schoot geworpen Tumult na negeren gele vlag SPORT 43 Eerste nederlaag tafeltennissers TTC Middelburg Koploper Dallinga/Frans Bevers uit Sluiskil laat in Apeldoorn ook Al Biljarts kansloos: 0-8. V het Nederlands kampioenschap marathon in het Limburgse Eijs- den, tijdens de Bart Brentjens Challenge. Voorts heeft de Zeeuw nog een paar buitenlandse uitstap jes op het programma. Zaterdag werd hij dus gelukkig Zeeuws kampioen dankzij de val van Thijmen van de Vrede, die naar het zich liet aanzien een sleu telbeenbreuk opliep. „Dat hoort er nu eenmaal bij. Hij was van daag erg sterk en maakte de koers ROTTERDAM - De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn zater dag tegen een nederlaag aangelo pen tegen FVT 2. In de tweede di visie ging de zege met 6-4 naar de Rotterdammers. Na de 0-2 moest Mare Hacken- berg zijn meerdere erkennen in Ver non Pieternella. Riny Kasse won de eerste partij van Stefan Tromer en Sören de Witte gaf in de vijfde game Mitchel Alsem- geest het nakijken. Het Rotter damse dubbel was te sterk voor De Witte/Kasse. Daarna zorgde Alsemgeest voor het derde punt door zich eenvoudig langs Kasse te werken. In de wedstrijd Hac- kenberg-Tromer liet de ervaren Zeeuw Tromer ontsnappen. Hier na kwam alleen De Witte nog tot scoren. Pieternella en Tromer kon den De Witte niet in de proble men brengen. hard. Ik ben dan ook compleet ge sloopt. Maar het blijft leuk om kampioen te zijn", meende Evers- dijk. Zijn ploeggenoot Niels Boon won dus, terwijl Daniël Paarde- kooper uit Oostkapelle derde werd waardoor hij de ATB Zomer- cup op zijn naam schreef. Marquerite de Neve (Middelburg) won bij de vrouwen door Birgit Lavrijssen te kloppen. De weg- wielrenster uit Wemeldinge won overigens wel de competitie. APELDOORN - Het driebandenteam van Dallinga/Frans Bevers deelde een stevige opdoffer uit aan het thuisspelende Ai Biljarts. In Apel doorn werd het 0-8 voor de Zeeuws Vlaamse koplopers. Gara ge Verbrugge speelde verrassend gelijk tegen Distel Biljarts en 's Landswelvaren verloor van Party centrum Osdorp. De o-8-overwinning van Dallinga/Frans Bevers kwam niet makkelijk tot stand. Met name de overwinning van Eddy Leppens kostte bloed, zweet en tranen. De Belg kwam tegen Martien van der Spoel met 27-10 achter. Met een serie van twaalf brak hij niet al leen het duel open, maar ook de moraal van zijn tegenstander. Als een stoomwals ging Leppens daar na door om met 40-50 de partij naar zich toe te trekken. Op de andere tafel had Glenn Hof man geen enkele moeite met Ad- dy Wienk, 20-50. Daarmee zette hij de 0-4 op het bord. Na de thee ontspon zich een hoogstaand duel tussen Neerlands nummer twee Raimond Burgman en Bel gisch nummer een Frédéric Caudron (Frans Bevers). In negen tien beurten was het duel beslist, het verschil tussen beide kempha nen was klein, 46-50. Burgman bleef in de race met een serie van twaalf en in de nabeurt acht. Het was echter net niet ge noeg om geweldenaar Caudron een punt af te snoepen. Jean Paul de Bruijn veegde op de andere ta fel Henk Blauwblomme van tafel met 29-45 en totaliseerde met zijn team een moyenne van 1.792, een verbetering van het eigen sei zoensrecord (was 1-775)- Frans Be vers stond tot nu toe nog maar één partijpunt af. Voor Garage Verbrugge werd de derde ronde een klein feestje. Te gen De Distel Biljarts werd verras send het eerste punt binnen ge sleept. Dat kwam tot stand voor de pauze toen de thuisclub dank zij een logische overwinning van Patrick Vasseur op Hans van der Wurf, 45-11 in 44 beurten en een onverwachte en knappe zege van Thérèse Klompenhouwer op de nummer vijf van Nederland Ger- win Valentijn, 50-46 in 40 beur ten. Na de pauze werd de feest stemming stevig gedempt. Bart Ceulemans had geen schijn van kans tegen Jozef Philipoom en Berry Dallinga werd vermor zeld door John Tijssens, 18-45 in 18 beurten. Patrick Vasseur na af loop: „Dit is een gestolen punt. Hierop had niemand gerekend. Dat ik kon winnen van Van der Wurf wel, maar dat Thérèse zou winnen van Valentijn is echt top. Zij kreeg na de partij de welge meende complimenten van Valen tijn. Mooi en sportief." Voor 's Landswelvaren viel in Am sterdam tegen Partycentrum Os dorp weinig te halen, hoewel de thuisploeg zonder Dick Jaspers aan de start kwam. Bij de Bevelan ders ontbrak Ronny Daniels. Hij werd vervangen door Jeffrey van Nijnatten, die als enige voor de Zeeuwse formatie won. Francis Forton, Cees Wittens en Jens van Dam verloren. Laatstgenoemde raakte zijn ongeslagen status dit seizoen hierdoor kwijt. Op het circuit aan de Oude Pol derweg in Wemeldinge was voor elk wat wils. Er was stof, maar door het sproeien en de stevige oostenwind bleef het binnen de perken. Daarnaast waren er irrita ties die bij sommigen rijders op speelden. Wegens het negeren van een gezwaaide gele vlag werd één van de smaakmakers in de drukst bezette klasse MX 2 2-tak- ten Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen in de tweede manche gediskwalificeerd. In de eerste manche werd hij na een spannen de strijd met Carsten Goedegebu- re uit Yerseke tweede achter Van de Wiele. In de tweede manche was het opnieuw Van de Wiele die als snelste vertrok en die posi tie tot aan de finish vasthield. Ook in deze manche maakten Goedegebure en Van Maaren er een spannend duel van. Van Maaren bereikte net als in de eer ste manche als tweede de finish. Maar toen volgde de diskwalifica tie. Dominique Soeters uit Ter- neuzen was halverwege deze man che ten val gekomen waarna gele vlaggen werden gezwaaid. De EH- BO'ers spoedden zich naar de ge vallen rijder. Zij konden maar net op tijd wegspringen voor een aan stormende Van Maaren, die de ge le vlag zou hebben genegeerd. Daarop werd hij door de wed strijdleider uit de uitslag van de tweede manche verwijderd. Van Maaren was het niet eens met de beslissing en vond dat ook Goede gebure gestraft diende te worden voor hetzelfde feit. Daarin ging echter de wedstrijdleider niet mee. Bij de MX 2 4-takten was er maar één rijder die aanspraak op de winst mocht maken: Kevin Spruijt. Met grote overmacht schreef de Kawasaki-rijder beide manches op zijn naam. Verras send sterk reed Joeri van Liere uit Kapelle. Hij werd knap tweede in de dagklassering met twee derde plaatsen in de manches. In de MX 1 klasse, die opnieuw matig bezet was, werd Stefan Ha- ge de grote winnaar. De KTM-rij- der uit Goes kreeg nauwelijks te genstand. Erik van der Wekken was bij de veteranen niet te klop pen. Hij leidde in beide heats soe verein van start tot finish. Bij de 85CC was Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke de grote man in beide heats. Staal en Versluijs winnen zilver op NK Tommy Staal is tijdens de Nederlandse kampioen schappen 10 kilometer op de weg bij de junioren A op de tweede plaats geëindigd. De atleet uit Nieuw Haamstede noteerde in de Singelloop in Utrecht een tijd van 31.44 minuten. Zilver was er ook voor Frédérique Versluijs (De Wielingen) bij de vrouwen 40. De atlete uit Zuidzande klokte een tijd van 37.41 mi nuten. Van Schoonhoven crasht in Veldhoven Max van Schoonhoven is zaterdag gecrasht tijdens de laatste wedstrijd van dit seizoen in de Yamaha R125 cup. De vijftienjarige cou reur uit Kamperland startte in de eerste manche vanaf plek negen en werd uitein delijk vijfde. In de tweede manche ging hij gedreven van start om zo snel mogelijk naar voren te rijden. Maar hij nam te veel risico en crashte. Van de Velde wint dubbel in Tbnesië Tennisster Bernice van de Velde uit Kapelle heeft in het Tunesische Monastir het dubbeltoernooi gewonnen. Samen met haar Duitse gele genheidspartner Linda Pren- kovic versloeg ze een Oekraïns/Russisch koppel in de finale. Het werd 6-2 4-6 10-7. In het enkelspel van het toer nooi waarin 10.000 dollar aan prijzengeld te verdelen was, reikte Van de Velde tot de kwartfinales. Veel animo jeugd voor schaaktoernooi Aan het achtste HWP-jeugd- schaaktoernooi deden 94 spelers mee. De A/B-groep werd gewonnen door Jeroen Langie van De Drie Torens. Bas de Feijter (De Drie Torens/Landau) won de C-groep, Iris Schelleman (De Drie Torens/Landau) de D- groep, Martijn Schelle man (De Drie Torens/ Lan dau) de E-groep en Louise Vanderstappen (Van Pion Tot Dame) de F-groep. Grote drukte bij veldrit Den Inkel De organisatoren van de eer ste wedstrijd van de West-Brabantse veldritcom- petitie (WBVC) konden te vreden terugkijken. Er ver schenen 237 deelnemers aan de start op het parkoers in Den Inkel bij Kruiningen. Bij de mannen van 17 jaar en ouder kon Pim van de Swa- luw zich als enige Zeeuw bij de eerste tien rijden. De Belg Glenn van Ginne- ken was de sterkste. MAANDAG 30 SEPTEMBER 2013 Driebanders foutloos door Joop van den Oudenhoven door Herman Heuvink WEMELDINGE - De motorcrossers Jordi van de Wiele uit Sint-Jan- steen en Kevin Spruijt uit Melisker- ke zijn ook na de tweede wedstrijd om het open Zeeuws kampioen schap (OZK) nog ongeslagen. UTRECHT VELDHOVEN MONASTIR SAS VAN GENT KRUININGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73