Gezelligheidswedden kan in België nu ook gewoon in het stadion \l ih c M Het treffen tussen Hoek en Kloetinge is van een zeer matig niveau. De thuisclub wint met 1-0. •jfe 38 SPORT HOEK-KLOETINCE imorkt b.v. G De 34-jarige Amsterdammer is di recteur van het Nieuwegeinse be drijf BD Sport Europe, dat sport en gokken ('betting') bij elkaar brengt. Het fenomeen wedden in het stadion is overgewaaid uit En geland, waar het wagen van een gokje net zo bij het bezoeken van een wedstrijd hoort als de pint en de hotdog. Het heeft daar de naam 'social betting', wat duide lijk moet maken dat het in eerste instantie om de gezelligheid gaat. In België is het dit seizoen nieuw en kan het vooralsnog alleen bij de twee door gokbedrijf Betfirst gesponsorde clubs Lokeren en Zulte Waregem. Deze avond tref fen ze elkaar. Om de systemen te testen wordt begonnen op de ere tribune, over een paar weken kun nen ook alle andere fans spelen, is de verwachting. Cordemeijer heeft tien vlotte jon gens eh meiden ingehuurd die de fans en sponsors bij binnenkomst warm moeten maken voor de 'pro- nostiek', het Belgische woord voor toto. Op een A4-tje staan al le mogelijke bets, inzetten kan al vanaf één euro. De meesten kie zen ervoor om 'gewoon' Lokeren te laten winnen, maar het is ook mogelijk een precieze uitslag in te vullen, de doelpuntenmaker of in welk tijdsvak de eerste goal valt. Alleen matchfixing gevoelige za ken als gele of rode kaarten of wie de eerste corner heeft, worden niet aangeboden. Wie wint gaat na afloop met zijn bonnetje naar de desk en krijgt di rect de winst uitbetaald. „Maar we stimuleren dat ze het geld onli ne incasseren", legt Cordemeijer uit. „Daar zit hem de winst voor Betfirst, zij werven op deze ma nier nieuwe klanten. Clubs krij gen een klein percentage per nieu we klant en vinden het vooral leuk dit aan hun gasten aan te bie den. En wij als BD Sport Europe zitten daartussenin en proberen uiteindelijk geld te verdienen. We gebruiken daarvoor de quoterin gen en uitingen van Betfirst, maar wij zijn het die op zo'n avond ver dienen of bijleggen." Dat zit vanavond wel goed. In het stadion wordt 'met het hart' ge wed. Een Lokeren-fan gaat niet snel inzetten op winst voor Zulte. De 2-4 einduitslag kost Cordeme ijer wel iets, want er zijn ook een paar sponsors van Zulte binnen. Maar al met al is het voor hem een goede avond. „Twee weken te rug boog Zulte thuis een achter stand om en dan ga ik met verlies naar huis. Dat is voor ons het spel." Cordemeijer is al een tijdje in ge sprek met eredivisieclubs in Ne derland. Die zien het wel zitten. Maar het kan nog even duren voordat er in Nederlandse sta dions gegokt mag worden. Voor alsnog mag alleen Lotto sportwed denschappen aanbieden. Zelfs re clame van gokbedrijven is hier verboden. „Maar de online gok branche wordt door het kabinet op termijn vrijgegeven. Wij probe ren daarop mee te liften." Hoeveel zijn bedrijf vanavond heeft verdiend, houdt Cordeme ijer voor zichzelf, net als de totale inzet. Dramatisch. Wat een verschrikkelijke wedstrijd." Gert- Jan van Leiden draaide er na zijn eerste Hoek-Kloetinge niet om heen. „Dit was echt slecht", zei de verdediger. „We winnen, maar dat is het dan ook." Dat de derby in de hoofdklasse B de neutrale toeschouwer op te weinig momenten echt kon boeien, was teleurstellend. Tegelij kertijd kwam het ook niet als een verrassing. Het was vooral een ge volg van het bekerduel van woens dag, waarin Hoek afrekende met HBS. Diederik Hiensch was toe schouwer bij dat duel, zag hoe Kloetinge de rivaal kon bestrijden en paste zijn tactiek daarop aan. Het duel kwam vervolgens eigen lijk nooit los, omdat Hoek - nog in opperste staat van opwinding omdat het aan Feyenoord is gekop peld - de frisheid miste om voet ballend het verschil te maken. „Dat voelde ik al vanaf de eerste minuut", zei Reguillo Vandepitte later. „In mijn benen, maar het zit ook in je hoofd. Er is de afgelopen dagen veel op ons afgekomen, dat moet je niet onderschatten. Het had invloed op ons spel." Birgen Martens, zijn kompaan op het middenveld, zei zuchtend: „Drie wedstrijden in een week, dat voel ik nu wel." Dat het, in tegenstelling tot voor gaande edities, geen aantrekkelijk schouwspel werd had nog meer redenen. Zo gaat bij overwegend jeugdige teams nog veel fout. Dat was bij Hoek (gemiddelde leeftijd 23,9) tegen Kloetinge (24,5) het ge val. Met Jaco van der Schee (35) stond er slechts één dertiger op het veld. Daarnaast speelde de ge kozen tactiek ook een rol. Kenny Verhoene stuurde op nieuw dezelfde spelers het veld in, waardoor Hoek in balbezit vaak met vijf middenvelders en twee spitsen opereerde. Hiensch had zijn formatie zo geïnstrueerd dat er voor Hoek vaak heel weinig ruimte was om te voetballen. Het hield tegelijkertijd ook in dat Kloetinge zelf in aanvallende op zicht weinig tot niets kon breng en. „Het was een enorm tactisch spel", vond Hiensch. „Toch had den wij op het middenveld vaak een man over. Daar deden we te weinig mee, het was te slordig. Je moet langer doorvoetballen en ge duld hebben. Net zo lang tot je die vrije man vindt." Het had met de vorm van de dag rrossend assortiment, e prijzen' H E R O S c Souran Rl Jf u Ü2 te maken, maar ook met kwaliteit en een gebrek aan lef. Kloetinge won vorig seizoen twee keer van Hoek maar kon nu geen moment aanspraak maken op een overwin ning. „In tactisch opzicht stond het wel weer aardig", zei Mark Schuit. „We hebben alleen geen fatsoenlijke aanval laten zien." De aanvaller was onzichtbaar, ook omdat hij" steeds ver terug moest op eigen helft en daardoor het gros van zijn acties pas rond de middenlijn kon beginnen. Terwijl zijn kracht toch echt rond het strafschopgebied ligt. Van de drie Kloetinge-aanvallers was alleen Jason Tjien-Fooh af en toe een handenbindertje. Bart Deprez was onzichtbaar, Daan Esser werk te zoals altijd hard maar kon zich niet onderscheiden. Zoals nie mand bij Kloetinge er echt boven uit stak. Maar wie deed dat wel voor het oog van ruim 1200 toeschouwers? Schuit: „Die nummer 15 van Hoek maakte het verschil." Hij doelde op Nick de Groote, die inderdaad een paar gevaarlijke acties in huis MAAN door Rik Spekenbrink LOKEREN - Als het zaterdagavond in de rust van Lokeren-Zulte Ware- gem 0-1 staat, kan Bart Cordeme- ijer zijn tevredenheid niet verber gen. Hij wijst op één van de scher men in het geïmproviseerde kan toortje van het oude Dakman-sta dion. „Op dit moment hoeven wij precies nul euro uit te betalen." BUITENLANDS BELGIE lokeren-Zulte-Waregem 2-4, Genk-KV Meche- len 1-0, Oostende-Charleroi 1-0, OH Leu-' ven-AA Gent 1-1, Kortrijk-Waasland-Beveren 2-1, Bergen-Club Brugge 0-1, Anderlecht-Lier- se 2-0, Cercle-Brugge-Standard Luik 0-5. Standard Luik Club Brugge Zulte-W. Anderlecht KRC Genk KSC Lokeren KV Kortrijk AA Gent 9-27 9-23 9-20 9-18 9 17 9-16 9-13 9-13 Charleroi KV Mechelen Lierse SK OH Leuven KV Oostende Cerde Brugge Beveren RAEC Bergen 9- 9 9- 8 9- 8 9- 7 9- 6 9- 6 9- 9- 2 Liverpool Tottenham H Chelsea Southampton Manchester C Hull City Everton Aston Villa West Bromw 6-13 6-13 6-11 Manchester U Swansea City Norwich City Stoke City Newcastle U West Ham Fulham Crystal Palace Sunderland 6- 6- 6- 6- 5- 6- 6- 4 6- 3 6- 1 ITALIË Genoa-Napoli 0-2, AC Milan-Sampdoria 1-0, Torino-Juventus 0-1, Atalanta-Udinese 2-0, Cagliari-lnter 1-1, Catania-Chievo 2-0, Hellas Verona-Livorno 2-1, Sassuolo Calcio-Lazio Ro ma 2-2, DUITSLAND Borussia Dortmund-SC Freiburg 5-0, Bayern Munchen-Wolfsburg 1 -0, Leverkusen-Han- nover 96 2-0, Hoffenheim-Schalke 04 3-3, Hertha BSC-FSV Mainz 3-1, Eintracht Frankfurt -Hamburger SV 2-2, Werder Bremen-Nurn- berg 3-3, Braunschweig-Stuttgart 0-4. Bor. Dortmund Bayern M. B. Leverkusen Hannover 96 Hertha BSC VfB Stuttgart Borussia MG FC Augsburg Werder Br. 7-19 7-19 7-18 7-12 7-11 7-10 7-10 7-10 7-10 Hoffenheim VFL Wolfsburg FSV Mainz 05 Eintracht Fr. FC Schalke 04 FC Nurnberg Hamburger SV SC Freiburg Braunschweig Napoli 6-16 Cagliari 6- 7 Juventus 6-16 Udinese 6- 7 AS Roma 5-15 Atalanta 6- 6 Inter 6-14 Parma 5- 5 Fiorentina 5-10 Catania 6- 4 Lazio Roma 6-10 FC Genoa 6- 4 Hellas Verona 6-10 Chievo 6- 4 AC Milan 6- 8 Bologna 5- 3 Torino 6- 8 Sampdoria 6- 2 Livorno 6- 8 Sassuolo 6 2 SPANJE Valencia-Rayo Vallecano 1-0, Almeria-Barcelo- na 0-2, Real Sociedad-Sevilla 1-1, Real Madrid -Atletico Madrid 0-1, Osasuna-Levante 0-1, Celta-Elche 0-1. ENGELAND Tottenham Hotspur-Chelsea 1-1, Aston Vil la-Manchester City 3-2, Fulham-Cardiff 1-2, Hull-West Ham United 1-0, Manchester Uni ted-West Bromwich 1-2, Southampton-Crystal Palace 2-0, Swansea-Arsenal 1-2, Stoke - Nor wich 0-1, Sunderland-Liverpool 1-3. Arsenal 6-15 Cardiff City 6- 8 FC Barcelona Atletico M. Real Madrid Villarreal Athl. Bilbao Valencia Espanyol Levante Malaga Real Sociedad 7-21 7-21 7-16 6-14 6-12 7-12 6-11 7-10 7- 9 7- 7 Getafe Elche CF Real Valladolid Sevilla Celta de Vigo Betis Sevilla Granada CdF UD Almeria Osasuna Rayo Vallecano Derby komt nooit door Barry van der Hooft t 1 Bert den Hamer (links), Timo Jansen (12), Giovanni Siereveid, Gert-Jan van Leiden en Sar I Guillaume Clinckemaillie (rechts) heeft ook tegen Kloetinge een straf schop benut en viert die met de aanhang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68