ZEELAND Stoet Felicitaties voor Sluis Zeeuws brons op WK Kustvissen almanak Provincie weigert tegemoet te komen aan financiële eisen van vervoerder Veolia. Veolia wil 1,7 miljoen voor onderhoud. www.pzc.nl/zeelandgeboekt Harmen van Straaten schreef geschenk Kinderboekenweek Vaar mee met het Zeeuwse slavenschip d'Eenigheid middelburg - De provincie gaat op zoek naar een andere exploi tant voor het fiets-voetveer tus sen Breskeris en Vlissingen. Ver voersbedrijf Veolia wil alleen ver der praten over een verlenging van de concessie met twee jaar tot 2017, wanneer daar minimaal 1,7 miljoen extra aan tegemoetko ming in de onderhoudskosten te genover staat. „Dat gaan we dus niet. doen", zei gedeputeerde George van Heukel- om (SGP) maandag in de staten commissie economie en mobili teit. De huidige vervoersvergun- ning van Veolia loopt tot 1 januari 2015. Da zoektocht naar een ande re exploitant van de lijndienst kan wel eens heel verrassend uit pakken, liet de gedeputeerde door schemeren. Hij zei in onderhande ling te zijn met een marktpartij over een volledige overname van het veer. Van Heukelom verwacht die gesprekken voor 1 december af te ronden en meer duidelijk heid te kunnen geven. „Ik ben van plan om, nog voordat de nieu we concessie de deur uitgaat, di rect in te grijpen in het hele boot en busvervoer. Als dit lukt, zou het best wél eens kunnen dat we daar dan verder helemaal van af zijn." De twee veerboten zijn eigendom van de provincie. Ze werden in 2002 gebouwd voor bijna dertig miljoen euj;o. Volgens Van Heukel om duurt het nog 15 jaar voordat die investering is afgeschreven. Veolia vaart sinds maart 2003 met de Prinses Maxima en de Prins Willem-Alexander. De schepen blijken gevoelig voor storingen. De vele technische problemen en het teruglopend aantal passagiers jagen de exploitatiekosten op. GS hadden al aangekondigd hal verwege 2014 met een toekomstvi sie op de veerverbinding te zullen komen. Veolia had de mogelijk heid de lopende concessie met twee jaar te verlengen, maar wil de dan ook de financiële voor waarden veranderen. „Terwijl Ve olia de vorige keer maar wat graag wilde verlengen. Dat was voor ons dus een tegenvaller", aldus Van Heukelom. Draaien de onderhandelingen voor e^n overname van de veer dienst op niets uit, dan gaat de provincie de boer op voor een nieuwe concessie van twee of vier jaar. In de Statencommissie teken de. zich maandag een lichte voor keur af voor een zo kort mogelijke contractduur, juist omdat de pro vincie haar ambities opnieuw te gen het licht wil houden. Volgens Van Heukelom kan echter ook bij het aangaan van een vervoersver- gunning voor vier jaar worden af gesproken dat tussentijdse wijzi gingen mogelijk moeten blijven. Blog: Jonas trekt al zijn fantasiezakjes open MIDDELBURG - Het Zeeuwse team dat Nederland afgelopen weekend vertegenwoordigde op het WK Kustvissen in het Spaanse Melilla heeft een derde plaats behaald. Het team bestond uit Joeri en Kristiaan Minderhoud en Kees Gillissen uit Westkapelle, Len- nard Noordhoek uit Sint Philips- land en Pim Fase uit Sint-Maar tensdijk. Engeland werd wereld kampioen en Spanje tweede. Vo rig jaar was Nederland nog we reldkampioen. In de individuele wedstrijd behaalden de Zeeuwen een 9e, 12e, 14e, 16e en 17e plaats. Dat vierjarig meisje is helemaal ver zot op Mega Mindy. Ze kent alle avonturen van haar heldin, en loopt het liefst de hele dag in haar Mega Mindy-pak. En natuurlijk kent ze ook alle karakters, van Toby tot de circusdirecteur. Kortom, ze gaat er soms wel heel erg in op. Zoals laatst, toen ze met haar moe der in de auto op pad was. Als ze met mama stopt voor een lange stoet zwarte auto's, wil ze graag we ten waarom. Dat hoort zo met be grafenisstoeten, legt mama uit. Maar... begrafenis? Domme mam ma. „Dat is toch geen begrafenis, dat is het circus! Kijk maar, die me neer voorop met die hoed, dat is de circusdirecteur! CULTUUR ZEELAND Nieuwe exploitant veerdienst door Marcel Modde roél wan Marlijn van -lei Linde*. Uooyland* Van Klaveren DINSDAG 1 oktober 2013 Tip? redactie@pzc SLUIS - De burgemeesters Eberhard van der Laan van Am sterdam (links) en Annemiek Jetten van Sluis bewonde ren de expositie in de voormalige burgemeesterskamer van het belfort in Sluis. Samen openden ze het geheel ge restaureerde gebouw, dat nu als museum is ingericht Van der Laan maakte zich als minister van Wonen, Wijken en Integratie sterk voor de krimpregio's in het land. Als bur gemeester van Amsterdam heeft hij Delfzijl, Heerlen en Sluis hulp toegezegd, omdat ook die regio's in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw de hoofdstad er bo venop hielpen toen die met krimp kampte. De steden band tussen de hoofdstad en Sluis krijgt begin volgend jaar een officieel tintje. Van der Laan was niet de enige lan delijke prominent die Sluis feliciteerde.'Via een video boodschap deed minister Ronald Plasterk van Binnenland se Zaken hetzelfde, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17