Keukens H4A beste inschrijver deelplan Waterdunen 16 ZEEUWS-VLAANDEREN Fietspaden N61 bij Ijzendijke tot half 2014 dicht TROOSTWIJK Keukeny Drie keer is scheepsrecht, provincie geeft derde editie Rib Rally toestemming races te houden in zicht van Scheldeboulevard. ONLINE VEILING HULST Lichtgewonden bij vechtpartij centrum Bij een vechtpartij aan de Lange Nieuwstraat in Hulst zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele mensen lichtgewond geraakt. Een tiental personen, onder wie vier Belgen, deelde rake klappen uit Ze hadden ru zie gekregen in café De Ze vende Hemel en wilden dat buiten 'uitpraten'. TERNEUZEN Skidöme viert feest met gratis kidsles Skidöme in Terneuzen viert morgen, dinsdag, dat het sinds een jaar een nieuwe exploitant heeft, Nicky Broos. De skihal doet dat door alle kinderen een gra tis proefles skiën of snow- boarden aan te bieden, in sa- - menwerking met Skischool Terneuzen. Voor alle gasten geldt de actie één plus één gratis met een dagpas. SLUISKIL Uitverkoop spullen uit gesloten rk kerk De rooms-katholieke kerk in Sluiskil die dinsdag offici eel wordt verkocht aan hote lier Dallinga, houdt zaterdag 12 oktober uitverkoop. Van 9.30 tot 12.30 uur voor paro chianen en van 14.30 tot 17.00 uur voor anderen. Te koop zijn kerkbanken, va zen, bloempotten, vloerkle den en allerlei meubilair. Re ligieuze voorwerpen zijn el ders ondergebracht. PHILIPPINE Sia Braakman stelt mens centraal De mens staat centraal op de laatste expositie dit jaar van kunstenares Sia Braak man in haar galerie aan de Waterpoortstraat in Philippi ne. Schilderijen, wandre- liëfs, tekeningen en beelden zijn te zien. Wethouder Pim Broekhuysen verricht de opening zondag 6 oktober om 15.30 uur. TERNEUZEN Avond borstkanker, haar- en hoofdhuid De borstkankervereniging Nederland besteedt morgen, dinsdag, in Buijze-kapsalons aan de Zuidlandstraat in Ter neuzen aandacht aan borst kanker en hoofdhuid- en haarproblemen. Dick Buijze, dermaconsulent, spreekt vanaf 19.30 uur. Aanmelden: 0115-451981 of terneuzen@ borstkanker.nl. ruime keuze, voor elk budget ook voor uuj totale keu ken verbouwt n g terneuzen - De Put van Terneu zen wordt komend weekend om gedoopt tot 'Aqua Arena'. De orga nisatoren van de Rib Rally Ter neuzen mogen zondag 6 oktober met de supersnelle rubberboten varen voor de Terneuzense Schel deboulevard. Gedeputeerde Sta ten hebben er hun zegen over ge geven. De organisatoren vari het specta culaire watersportevenement, Li no de Jong, Pepijn Nuijten en Sij- brand Booij, kunnen hun geluk niet op. De afgelopen twee jaar moest de Rib Rally uitwijken naar open zee, waar geracet werd buiten het gezichtsveld van het publiek. Nu krijgen toeschouwers op de Scheldedijk een goed uit zicht op het spektakel. „We hebben nu de mogelijkheid om het evenement groots aan te pakken", geeft het organiserend trio aan. „Nog niet deze keer, want we hebben pas sinds afgelo pen woensdag toestemming. Dus de tijd is te kort. Maar volgend jaar kunnen we het misschien uit bouwen met allerlei randactivitei- ten. We willen Terneuzen ge woon op de kaart zetten met een groot watersportevenement. En dat zonder ook maar een euro sub sidie." Lino, Pepijn en Sijbrand zijn er in geslaagd om zondag de finale van het Beneluxkampioenschap naar Terneuzen te halen. Daar doen in totaal twaalf raceteams aan mee. De wendbare en snelle rubberbo ten, die soms snelheden van hon derd kilometer per uur halen, le veren strijd in de Put van Terneu zen, ten oosten van de oude veer haven. „We hopen dat er veel toeschou wers op af komen. De boten blij ven weliswaar een paar honderd meter uit de kant, maar vanaf de dijk heb je een goed zicht op de ra ce. De Scheldedijk is een natuurlij ke tribune. Een toplocatie voor het publiek, maar je kunt er ook We zijn gedreven en als je dat uitstraalt, kun je uiteindelijk heel veel bereiken een mooi vaarparkoers van vier tot vijf kilometer maken." De organisatoren geven de ge meente Terneuzen en vooral wet houder Pim Broekhuysen een pluim. „We hebben van de ge meente veel steun gekregen om ons plan te realiseren. Dat is ge lukt, zonder subsidie en we bie den de mensen een evenement dat helemaal gratis is." Vol lof zijn de organisatoren ook over de medewerking van de pro vincie. Een Rib Rally was iets nieuws voor de Zeeuwse wateren. En dat was wennen, „Door gedre venheid en enthousiasme kun je veel bereiken. De afgelopen twee edities van de Rib Rally hebben we een goede relatie opgebouwd met de autoriteiten." Zondag zijn er twee races, om 14.00 en 16.00 uur. Zondagoch tend zijn er in de oude veerhaven al allerlei activiteiten. Zaterdag kiezen de snelle boten het ruime sop voor een demonstratievaart met mensen uit het bedrijfsleven, richting Noordzee. ijzendijke - De werkzaamheden aan de nieuwe N61 (Hoek-Schoon- dijke) zijn bij Ijzendijke zover ge vorderd dat de fietspaden in bei de richtingen moeten worden af gesloten. De afsluiting gaat vandaag, maan dag, in en duurt tot medio 2014. Kabels en leidingen moeten eerst worden verlegd. Vervolgens komt er een zijweg, een bypass, langs de N61 om ruimte te maken voor de bouw van een nieuwe rotonde ter hoogte van Ijzendijke en een fietstunnel; ongeveer halverwege de twee bestaande afslagen in de N61 bij Ijzendijke. Het fietsver- keer wordt tijdens de werkzaam heden omgeleid door de kern Ijzendijke. HULST - Kinderen met knuffels, ge flankeerd door twee tsjilpende zangvogeltjes in kooien, luister den zondagochtend in de Hulster basiliek naar een verhaal over Franciscus. In het kader van Werelddieren dag hield de werkgroep kinderli turgie een gezinsviering rond het thema 'Franciscus als voorbeeld'. Deze Heilige kon volgens de le genden met dieren praten. „Hij was goed voor mens en dier en de aarde in het algemeen", sprak pas tor J. Reurs de kinderen toe. Ze za ten met hun knuffels voor het al taar. Kinderkoor de Walnoten ver zorgde de gezangen. Marleen Martens van de werk groep kinderliturgie was tevre den: „Zes keer per jaar houden we een viering gericht op kinderen. Dat slaat aan." www.TroostwijkAuctions.com FAST BOUWSERVICE B.V. 12.000 VERZONKEN (STALEN) VLOERSTEMPELS SLUITING donderdag 10 OKTOBER vanaf 14.00 uur H4A-directeur Eric de Ruijsscher spreekt van 'een prachtige order'. Hij plaatst nog wel de kantteke ning dat pas over drie weken de opdracht definitief zal zijn. H4A en Reimerswaal BV zijn gekozen op basis van de prijs én een eigen uitvoeringsplan. De Ruijsscher: „Het ging er dus niet alleen om wie de goedkoopste was. De pro vincie heeft geselecteerd op prijs en kwaliteit." Inschrijvers moesten dus al voor af investeren in de planvorming, wat er waarschijnlijk toe heeft ge leid dat er slechts drie kandidaten waren. Eén heeft zich ook nog te ruggetrokken. Als alles goed gaat, verwacht De Ruijsscher half oktober te begin nen met het werk. Dat moet al in april klaar zijn. De werkzaamhe den in de randzone van Waterdu nen bestaan uit het verleggen van wegen, kabels en leidingen, plus de aanleg van twee parkeerterrei nen en een nieuwe vogeltelpost. De Ruijsscher realiseert zich dat Waterdunen - met name het inla ten van Westerscheldewater - om streden is/was. „Ik had er drie jaar geleden ook grote twijfels bij, maar nu ben ik ervan overtuigd dat dit project een impuls zal ge ven aan de regio. Dat staat los van deze order." Spoorstraat r 8c /v pi 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.beubenplus.com Aqua Arena Terneuzen door Eugène Verstraeten Organisatoren Rib Rally Pastor J. Reurs spreekt de kinderen toe die voor deze éne keer hun knuf fels mochten meenemen naar de mis in de Hulster basiliek, foto Peter Nicolai van Werven weg 5 - 4551 MC Sas van Gent "Doka" Eurex 20, Eco 20 en "Europlus" 410 DB/DIN, lengtes 172-550 cm; 750 houten dragers "Doka" H20 top, lengte 590 cm; 480 verzonken 3-poot steu nen "Doka", 120 cm; 1.230 verzonken gaffels "Doka" Vierwegkop H20, in stapelbare bakken; Bezichtiging: maandag 7 oktober van 10.00 tot 16.00 uur Foto's Catalogus: door Harmen van der Werf BRESKENS - Het Zeeuws-Vlaamse aannemingsbedrijf H4A, met het hoofdkantoor in Sluiskil, is met Rei- merswaal BV als beste inschrijver voor een groot deelplan in het re creatie- en natuurproject Waterdu nen bij Breskens uit de bus geko men. Met de opdracht is plusminus vijf miljoen euro gemoeid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60