DELTA'MOSSE 5 t DE nv9l Bv Belangrijk vanaf elf meter Blomaard heeft moeite met plek op de bank V SPORT 39 fff nova GRAANH SASV^GENT KARAKTERISTIEK !fn duurza? HER055LUISHIL rijf GARAGE VERBRüGGE BV had en met één van zijn rushes de beslissing forceerde. Maar De Groote heeft in eerdere duels la ten zien nog veel dreigender te kunnen zijn. „Die wedstrijden heb ik niet gezien", zei Schuit. „Maar ik dacht vanmiddag met een: dat is een goede voetballer." Handig is de Belg ook, zoals hij di rect na rust liet zien. De Groote passeerde Jaap Esser, dook het strafschopgebied in en voelde de tackle van Ruben Hollemans aan komen. Strafschop, oordeelde scheidsrechter Van Herk terecht. Guillaume Clinckemaillie verzil verde de penalty. „Het was geen handige actie van me", stak Hollemans de hand in eigen boezem. Doelman Jaco van der Schee: „Ik denk niet dat die spits de bal nog had gehaald. Ik lag al op de grond, met mijn han den klaar om de bal te pakken." Het bleek achteraf het beslissende moment. Na de ï-o zakte het ni veau. Hoek bivakkeerde vooral op eigen helft, Kloetinge kreeg het initiatief. Die ploeg drong aan, kreeg kansjes via Daan Esser, Ti- mo Jansen en Tom Blomaard, maar ontsnapte tegelijkertijd aan de overkant bij kansen voor Clin ckemaillie en Kyle Doesburg. Onder de spelers hing na afloop een wat gelaten sfeer, vanwege het bedenkelijke niveau. Bij tien tallen supporters was dat anders. Aanhangers van beide clubs zoch ten weer eens de confrontatie met elkaar, waarbij de glazen en flesjes bier door de lucht vlogen. Het was een triest einde, dat niet in het beeld van een verder fletse middag paste. Guillaume Clinckemaillie is een speler die niet graag gewisseld wordt. Nadat hij tegen Heinenoord naar de kant was gehaald, kreeg hij op de bank even woorden met zijn trainer. En tegen Stedoco duurde het vorige week even voordat doordrong dat Kenny Verhoene hem bij een ruime voorsprong wat rust wilde gunnen. In Hoornaar (0-5) legde Hoek een week geleden de basis voor een topweek, die met drie overwin ningen, negen doelpunten voor, geen tegentreffers en een ticket voor een bezoek aan de Kuip werd afgesloten. Clinckemaillie liep drie keer het snot voor zijn ogen en was tegen HBS en Kloetinge belangrijk van af elf meter. Woensdag schoot hij de bal rechts, zaterdag koos hij voor de andere kant. „Omdat de keeper van Kloetinge die penalty tegen HBS ook wel zal hebben ge zien", zei Clinckemaillie. De vaste strafschoppennemer van Hoek is hij eigenlijk niet. „Die hebben we niet. Als ik me lekker voel, mag ik hem nemen. Ik durf het, dus waarom zou ik het dan niet doen? Ze gingen er allebei lek ker in." Na de zege op Kloetinge is Hoek samen met Zwaluwen koploper in de hoofdklasse B. Zaterdag gaat de ploeg op bezoek bij Xerxes- DZB, maar dat andere bezoek aan Rotterdam zit ook al bij iedereen in het hoofd. „Wat een superweek was dit", zei Clinckemaillie. „Ik zat donderdag thuis achter mijn laptop de loting te volgen. Omdat de verbinding wegviel moest ik het doen met be richten van medespelers. Toen Feyenoord er als tegenstander uit kwam werd ik helemaal zot. Ik ben nog nooit in de Kuip ge weest." Een mooiere loting was onmoge lijk, zegt de Belgische aanvaller. „Feyenoord speelde donderdag voor 28.000 toeschouwers tegen Dordrecht. 28.000! Als je naar de supporters kijkt, is het de mooiste club van Nederland." Vanwege zijn vakantie stroomde Blomaard tijdens de voorberei ding later in. „De trainer heeft ver volgens een keuze gemaakt", zei de spits zaterdag. „Omdat het liep, is hij daar nog niet van afge weken." Tegen Hoek mocht hij na 71 minuten invallen. Blomaard kreeg één kans, maar kon de bal niet op tijd onder controle krijgen nadat doelman Jordi de Jonghe de bal voor zijn linker had gestompt. „Ik was één seconde te laat. An ders had ik misschien in één keer uit kunnen halen." Het doelpunt dat hij in zijn hoofd had kwam er niet. Blomaard kon zich in het korte tijdsbestek niet onderscheiden. „Iedereen wil de ze derby vanaf de eerste minuut spelen", vertelde de wisselspeler. „De trainer weet dat ik maar een paar momenten nodig heb. Maar als ik er moet staan, wil ik wel scherp zijn. Dat is nu moeilijk, omdat ik de afgelopen weken heel weinig heb gespeeld. Ik voel me anders dan wanneer ik basisspe ler ben." Volgende week wil hij - als Hiensch geen basisplaats voor hem heeft - met het tweede spe len. „Dat heb ik al aangegeven ja. Ik moet minuten maken." Ik kreeg van alle kanten de vraag of ik het nog wel zag zitten om te schaatsen. Of ik het nog wel leuk vond. Dat soort zaken knagen, helemaal als je je ook niet goed voelt. Schaatsster Annette Gerritsen in De Tele graaf. Ik heb nu alles veel beter op een rijtje. Weet wat ik wel en niet wil. Dat is iets wat niemand me meer kan ajpak- ken. Ik ben op 16-jarige leeftijd uit huis gegaan. Dat was te vroeg. De eenzaamheid was niet goed voor mij. Schaatsster Pien Keulstra in Trouw. Ik heb dat videootje talloze keren bekeken, net zo lati het parcours helemaal uit mijn hoofd kende. Als ik 's avonds in bed lag, visualiseerde ik het parcours, net zo lang totdat ik in slaap viel. Wielrenster Ellen van Dijk in Trouw. Ze pak te goud op het WK tijdrijden. Als iemand net te vroeg of te laat een slag maakt, totdat ik yaat de boot meteen wiebelen. Met zwemmen doet iedereen zijn eigen ding. Als iemand een fout maakt gaat het zwembad niet wiebelen. Zwemster Ranomi Kromowidjojo in de Volkskrant. Om de zinnen te verzetten heeft coach Marcel Wouda zijn zwemmers de roei boot 'ingejaagd'. Het liefst zie ik Kenneth fantastisch presteren, jullie maken hem tot kop van jut, maar ik vind niet dat er één zonde bok moet zijn als de ploeg minder presteert. Ajax-keeper Jasper Cillessen in NUsport. Het bid van Qatar had betrekking op een WK in de zomer. In principiële zin is de bond dan ook van mening dat bij een dergelijke wijziging de toe- wijzing van het land heroveriuogen zou moeten worden. %iil KNVB-directeur Bert van Oostveen in Voet- pB -J bal International. Met Bayern ben ik in januari altijd naar Qatar ge gaan. Het was fantastisch weer, 22 tot 26 graden. Spelen in de zomer is belachelijk. Bondscoach Louis van Gaal in VI. MAANDAG 30 SEPTEMBER 2013 rit helemaal los -*>- *- 5 r w.metai-recyc n Leiden en Sam Biesterbosch (nummer 15) zien hoe Lionel Fitsch met een omhaal probeert te scoren, foto's Peter Nicolai door Barry van der Hooft Hoek-Kloetinge 1-0 (0-0). 49. Guil laume Clinckemaillie 1-0 (straf schop). Scheidsrechter F.A. van Herk (Breda). Gele kaart: Fabian Wilson (Hoek) en Bart Deprez (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 1200. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Birgen Mar tens, Hakim Boucheta (63. Kyle Doesburg), Thomas van Renter- ghem; Guillaume Clinckemaillie (87. Thomas van den Houten) en Nick de Groote (85. Regilio Pinas). Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (83. Aart Veldhof), Jaap Esser, Ruben Hollemans, Ti- mo Jansen; Mark Schuit, Roy Mul der (71. Sam Biesterbosch), Bert den Hamer; Daan Esser, Jason Tjien-Fooh en Bart Deprez (71. Tom Blomaard). door Barry van der Hodft HOEK - Op 11 mei van dit jaar was Tom Blomaard met twee treffers belangrijk voor Kloetinge, dat na een 2-0rachterstand met 4-2 van Hoek won. De topscorer had zijn naam al gevestigd en bracht zijn to taal op zestien treffers. Ruim vier maanden later heeft hij een heel an dere rol. „Dit is niet de rol die ik in mijn hoofd had."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69