Solex keert terug op Franse bodem r Garanties 201 miljard Wilt u weer veilig douchen? molenaar ECONOMIE 11* OPENBARE EXECUTORIALE VERKOOP 'Pensioenpremie stijgt 14 procent' Spanje op schema Maak gebruik van onze unieke service: binnen 1 dag geplaatst! 0 Ja< stuur mij de gratis uitgebreide brochure over veilig douchen Zelden was Arnaud Montebourg, de Franse minister van Indus triële Vernieuwing, meer in zijn element. Tijdens een recent be zoek aan een fabriekje bij Parijs sprong hij op een fiets-met-hulp- motor en sprak: „Ik verwelkom de terugkeer van dit merk op Franse bodem." Dat merk was de Solex. Priesters reden erop naar de kerk, studen ten parkeerden hem voor hun uni versiteit, Brigitte Bardot tufte er mee over het witte doek. Kan de hervatting van de produc tie begin 2014 slagen? Minister Montebourg dacht van wel. Hij gaf een lening van een miljoen eu ro aan Easybike, het Franse be drijfje dat in augustus het merk kocht, en zei: „Financiering is een beetje zoals cholesterol. )e hebt goede en slechte." Hij denkt dat een Easybike met Solex kan doen wat BMW deed met de Mini en Fiat met de Fiat 500 - een succes volle retro maken van een my thisch model. Die retro-Solex zal niet op Solexine rijden, de curieu ze brandstof die speciaal voor de snorfiets werd geproduceerd. „De nieuwe Solex is elektrisch", zegt Easybike-eigenaar Grégory Te- baold. Maar zijn design moet herinnerin gen oproepen aan een tijd waarin priesters nog langgerokt waren en BB in mini ging. „Mijn plan is om 300 Solex-verzamelaars te betrek ken bij de verdere ontwikkeling van het model", zegt Tebaold. Een van hen is hijzelf, want Te baold (34) bezit 45 oude Solexen. De Solex werd uitgevonden door twee Franse ingenieurs, die hem in 1946 op industriële schaal be- gonnen te produceren. Hij was ge makkelijk te bedienen, goedkoop en betrouwbaar. De motor lag op het voorwiel, en dreef de band aan in plaats van de as. Als die motor kapot ging, kon de rijder verder als fietser. Een he le generatie viel voor de Solex, waarvan er acht miljoen werden verkocht. Toen op 7 november 1988 de laatste honderd Solexen bij Parijs van de band liepen, gra veerde de producent daar 'Nostal gie' in. Dat woord verklaart zijn huidige populariteit, zegt Frank Vonck (57), een Nederlandse adept bij Arnhem. „Je opa en oma hebben er nog op gereden." In Nederland werden 700.000 So lexen verkocht, waarvan er eentje bij een collega in het schuurtje be landde. „Hij deed hem aan mijn zoon cadeau", zegt Vonck. „Sinds die Sinterklaas zijn wij besmet." Die besmetting kan ernstige ge volgen hebben. Franck Ménéret (54), die onder de rook van Nan tes woont, vond ooit een Solex in de tuin van zijn grootvader. Hij knapte hem op, heeft er nu vijftig in zijn garage staan en hoopt een museum te beginnen. INDUSTRIEWEG 17 VLISSINGEN K1JKdaGEM 2 EN 4 OKT L 14-15 UUR 0118-620062 www.sinke.nl www.veilingbiljet.nl Het gaat onder meer om garanties die zijn afgegeven voor Grieken land, Italië, Spanje, Portugal en Cyprus waar nationale regeringen in nood geraakte banken te hulp zijn geschoten. Dat staat in een rapport dat giste ren is gepubliceerd door de Alge mene Rekenkamer. Inmiddels be slaan de Nederlandse garanties 3^ procent van het bruto binnen landsproduct; in 2008 was dat nog maar 3 procent. De Rekenkamer vindt dat het ka binet de Tweede Kamer beter moet informeren over de risico's die verbonden zijn aan de garan ties. De garanties betreffen lenin gen van instituten als IMF, Euro pese Centrale Bank, noodfondsen en Europese Investerings Bank. Volgens de Rekenkamer melden vijf van de acht onderzochte irn stellingen niet hoeveel risico zij lo pen. Volgens de kabinetsplannen daalt de jaarlijkse pensioenopbouw in 2015 van 2,25 naar 1,75 procent, met lagere pensioenpremie tot ge volg. Volgens Mercer daalt de pre mie met 23 procent als pensioen fondsen de fiscale ruimte maxi maal benutten. Maar daar staat tegenover dat pen sioenfondsen vanaf 2015 nieuwe pensioencontracten moeten afslui ten met hun deelnemers vanwege nieuwe wetgeving. Die moet ove rigens nog door de Eerste Kamer. Deelnemers krijgen daarin de keu ze tussen een nominaal en een reëel contract. Bij de laatste optie worden pen sioenen geïndexeerd en is de kans op koopkrachtbehoud groter; dat zelfde geldt overigens voor de kans op verlaging van de pensioenen. Maar de fondsen zul len dan volgens Mercer wel de pre mies fors moeten verhogen om tot het gewenste eindkapitaal te komen. BRUSSEL - Spanje ligt op schema bij de aanpak van zijn bankensec- tor. De moeilijke economische omstandigheden blijven echter een obstakel voor het herstel. Dat meldden toezichthouders van de Europese Commissie, de Europe se Centrale Bank (ECB) en het IMF maandag. Brussel en het IMF controleren de voortgang in de Spaanse financiële sector in het kader van de hulpleningen die Spanje vorig jaar kreeg om zijn banken overeind te houden. Bekijk de video op www.molenaarwelzijn.nl/video Onveilig douchen - Er zijn veel gladde oppervlakten, zoals de bodem van het ligbad. Dat vergroot het risico van uitglijden. - U hebt weinig om u aan vast te houden bij het in- en uitstappen, zitten en opstaan. - U hebt een douchebak met een hoge rand of een badrand; dat is niet comfortabel en vergroot de kans op vallen. - U hebt weinig ruimte om te bewegen. - U kunt prima staan, maar zittend douchen is nagenoeg onmogelijk. - Uw douche is niet rolstoeltoegankelijk. Veilig douchen U ziet een stijlvolle douche; de plaats van uw huidige ligbad of douche is niet meer herkenbaar! De tegels van wanden en vloer zijn volledig intact gebleven. U voelt zich veilig voor, tijdens en na het douchen. U hebt altijd houvast en kunt leunen of zitten. Het moet wel gek gaan, wilt u in deze douche vallen of uitglijden. Er is voldoende ruimte voor iemand die de helpende hand biedt én een rolstoel. Uw badkamer is meer dan ooit een vertrouwde omgeving; uw dagelijkse hygiëne wordt geen belasting, maar een ontspanning! iV. Vrijblijvend thuisadvies? DINSDAG 1 OKTOBER 2013 PARIJS - Meer nog dan de Lelijke Eend of de Snoek is de Solex het symbool van het glorieuze Frank rijk van na de oorlog. Een kwart eeuw nadat de laatste van de band liep, gaat Frankrijk de productie van deze iconische snorfiets hervat ten. Hoe groot is de kans op suc ces? Begin 2014 wil het Franse bedrijf Easybike de iconische snorfiets opnieuw in productie nemen showroom, werkplaats kantoorruimte, grote overdekte stallingsruimte VEILINGDATUM: 7 NOV. 2013 - VAN DER VALK HOTEL GOES DEN HAAC - De garanties die de Ne derlandse staat heeft afgegeven voor afdekking van financiële en economische risico's zijn gestegen naar 201 miljard euro. Vijfjaar gele den was dat nog slechts 18 miljard. AMSTELVEEN - Pensioendeelnemers betalen vanaf 2015 circa 14 pro cent meer premie, zo blijkt uit be rekeningen van pensioenadviseur Mercer. Dat zou een tegenvaller be tekenen voor staatssecretaris Wee kers (Financiën) omdat de verwach te miljardenbesparing op pensioe nen daardoor uitblijft. ie.w Naam Mevr C Ohr Adres Postcode Plaats Telefoon Email wfcwjMjK Zonder postzegel naar: Molenaar, Anlw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! WFIZijNSPRODUCTEN www.moienaar.nl Tel 0800-2? 40 400 infoti molenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11