Zeeuwse damteams beginnen met winst Zware terugval van waterpoloërs De Schelde Matthijs Eversdijk krijgt titel in Hockeyers Rapide boeken vierde seizoenszege 'mmmm 42 SPORT 'Mi W mma H -Cl Hv i PWG 's-Gravenpolder maakte ge hakt van TDV 2, ondanks de in breng van twee Belgen en twee Fransen. De KNDB hanteert dit seizoen een nieuw speeltempo en daar waren de bezoekers blijkbaar nog niet aan gewend. Het regende fouten bij de Tilburgers en daar wisten Johnny de Leeuw, Jos de Wild en Ko Louwerse handig van te profiteren. Man of the match werd Jacob Provoost, die een ver rassende overwinning behaalde op Wil van den Braak, de sterkste speler bij de Tilburgers. De over winning van PWG had nog gro ter kunnen uitvallen als Niels Roelofsen en Jaap Veerhoek niet zo slordig met hun kansen waren omgesprongen. Middelburgs speelde sterk in Go- rinchem en dat terwijl de tegen stander als een van de favorieten in de eerste klasse C geldt. Danny Wattel gaf het goede voorbeeld. De jongste speler bij de Middel burgers sloeg in het vroege mid denspel to.e. Niet veel later kwa men de Zuid-Hollanders gelijk toen een rekenfout van Arie Kam- meraat werd afgestraft. De volgen de winstpartij voor de Zeeuwen was meteen de beslissende: Peter Schunselaar rekende in een over machtseindspel knap af met Theo de Swart, de sterkste, speler van de thuisclub. De laatste vijf par tijen eindigden in een gelijkspel. Matthijs Eversdijk kon zich na de wedstrijd goed voorstellen wat Van de Vrede voelde. Eerder dit jaar tijdens een wereldbekerwed strijd in Tsjechië ging ook hij te gen de vlakte, waarbij hij zijn rechterknie blesseerde. „Daarna ben ik enkele weken uit geschakeld geweest. Het duurde allemaal erg lang voordat duide lijk was wat er aan de hand was. Na onderzoek in Leiden bleek dat het met het kraakbeen te maken had. Inmiddels ben ik nu zo ver hersteld dat ik weer redelijk vol uit kan gaan", vertelde Eversdijk zaterdag op het Patrick Tol hoek-mountainbikeparkoers. Eversdijk heeft dit jaar aan enkele wereldbekerwedstrijden meege daan en die zijn hem goed beval len. Nu rest over twee weken nog De Schelde-Hiëronymus 4-9: In de eerste wedstrijd van het sei zoen had De Schelde een goede start. De ploeg kwam weliswaar met 0-1 achter, maar met een man meer scoorde Niek Kamp man de gelijkmaker. In de tweede periode kwam de thuisploeg op voorsprong. Na de 1-2 van Hiëronymus kwam De Schelde via Niek Kampman op 2-2, waar na Sven Schieman zijn ploeg naar 3-2 schoot. Toen het begin derde periode zelfs 4-2 werd via een mooi schot van opnieuw Sven Schieman leek er iets moois te ko men. De Schelde viel echter ver te rug. Hiëronymus kwam in de der de periode op 4-5. Daarmee was de gifbeker nog niet leeg. De Ter- neuzenaars moesten lijdzaam toe zien hoe Hiëronymus in het vier de kwart naar 4-9 uitliep. De Bruinvis-De Vennen 6-0: De mannen van De Bruinvis hadden een goede start en namen in de eerste periode een terechte 2-0- voorsprong. Niets leek een grote overwinning in de weg te staan, maar er volgde een moeizame 'tweede periode waarin beide ploe gen weinig kansen wisten te creë ren. Het bleef 2-0. Ook de derde periode was niet al te best De Ven nen 3 kon niet beter en De Bruin vis liep uit naar 3-0 eind derde pe riode. Er volgde een goede laatste periode waarin De Bruinvis uit liep naar 6-0. Bij de mannen verloor Olympia met forse cijfers van Prinsenbeek. Ook Rapide had weinig in te brengen tegen Tempo. De winst leek bij 5-3 binnen handbereik voor Walcheren. In de slotfase gaf het die voorsprong toch nog uit handen en zag thuisploeg Dord recht langszij komen. Derde klasse vrouwen. Rapi- de-Best 4-1 (1-0): In de beginfase was Best meer in balbezit. Naar mate het duel vorderde kreeg Ra pide de overhand. In de twintig ste minuut resulteerde dat in 1-0. Eva d'Hooghe nam die treffer voor haar rekening. Zij stond in de tweede minuut na rust ook aan de basis van de 2-0. Haar inzet trof de lat en werd in de rebound door Tatsjana van den Eynde in doel gewerkt. Door con centratieverlies kreeg Best in de tiende minuut aansluiting. Een fris en geroutineerd spelend Rapi de trok echter direct het initiatief naar zich toe. Vijf minuten later verzilverde Tatsjana van den Eyn de, na een fraaie combinatie met Lauren Zaman de 3-1. Aanvalster Van den Eynde was toch scherp in dit duel. Na een knappe aanval liet zij met haar derde treffer ook 4-1 noteren. Oirschot-Walcheren 4-0 (2-0): De uitslag geeft een ietwat verte kend beeld. Oirschot was wel de betere ploeg en vooral scherper voor het doel. Maar toch kreeg Walcheren ook kansen. Omdat die onbenut bleven kwam de eindzege van de thuisploeg niet in gevaar. Binnen twintig minu ten stond de thuisploeg met 2tO voor. Vrij snel in de tweede helft viel de 3-0. Ook de 4-0 was, net zoals de voorgaande treffers, een velddoelpunt. Vierde klasse. Zundert-Olympia 2-1 (1-0): Olympia speelde met na me in de eerste helft te slap. De daags ervoor gelopen Colourrun zat bij de meeste speelsters nog in de benen. In de tweede helft liep het beter en werkte Olympia de 1-0-achterstand weg door een doelpunt van Kirsten van der Pe- ijl. Tenslotte moest Olympia als nog verlies incasseren- Coach Jan Sips sprak van de minste wed strijd van dit seizoen. Derde klasse mannen. Prinsen- beek-Olympia 7-2 (3-1): Niets wees er in de beginfase op dat Olympia een zware nederlaag te gemoet zou gaan. In de eerste tien minuten dicteerde Olympia het spelbeeld en kwam na vijf mi nuten op voorsprong door Douwe Boerbooms. Een ongelukkige te gentreffer zorgde voor 1-1 en kort daarna werd het ook 2-1. Toen het voor de pauze zelfs 3-1 werd zag het er ongunstig uit voor de be zoekers. Daarna zag Olympia een effectiever Prinsenbeek uitlopen naar 6-1. Douwe Boerbooms zorg de nog voor 6-2. Kort voor tijd scoorde Prinsenbeek de 7-2. Dordrecht-Walcheren 5-5 (2-2): Walcheren had pech dat bij 2-2 een doelpunt van Jonas Patist werd afgekeurd. Toch mocht de ploeg het puntenverlies zichzelf aanrekenen. Bij 3-5 viel de organi satie weg en kon Dordrecht bin nen langszij komen. Na twee mi nuten nam Walcheren de leiding via Boudewijn Jagers. De thuis ploeg kwam langszij, maar Joël van der Zanden zorgde even later voor 1-2. Na de 2-2-ruststand bracht Jonathan van der Zanden Walcheren opnieuw aan de lei ding. Kort daarna werd het 3-3. Toen respectievelijk Steven Sijnja en Jonas Patist de stand op 3-5 brachten, leek het pleit beslecht. Vierde klasse Rapide-Tempo 2-6 (0-1): Op de zege viel volgens trai ner-coach Ab Klaeijsen niets af te dingen. Bij de rust bood de 0-1-achterstand nog perspectief. Snel na de doelwisseling liep Tem po uit naar 0-3. Even veerde Rapi de op doordat Wouter de Kerf 1-3 liet noteren. Direct daarna scoor de Tempo 1-4 en was de wed strijd beslist. De bezoekers liepen nog uit naar 1-6 voordat Rapide via een eigen doelpunt van Tem po op 2-6 kwam. Ml, VKS I Thijmen van de Vrede aan de leiding op het Patrick Tolhoek-mountainbikeparkoers. foto Dirk-Jan Gjeltema door Daaf Kasse MIDDELBURG - PWC 's-Gravenpol- der en Middelburg kunnen terugkij ken op een geslaagde start van de damcompetitie. PWG versloeg in ei gen huis het Tilburgse TDV 2 met 13-7 en Middelburg deed van zich spreken met een 11-9-overwinning op Rivieren Dammers uit Gorin- chem. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Natuurlijk is Matthijs Eversdijk een talentvolle mountainbiker. Zaterdag kreeg de coureur uit Wilhelminadorp echter de open Zeeuwse titel in de schoot geworpen. De eveneens getalen teerde Thijmen van de Vrede uit Goes reed tot in de finale ver voor de rest uit, totdat een valpartij hem uitschakelde. Niels Boon uit Maastricht kon daardoor de wed strijd in Westenschouwen winnen waarna Eversdijk tweede werd. Dat was voldoende voor de titel. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde vielen zaterdag ver te rug. Ze stonden tegen Hiëronymus met 4-2 voor en verloren met 4-9. De mannen van Bruinvis wonnen met 6-0 van een slap De Vennen 3. Scores De Bruinvis: Danny Soetens 3, Ad Jan Hoste 2 en Tim Roeb 1. door Peter Snelders HULST - Rapide blijft winnen in de derde klasse van de hockeycompe- titie. Het bezoekende Best werd met 4-1 kansloos gelaten en daar mee is de vierde zege van dit sei zoen een feit. In dezelfde klasse moest Walcheren met afgetekende cijfers buigen voor een scherper Oirschot. Een klasse lager verloor Olympia met 2-1 bij Zundert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72