Hoofdrollen voor Vink en Verschueren in Axel TOP en Tjoba consolideren topklasseringen SPORT 41 set, stuitte De Sterre op stevige te genstand. In de derde en vierde set waren er fases waarin het duel in Brabants voordeel had kunnen kantelen. Beide keren wist De Sterre bijtijds het tij te keren en naar winst af te wikkelen. WS'92 2-YVC 3-2 (25-18,15-25, 22-25,25-19,15-13): YVC kon in het tweede deel van de wedstrijd een 1-2-voorsprong niet vasthou- den. De Zeeuws-Vlamingen ken den een koude start, maar namen na verlies in de eerste set het ini tiatief. Met een goede opslag en een dito aanval werden dè tweede en derde set in winst omgezet. Waar de eerste zege in het ver schiet lag, volgde een desillusie. De thuisploeg kwam door winst in het vierde bedrijf op gelijke hoogte. In een boeiende vijfde set deden beide teams niks voor el kaar onder. De Vlissingse reserves hielden het hoofd koel en wikkel den af naar winst. De Sterre-Dunamis 3-1 (25-12, 28-26,25-17,19-25): Een knappe overwinning van de Zuiddorpse mannen, tegen een ploeg die vo rig seizoen beide onderlinge con frontaties afgetekend won. De Sterre begon erg goed en sloeg in de eerste set binnen de kortste ke ren een gat van zeven punten. Daarna stuitte de thuisploeg op meer tegenstand. Met veel vecht lust werd de tweede set nipt ge wonnen, waarna een slecht begin van het derde bedrijf De Sterre leek op te breken. Dunamis sloeg een gat van acht punten, maar was die marge in een mum van tijd ook wet;r kwijt. De Sterre won vervolgens ruim, was met drie sets verzekerd van de winst en leek zichzelf met een bonus- punt te kunnen belonen. Zo ver kwam het niet. Dunamis toonde veerkracht, bestookte De Sterre met een lastige opslag en wist de eer te redden. axel - De debutanten Kim Vink en Petra Verschueren speelden za terdag bij de opening van het in- doorseizoen dressuur in de Bea- trixhoeve in Axel de hoofdrol. Vink eiste bij haar eerste optre den in Zi met de ruin Vidho's Pa- vidoff in beide proeven de zege op. Verschueren was bij haar en tree in Mi twee maal de beste. Door een langdurige blessure van Vidho's Pavidoff stond Kim Vink maanden werkloos aan de zijlijn. Het leed lijkt nu definitief voor bij. De ruin is weer fit en de com binatie lijkt hard op weg om het verloren terrein snel in te lopen. In de warmloopronde van Zi liep de amazone uit Kloosterzande met de veel afdruk van de bodem verende Havidoff-zoon met 60,58 procent naar de overwinning. De combinatie bleef Jennifer Haege- man uit Sint Laureins met de Gri- baldi-afstammeling Esperanto ruim twee procent voor. In de her kansing schreef Vink de proef met 60,29 procent op haar naam. Els Koster uit Koewacht eindigde met de Rubiquil-zoon Tarkan met 58,52 procent als tweede. Diva deed bij haar debuut in M2 haar naam eer aan. Met Petra Ver schueren in het zadel danste de Spielberg-dochter met een score van 64,66 procent in de eerste proef naar de zege. Jennifer Haege- man werd met de Florencio-nako- meling Bonaire van het Kroon- hoff met 62,66 tweede. In tweede proef behaalde Petra Verschueren met de bruine mer rie met 66,66 procent de overwin ning. De combinatie uit Hoek sloeg een gat van exact twee pro cent met de Belgische Maaike Schoonackers met de Van the Man-nazaat Gitana D. Jurylid Mimie Mouwen: „Diva is een merrie met veel uitstraling. Ze liet de hele proef een mooi op waarts beeld zien. In haar bewe gingsmechanisme - stap, draf en galop - toont ze veel kwaliteit. Ik heb genoten van de combinatie." da IJsselvogels-Tjoba 16-23: Nadat coach Bram van Geffen in de rust (10-12) op een betere verdediging hamerde, was het snel gedaan met hekkensluiter IJsselvogels. Tjoba scoorde er in Moordrecht lustig op los en bevestigde daarmee dat de koppositie geen toeval is. TOP-Victum 13-7: De toch al stroef scorende opponent kwam niet uit onder de druk van TOP. Eenmaal gewend aan de straffe wind maakte vooral het eerste aan- valsvak van de overgangsklasser uit Arnemuiden eenvoudig het verschil. Bij rust (7-3) was de par tij eigenlijk al beslist in het voor deel van de nummer twee. Scores TOP: Remco Bezemer 5, Jeani- ne Marijs en Nelleke van Belzen 2, Pe tra de Ridder, Peter van Belzen, Corné Bezemer en Jordi Meulmeester 1. Kinderdijk-Swift 12-17: Bij afwe zigheid van schutters Richard Gel dof en Matthijs Pouwer vormden de broers Gillissen een gelegen heidskoppel bij de Middelburgse eersteklasser Swift. Eenmaal op gang bleek ook deze samenstel ling Kinderdijk te machtig. Fortis-Pernix 7-15: Fortis bracht nimmer het dynamische spel dat coach Sjaak Baas voor ogen heeft. De pittige wind hielp niet mee, maar het was vooral de onrust in de Souburgse ploeg die de missie tegen Pernix onmogelijk maakte. Scores Fortis: Remco Crucq 3, Rens van den Driest, Jordy Sleijpen, Mark Trimpe en Joyce Schoonaard 1. Togo-Dijkvogels 8-7: Alsof er een degradatiewedstrijd gewonnen was, zo voelde de eerste belangrij ke overwinning van het seizoen aan voor de Goese tweedeklasser Togo. Dat scoren ook nu weer een probleem was, werd voor even ver geten na de late winnende treffer van Sharona van Belzen. dag ver te zoeken. Het team uit Sint Laurens kon niet tippen aan het schotpercentage van Weidevo gels. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Tho mas Mesu 2, Dennis Witte, Kristy Kol- mus en Corinne Geschiere 1. Seolto-ADO 12-12: Seolto compen seerde het gemis van drie gebles seerden ruimschoots met spel vreugde. Coach Sjaak Joziasse sprak zelfs van „de beste wedstrijd van het seizoen". Olympia-Atlas 15-9: Ook in Spijke- nisse kwam Atlas niet van de nul af. Daarvoor begon Olympia te goed (4-0) en bleek het Ritthems achttal te kwetsbaar juist op het moment dat het bij 9-7 dacht te rug te komen in de wedstrijd. Scores Atlas: Tim Dibala 4, Michel Melmac-KVK 9-14: Een geduldig KVK tankte vertrouwen door angstgegner Melmac eenvoudig aan de kant te zetten. Tien minu ten na rust (4-9) voerde de Kapel- se lijstaanvoerder het verschil op naar zes punten. MAANDAG 30 SEPTEMBER 2013 De Sterre-speler Wouter Ruben smasht de bal langs het blok van Dunamis. Zijn teamgenoot Joost Lammers (2) kijkt hoe de aanval afloopt, foto Peter Nicolai door JaapJan Ritsema A MIDDELBURG - Hoewel de korfbal lers van Tjoba niet de wens hebben om kampioen te worden in de over gangsklasse D, staan ze na de vijfde speelronde nog steeds gedeeld eer ste. De ploeg uit 's-Heer Hendrik skinderen won in Moordrecht met 16-23. In de overgangsklasse C won ook TOP Arnemuiden. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Anoek Braam en Demi Mondeel 4, Ro bert van Schaik en Marcel de Dreu 3, Robin Harinck 2. Scores Swift: Mirella Pouwer 5, Vera Kuiper, Joren Gillissen en Lennart Hoo- genboom 3, Aisja Zuidweg, Eefje van den Berg en Dylan Gillissen 1. Scores Togo: Niek Meerman en Jan- Willem van Nieuwenhuijze 3, Marcel Joziasse en Sharona van Belzen 1. Ondo-Weidevogels 9-14: De vorm waarin derdeklasser Ondo de laatste weken stak, was zater Scores Seolto: Mayella Kuizinga 6, Wouter Harthoorn 2, Mariëlle Fran- cke, Daisy Verkerk, Ralf Dourlein en Timme Provoost 1 Wezemer 3, Tommy van der Kuijl en Evi Ovaa 1 Scores KVK: Lennard Volkers 5, Sander Slabbekoorn, Koen Volkers en Bart Niewenhuijse 2, Tonia de Visser, Saskia Ruissen en Nicole Bostelaar 1. Blauw Wit-Stormvogels 6-11: De bezoekers kregen na rust (3-3) let terlijk en figuurlijk de wind mee. Dankzij een sterke rebound kon Stormvogels in de tweede helft in zeven minuten tijd een gat slaan. Scores Blauw Wit Marty de Vilder 3, Ivo Flipse 2, Edwin Bommeljé 1Sco res Stormvogels: Arjen Schoe, Jona than Koets, Angela Matthijsse en Fran- cky Koole 2, Sander Verrijzer, Kris Ga- brielse en Loura Kleinepier 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71