Minimale zege Terneuzense Boys Hattrick voor De Blaeij in derby tegen MZC'11 Scheldesport kan voorsprong niet vasthouden, maar boekt progressie EERSTE KLASSE C 36 SPORT Eersteklasser verliest voor het eerst in zestien wedstrijden. En duidelijk ook; Heerjansdam wint met 1 -6. Serooskerke-Terneuzense Boys o-i: Een verdiende zege voor de bezoekers. In een aantrekkelijke eerste helft kwam Terneuzense Boys in de 43e minuut aan de lei ding. Na ongelukkig uitverdedi gen bij Serooskerke viel de bal voor de voeten van Kees Duite meijer, die de doelman het nakij ken gaf. Na rust kwam Seroosker ke niet meer in de buurt van het vijandelijke doel en liet Terneu zense Boys het na om verder af stand te nemen. FC Dauwendaele-De Fendert 4-1: Na vijf minuten kwam De Fendert via Mitchell Schilperoort op 0-1. Vlak voor rust werd Kha- lid Kaldoon onderuit gehaald en kreeg Dauwendaele een straf schop. Maarten van Vooren zorg de voor 1-1. Uit een vrije trap te kende Timme Kwast na rust voor de 2-1 en via Khaldoon liep Dau wendaele uit naar 3-1. Vlak voor tijd, nadat de ploeg van trainer Marcel Lourens de nodige kansen onbenut had gelaten, maakte Peter van Gorsel er nog 4-1 van. Bruse Boys-Zwaluwe 3-1: Bruse Boys kreeg via Domenique van den Berge in de openingsfase kan sen, maar Zwaluwe kwam na een misser van Johan Vroegindeweij via Maurice Sprangers op o-L'In de 33e minuut zorgde Mats Wil- lemse voor de 1-1 en na een inzet van Marco Ketting was Willemse attent in de rebound: 2-1. In de tweede helft golfde het spel op en neer, zonder dat Zwaluwe grote kansen kreeg. Op aangeven van Rowdy van der Vlist besliste Do menique van den Berge het duel definitief. Dinteloord-GPC Vlissingen 3-1: Via Jord Vermeer kreeg GPC in de twaalfde minuut een grote kans op de 0-1, maar in de 35e mi nuut opende Maurice Nagtzaam de score voor Dinteloord. GPC bleef georganiseerd voetballen en kwam in de 56e minuut na een uitval via Robin de Pagter op gelij ke hoogte. De Pagters goal bete kende de eerste tegentreffer van het seizoen voor Dinteloord. De Brabantse ploeg had daarna het betere van het spel en kwam via Jacco de Gast in de 82e minuut op 2-1. Het verzet van de bezoekers was gebroken en via Mamadi Sidi- be werd het in de 89e minuut ook nog 3-1. WC'68-MZVC 5-1: Alle goals vie len na rust. Joery Malinka opende de score en Noël van Kaam zette MZVC op een 2-0-achterstand. Door goals van opnieuw Malinka, Dennis Luijks en Martijn Lind- hout liep de thuisploeg daarna uit naar 5-0. Pas uit een strafschop kon MZVC in de persoon van Pa trick Joossens nog wat terugdoen. Tholense Boys-Duiveland 2-1: De eerste vijf minuten waren voor Duiveland, maar daarna kwam Tholense Boys via Laurens Bovenberg op voorsprong. Een paar Thoolse kansen bleven daar na onbenut en in de 24e minuut zorgde Marcel Zwager voor de Oosterlandse gelijkmaker. Vier minuten later zette Matthijs van Stee de Thoolse ploeg opnieuw op voorsprong. In de tweede helft kregen beide ploegen wat kansen, maar gescoord werd er niet meer. SSV'65-De Meeuwen 1-4: Alex van Dongen zette de thuisclub nog op voorsprong, maar halver wege stond het door een treffer van Vincenzo Lorello 1-1. In de tweede helft maakte De Meeu wen het verschil. Robin Davidse, die een jaar lang werd geteisterd door blessureleed, was de gevier de man. Met twee treffers had de lange aanvaller een groot aandeel in de zege. De 1-3 kwam op naam van Delano Langezaal. ZAAMSLAG - Binnen twee minu ten zag Zaamslag zaterdag tegen Heerjansdam alle hoop op een goed resultaat vervliegen. In die fase, vlak voor rust, kregen de Zeeuws-Vlamingen een mentale dreun van de koploper in de eer ste klasse. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel verloor uiteindelijk zwaar: 1-6. Na de i-o-voorsprong door Peter Dieleman, scoorde Soufiane Aou- ragh op slag van rust de gelijkma- KARAKTERISTIEK ker. Nog geen minuut later kwam Zaamslag met tien spelers te staan, omdat verdediger Meivin Rijckaert na een (pittige) overtre ding op Boy Stoops uit het veld werd gestuurd. Uit de daaropvol gende vrije trap schoot aanvoer der Johan Versluis zijn ploeg naar de 1-2-voorsprong. In de tweede helft moest de gifbe ker leeg, want Heerjansdam scoor de via Aouragh, die een fout van doelman Guido Vinke afstrafte, Gelli Koy (2) en uitblinker Stoops nog vier keer. Daarmee kwam bij Zaamslag een eind aan de ongesla gen serie van zestien wedstrijden. Bij Heerjansdam speelde Thole- naar John Schot een onopval lende wedstrijd. „Ik ben meer een controlerende middenvelder. Dat is pure noodzaak. Ik speel liever aanvallender." Schot, die even stil stond bij de derby Hoek-Kloetin- ge („die had ik graag gespeeld"), heeft zijn weg nog niet helemaal gevonden. Zo hekelde hij het irri tante gedrag van teamgenoten na de achterstand. Die kwam er door toedoen van Peter Dieleman. Jor- dy Bakker, die vanwege een bles sure één helft speelde, lanceerde hem en uit een moeilijke hoek scoorde hij fraai de 1-0. Eerder was de sterk spelende Michiel Le- ijte al dichtbij de openingstreffer. De rode kaart voor Rijckaert leid de tot veel ophef in het Zaamslag- kamp. Trainer Hubert Van den Hemel had vooral moeite met de uitleg van scheidsrechter Van Dijk, die aanvankelijk de rode kaart voor een doorgebroken spe ler gaf. „Dat kon niet, omdat Joris Rademakers er vlakbij stond. Daarna motiveerde hij zijn beslis sing als een buitensporige inzet Zaterdag, tweede klasse. MZC'n-IJzendijke 2-8 (1-4): Thea de Blaeij scoorde na twee minu ten uit een voorzet van Kelly van Leeuwe. Van Leeuwe, Rosanne Lammers (volley) en nogmaals Van Leeuwe voerden de score op tot 0-4, waarna de thuisclub iets terugdeed. In de tweede helft ging het doel- puntenfestival verder dankzij tref fers van De Blaeij (2), Lammers (aangever Nouk Wiersum) en Ky- lie van de Velde. MZC'11 maakte kort voor tijd de 2-8. Zondag, derde klasse. Terneu- zen-Zundert 0-0: Terneuzen had in het duel met middenmoter Zundert vanaf het begin een over wicht, maar slaagde er andermaal niet in om de weg naar het doel te vinden. Tot een tegentreffer kwam het echter niet: 0-0. Ter neuzen pakt daarmee het eerste punt. Vrouwen. Scheldesport-Simple Dribble 67-21 (41-11): Schelde sport trof in Simple Dribble uit Steenbergen een ideale tegenstan der om eens flink uit te halen. „Het is een van de zwakkere ploe gen in deze klasse. Ik kon daar door iedereen laten spelen", zei Scheldesport-coach Martin van Ham later. De Terneuzense vrouwen namen na de eerste periode al ruim af stand (21-4). Cheyenne Glerum en Elsemiek Kruijsse debuteer den. Via fastbreaks, meestal inge leid door Danielle van den Heu vel, werd er veel gescoord. Kruijs se was topscorer met zestien pun ten, gevolgd door Van den Heuvel met veertien punten. Mannen. Scheldesport-JRC 2 Boxtel 65-70 (27-30): „We heb ben duidelijk progressie geboekt in vergelijking met de eerste wed strijd. De verdediging stond nu veel beter", was de eerste reactie van speler-coach Marco Oppewal van Scheldesport. Na de derde periode hadden de Terneuzenaren nog een 53-50-voorsprong, maar die kon men niet vasthouden. Matthijs Kingma onderscheidde zich met zeven driepunters en was ook topscorer voor Scheldesport met 27 punten. Nino Wullems en Joep Hofman scoorden elk veertien punten. Marathon 2-Voorwaarts 49-31 (20-17): De Axelaars hielden de eerste helft gelijke tred, maar daar na stokte het ritme. „In de derde periode scoorden we slechts drie punten. In de laatste periode zijn we overgeschakeld naar een man-to-man-verdediging. Dat ging goed", zei Voorwaarts-coach Maarten Koster. Marathon sloeg al snel een kloof van tien punten en Voorwaarts was niet bij mach te die nog te overbruggen. Their- ry van Waesberghe was topscorer aan de kant van de Axelaars; hij scoorde twaalf punten. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - FC Dauwendaele boekte in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal de vierde over winning op rij en is met Dinteloord als enige nog zonder puntenverlies. Bruse Boys (3-1 tegen Zwaluwe) en Tholense Boys (2-1 tegen Duive- land) boekten allebei hun eerste ze ge van het seizoen. Terneuzense Boys won dankzij een treffer van Kees Duitemeijer van Serooskerke: 0-1. einde van een serie door Aector Dooms Zaamslag-Heerjansdam 1-6 (1-2). 26. Peter Dieleman 1-0,43. Soufia- ne Aouragh 1-1,45. Johan Versluis 1-2, 61. Soufiane Aouragh 1-3, 64. Gelli Koy 1-4, 74. Gelli Koy1-5, 83. Boy Stoops 1-6. Scheidsrechter: M. van Dijk (Et- ten-Leur). Rode kaart: 44. Meivin Rijckaert (Zaamslag). Gele kaart: Ivo Verstraeten (Zaamslag), Soufia ne Aouragh (Heerjansdam). Aantal toeschouwers: 150. door Aector Dooms TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ- zendijke behaalden zaterdag in Zie- rikzee een monsterscore. In de der by tegen MZC'11 stokte de teller pas bij 8-2. Terneuzen pakte een dag later het eerste punt van de competitie. Tegen Zundert werd er niet gescoord. Vijfde klasse. Koewacht-IJzendijke 2 1-1 (0-1). Marieke Schwartz 0-1, Fran- ciska Hiemstra 1-1. Zaamslag-MZC'11 2 2-2 (0-2). Fleur Rademakers 1-2, 2-2. Vierde klasse. Hontenisse-Baronie 3 5-0 (3-0)1 -0 e.d., Bonne van Kruijs- sen 2-0, Jacqueline van Hooije 3-0, Shanna van Hooff 4-0, Maaike Verdur- men 5-0. RSV-FC Axel 2-1 (2-0): 1 -0, 2-0, Sas- klia Blommaert 2-1. door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport verloren zaterdag in Terneuzen met 65-70 van de reser ves van JRC Boxtel in de eerste klasse rayon zuid. De vrouwen van Scheldesport komen na de vrijwilli ge degradatie uit de overgangsklas se op een lager niveau uit in de eer ste klasse Brabant. Daarin werd ge start met een 67-21-overwinning op Simple Dribble. De mannen van Voorwaarts leden in de Zeeuwse klasse een 49-31-nederlaag tegen Marathon 2, na een sterke eerste helft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66