Timon van der Hooft maakt het verschil John Paridaen weer in doel van Aardenburg K Ruud Pennings kan tevreden zijn Clinge, Oostburg 34 SPORT DERDE KLASSE ZONDAG Philippine laat na HW'24 genadestoot te geven en krijgt bijna de rekening gepresenteerd: 3-3. Hontenisse kan koploper niet verontrusten iP MOC'17-Terneuzen 2-4: Nadat de eerste minuut een dot van een kans voor MOC'17 had opgele verd, viel de openingstreffer aan de andere kant: 0-1 door Timon van der Hooft. In de 30e minuut lieten de Brabanders een open kans op de gelijkmaker onbenut, waarna de volgende aanval de 0-2 van opnieuw Timon van der Hooft opleverde. Kort voor rust deed Brian Kruf vanaf elfmeter wat terug namens de thuisploeg: 1-2. Met zijn derde treffer leek Ti mon van der Hooft Terneuzen in de 55e minuut in veilige haven te brengen, maar John van Loen- hout bracht de spanning terug: 2-3. De thuisploeg kwam met tien man te staan na een rode kaart en vanaf de stip stelde Jozué Weever de overwinning definitief veilig: 2-4. „Eindelijk, de eerste overwin ning", aldus een duidelijk opge luchte Henk Ottens na afloop. BSC-RCS 4-0: Op Sportpark Vier- hoeven in Roosendaal opende Matteo Castro de score namens de thuisploeg. Kort hierna liep een gedisciplineerd spelend BSC uit naar 2-0 door Davy van Merriënboer. In de tweede helft lieten de Souburgers meer strijd zien, maar desondanks liepen de Brabanders verder uit door de tweede treffer van Davy van Merriënboer: 3-0. Het slotakkoord van het duel- waarin BSC ook nog tweemaal een inzet tegen de paal zag belanden- was voor Guil- lano Wierkx die de eindstand op 4-0 bepaalde en hiermee RCS zijn derde nederlaag bezorgde. Zeelandia Middelburg-Unitas 2-3: Zeelandia Middelburg kende een voorbeeldige start. Halverwe ge leidde de club met 2-0 door doelpunten Yannick van de Woes- tijne en Sander Ouwerkerk. Na de pauze ging het helemaal mis, voor al doordat Unitas een portie fysiek in de strijd gooide. De beresterke Christiaan Perrier herstelde de schade met een hattrick. De thuisploeg was voor rust dui delijk de bovenliggende partij en liep via Thom van Santbergen en Danny Oomen naar een 2-0-voor- sprong halverwege. Aardenburg zag in deze fase twee spelers ge blesseerd het veld verlaten. Eerst PHILIPPINE - Na een wedstrijd met twee gezichten stapten Philippi ne en HW'24 met gemengde ge voelens van het veld. Beide Zeeuws-Vlaamse derdeklassers verspeelden winstkansen, deel den in een doelpuntrijk duel (3-3) de punten en zorgden voor een hoge amusementswaarde. Philippine kende een flitsende start, koesterde door twee treffers binnen twee minuten (Van Hecke en De Nooijer) een 2-o-voorsprong, maar moest die na de hervatting tegen een ge tergd HW'24 prijsgeven. De veer-- kracht en mentale weerbaarheid van de Hulster formatie was groot. Die leidde een kwartier voor tijd tot een 2-3-voorsprong en hoop op een maximale score uit vier duels. Zo ver kwam het niet, ómdat invaller Nick Claas sen met een fantastische kopbal de eindstand op 3-3 bepaalde. Het maakte Philippine tot de mo rele winnaar, omdat de promoven dus als underdog aan het duel was begonnen en uit een schijn baar geslagen positie in de slotfa se toch nog op gelijke hoogte kwam. Het betekende meteen het eerste puntenverlies voor de Huls ter formatie, die in de drie voor gaande duels aan het langste eind had getrokken. „Ik had het gevoel dat het bij 3-2 voor ons in de knip zat", gaf middenvelder Tim de Feijter eerlijk toe. Dennis Buijs, KARAKTERISTIEK na enkele minuten spelen Jeroen Bouwens, een halfuur later was er sprake van een soort déja-vu. Jo hn Paridaen moest, net als vorige week, noodgedwongen tussen de palen plaatsnemen. Ondanks de ze tegenslagen zette Aardenburg in de beginfase van de tweede helft aan. Hylke Stroo kreeg een kans op de aansluitingstreffer, maar liet deze onbenut. Net als Jan Meijaard enkele minuten la ter. De thuisploeg nam daarna het heft weer in handen en liep via opnieuw Thom van Santber gen en Steven Mak uit naar 4-0. na een half uur bij een 2-0-achter- stand door trainer Luc Audenae- rdt in de ploeg gebracht, gaf ook aan op winst te hebben gerekend. ,„Die bal werd met een lucky shot voorgebracht, maar wel heel mooi binnen gekopt", haalde hij de ge lijkmaker voor de geest. Philippine-HW'24 was van het eerste tot het laatste fluitsignaal enerverend en meeslepend. Met veel strijd en vinnige duels, tallo ze blessurebehandelingen en een boeiend scoreverloop. De thuis ploeg nam het voortouw, duwde de Oost-Zeeuws-Vlamingen met twee doelpunten kort op elkaar en binnen twaalf minuten als een aangeslagen bokser in de touwen, maar verzuimde om het duel voor rust in een beslissende plooi te leggen. Gaffin de Meza (balletje over doelman Siersema werd uit de doelmond getrapt) en Björn den Hamer (ziedend schot uit een hoekschop gepareerd door de keeper) waren dicht bij een tref fer. „We hadden geluk dat we niet met 3-0 achterkwamen", bekende Luc Audenaerdt. De oefenmeester van HW'24 zei er moeite mee te hebben dat zijn ploeg niet had gewonnen. „Wij begonnen een beetje te flauw. Dit is een goede groep, met jongens die aan elkaar hangen. Maar als je in deze reeks bovenaan wilt staan, dan moet je altijd preste ren. Ik heb moeite met de manier waarop we met 2-0 achterkwa men. We hebben beslist weerbaar heid, maar ik zou dat graag vanaf de eerste minuut zien." Philippine-trainer Nico Knol was na de oorwassing van een week geleden ondanks de verspeelde 2-o-voorsprong blij met het gelijk spel. „Tegen een ploeg als HW'24 calculeer je in dat één punt ge- KLOOSTERZANDE - In de derde klas se A van het zondagvoetbal lukte het Hontenisse niet om de onge slagen koploper Unitas'30 het eer ste puntenverlies te bezorgen. Ook het tweede thuisduel in het eerste seizoen op dit niveau ging verloren en wel met 0-2. Vanaf de aftrap was duidelijk spra ke van een sterker Unitas'30, maar het vizier stond bij de aan vallers nog niet goed afgesteld. Pas na een half uur bracht Steven van de Vreede het overwicht ook op het scorebord tot uitdrukking: 0-1. Op slag van rust ging de door gebroken Thomas de Waal onder uit in een duel en schreeuwde al les wat de thuisploeg een warm hart toedroeg om een strafschop; tevergeefs. Een sterke start van de bezoekers leverde na de thee al snel de 0-2 op van Rachid Moe sant. Vlissingen was het eerste kwar tier zoekende en BW speelde goed mee met de thuisploeg. Toch kwamen de Walchenaren na twintig minuten op voor sprong. Abdoe Abdenbi zette op rechts een actie in en bracht Sa- lim ben Sellam in stelling. Hij vond de verre hoek: 1-0. Het werkte verlossend op Vlissin gen, dat beter in de wedstrijd kwam. Desondanks kon het niet echt gevaarlijk worden, waardoor het met een i-o-voorsprong ging rusten. Thomas Ragut zat toen al in de kleedkamer. Hij moest het veld verlaten met een liesblessu re. Khalid el Hattach besliste een kwartier voor tijd het duel. Na een combinatie met Ben Sellam verdubbelde hij de score. Trainer Ruud Pennings keek tevreden te rug. „We hebben niets weggege ven, verdedigend stonden we heel goed." Na vier wedstrijden kan Pennings een voorzichtige balans opmaken. „Ik ben tevreden met de punten (tien uit vier wedstrijden), maar we moeten wedstrijden eerder be slissen. Nu krijgen we het drie luik TEC-Best Vooruit-Brabantia. Daarna weten we écht waar we staan." Jong Ambon-Groede 3-0: De ope ningstreffer kwam van Ricardo Te- lussa (1-0), waarna Yannik Tani- wel de voorsprong verdubbelde: 2-0. In de tweede helft bepaalde Yannik Taniwel, die dus net als vo rige week tweemaal trefzeker was, uit één van de vele kansen de eindstand op 3-0. Schoondijke-Zeeland Sport 0-5: Zeeland Sport had een duidelijk overwicht. Dit leidde binnen een halfuur tot 0-3 door een hattrick door Jos van Belzen MIDDELBURG - Het was weliswaar geen loepzuivere hattrick, maar de drie treffers van Timon van der Hooft waren wel goed voor de eer ste zege van Terneuzen dit seizoen in de tweede klasse E. Voor RCS blijft het nog wachten op de eerste overwinning na een 4-0-nederlaag bij BSC. Zeelandia Middelburg ver loor op eigen veld met 2-3 van kop loper Unitas. MIDDELBURG - Aardenburg is nog steeds op zoek naar de eerste pun ten in de derde klasse. Ook zondag kwamen die er niet. Virtus legde de Zeeuws-Vlamingen, waar veldspeler John Paridaen opnieuw moest keepen, met 4-0 over de knie. Nick Claassen redt een punt door Peter van Kouteren Philippine-HW'24 3-3 (2-0). 11. Maarten van Hecke 1-0,12. Den nis de Nooijer 2-0, 50. Michal Szc- zawinski 2-1, 64. Evert van den Berg 2-2, 74. Jari Vyaene 2-3, 83. Nick Claassen 3-3. Scheidsrechter A.F. Bruggeman (Oostkapelle Ge le kaart: Odesse Richardson, Björn den Hamer (beiden Philippine) en Evert van den Berg (HW'24). Aan tal toeschouwers: 300. Philippine: Bart Corstanje; Ma- thieu Kreuze, Björn den Hamer, Chiel de Smet (81. Nick Claassen), Odesse Richardson; Gaffin de Me- za, Ruben van der Meulen (46. Ti- mo de Bock), Sjoerd Everaard, Ran dy Lauret (89. Mare Everaard); Dennis de Nooijer en Maarten van Hecke. HW24: Tim Siersema; Tim Me- chelink, Job Inghels, Robin McTag- gart, Sam de Theije (33. Dennis Buijs); Michal Szczawinski, Evert van den Berg, Tim de Feijter, Jas per Sulmon; Joost Boogaert (81. Matts de Rijcke) en Jari Vyaene. j door Bob Maes VLISSINGEN - VC Vlissingen is ook na zondag koploper in de eerste klasse. Zondag boekte het een te rechte 2-0-zege op hekkensluiter BW. door Jos van Belzen Thomas Leegwater (Clinge) scoor de drie keer. foto Mark Neelemans MIDDELBURG - Clinge, Oostburg en Steen delen na zondag de tweede plaats in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Zeeland Sport boekte in Schoondijke de eerste overwinning van dit seizoen (0-5). Patrijzen won met 3-0 in Biervliet en Vogelwaarde tegen RIA W lever de met 1-1 geen winnaar op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64