerts zondag in actie tijdens de Mini Kite Tour Europe. Aan de MTB-toertocht doen zaterdag zo'n 1250 mountainbikers mee. De start is in Zou- telande. MIDDELBURG - Net als voorgaande jaren staat de PZC de komende week uitgebreid stil bij de Kustma- rathon. Nieuw is de samenwerking met Omroep Zeeland. Vanaf van daag houden redacteuren van deze krant en de omroep een liveblog bij op internet. Vanaf vrijdag zal het blog, dat te vinden is via www.pzc.nl/kustmarathon2013, continu worden ververst. ANTWERPEN MIDELBURG KWADENDAMME GOES MIDDELBURG i30(i3(i wo rrev ü6fw{<ojoi .i.oniBi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29