'Van dichtbij zie je pas dat onderhoud nodig is' Popkoor Eigenwijs overtreft zichzelf ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Belgen zijn ook beste schakers Van Kerckhoven onderscheiden TOUR du BENELUX SAS VAN GENT - Belgen scoren niet alleen in Nederlandse taal, ze zijn ook de beste schakers. Schaakvere niging Het Witte Paard in Sas van Gent hield zaterdag het achtste jeugdschaaktoernooi in multifunc tioneel centrum De Statie. „Een internationaal toernooi", zei secre taris Manuel Colsen trots. Er wa ren niet minder dan 95 schakers, vooral van vijf Zeeuwse clubs die om en om een jeugdtoernooi hou den. Twee Belgen wonnen: Jeroen Langie uit Gent en Annelies Cu- velier uit Lokeren. Marcel van den Berge uit Scherpenisse hield als derde de Zeeuwse eer hoog. Een uur eerder wist hij nog niet dat hij zaterdag met veertien ande re dapperep de watertoren al ab- seilend zou afdalen. „Het begin is het moeilijkste", stelt begeleidster Emma hem gerust. „Als je een maal voorbij die richel bent...." Neeltje de Best, mede-eigenaar van de watertoren, zette de actie op om geld in te zamelen voor de stichting Vrienden van de Water toren. „Als bewoner heb ik niets met de stichting te maken - het kunstwerk is eigendom van de ge meente - maar ik wilde graag mijn steentje bijdragen. Ik vind abseilen zelf ook leuk." Boven op de watertoren is de sfeer goed. Alexander van Waes- berghe en Patrick de Smit uit Oostburg hebben weinig zenu wen en stoken elkaar lekker op. „Toch lullig als je halverwege in eens 'kggg' hoort", lacht Alexan- KLOOSTERZANDE - Nietsvermoe dend stapte Karei van Kerckho ven zondagochtend de Martinus- kerk van Kloosterzande binnen om mee te zingen in het parochie koor. Tijdens de eucharistievie ring waohtte hem een verrassing. Hij mocht de hoge pausejijke on derscheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice in ontvangst nemen. Volgens de parochie Ter Duinen heeft Van Kerckhoven het eerbetoon meer dan verdiend. Hij is al vijftig jaar op vele fronten in de kerk zeer ge dreven actief als vrijwilliger. der. Toen hij over de actie hoorde twijfelde hij geen moment en ook buurman Patrick was meteen en thousiast. „We doen dit voor de kick, maar ook voor de stichting", vertelt Alexander. „We zien de watertoren elke dag. Op deze ma nier redden we er een klein drup peltje mee." De stevige zijwind maakt het nog iets spannender, maar alie deelne mers komen met een brede glim lach beneden. „Het is bijzonder om aan de watertoren, het sym bool van Oostburg, te hangen", geeft Jan de Koeijer aan. Hij kreeg het abseilen cadeau van zijn kin deren en ging als eerste, behoor lijk relaxt, naar beneden. „Halver wege ben ik even gestopt om rond te kijken, je kijkt toch vooral naar de muur tijdens het absei len." Zoon Stefan staat inmiddels weer met twee voeten op de grond. „Supergaaf', lacht hij. „Ik heb wel per ongeluk een stukje steen weggetrapt", bekent hij aan Neeltje. „Zo zie je maar dat restau ratie vereist is", antwoordt Neel tje nuchter. Dat is alle klimmers opgevallen. Alexander: „Van dicht bij zie je pas hoe hard onderhoud nodig is. Je ziet letterlijk steentjes afbrokkelen." 4 en 5 OKTOBER 2013 van 10.00 tot 18.00 uur De recensies van het publiek wa ren één en al lof. 'Super!!' 'Waan zinnig!!' 'Geweldige show'. 'Tot nu toe erg leuk. Nu even pauze.' De ruim veertig leden van Eigen wijs zetten de kroon op hun jubi leumprogramma voor het vijftien jarig bestaan en kregen eer voor hun enorme inspanning. „Heel geslaagd", recenseerde ook popkoorlid Anne de Steur het op treden. „We hebben er meer dan een jaar aan gewerkt en dan is dit resultaat boven verwachting." An ne speelde een oma in een rol stoel die moest worden rondgere den. „Zo heeft iedereen een rol op zich genomen die het beste bij hem of haar paste." Het succes smaakt naar meer, al Eigenwijs, dat in april al een ko- ziet Anne het niet zo snel gebeu- renfestival hield, heeft nog één ren. „We hebben ook zelf het de- wéns: meer mannen. De show za- cor gebouwd. Dat was niet niks." terdag was de beste reclame. MAANDAG 30 SEPTEMBER 2013 Jan de Koeijer uit Oostburg ging als eerste langs de Oostburgse watertoren naar beneden, een cadeau voor zijn 59e verjaardag, foto Peter Nicolai door Ellen Nieuwenhuijze OOSTBURG - „Ik vind het doodeng", bekent Stefan de Koeijer uit Oost burg, terwijl hij zich langzaam ach terover laat zakken. Onder hem gaapt een gat van 55 meter, zijn voeten staan stevig tegen de Oost burgse watertoren. I Karei van Kerckhoven met pauselij ke onderscheiding, foto Peter Nicolai DEUTZ-FAHR OPSTAPDAGEN 2013 Garage Francke v.o.f Altenastraat 7 4542 RZ Hoek TERNEUZEN - Het lukt zeker niet al le professionele groepen en arties ten, maar popkoor Eigenwijs wel. Het Scheldetheater in Terneuzen stroomde zaterdagavond vol voor het muziektheaterstuk Herberg Ei genwijs. Margareth Wisse (hippie Guusje) in Herberg Eigenwijs, foto Micaëla Boone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61