RCS wacht nog steeds op eerste punten Wouter van Belzen scoort vier keer HOOFDKLASSE A ZONDAG ZuidWi 34 SPORT Nieuwdorp matchwinnaar bij Luctor'88 Zondag-hoofdklasser pakt op eigen veld tegen Dosko de eerste punten van het seizoen (3-2). waardoor scheidsrechter Broers weinig keus had. Yannick Broeren dacht de gelijkmaker binnen te schieten, maar Lentink koos de goede hoek. „De 2-2 zou ook on verdiend zijn geweest", zei De Nooijer. „De aanval waaruit ze die strafschop kregen, was vol gens mij de tweede keer dat ze bij ons doel kwamen." Het beeld na rust was hetzelfde. Goes had een overwicht, Wolff stelde De Bonte in staat om er 3-1 van te maken, maar uit het niets werd het weer spannend. Reb Dietvorst schoot aan de tweede paal de tweede van Dosko binnen en bracht zo de spanning terug. „Dat kwam vooral doordat wij weer matig verdedigden. Ik blijf erop hameren dat dat beter moet. En als we voorin minder slordig worden in de laatste fase, dan gaan wij dit seizoen nog veel doel- MIDDELBURG - RCS wacht nog steeds op de eerste overwinning in de tweede klasse van het zon dagvoetbal. De Souburgse club verloor met 4-0 bij BSC in Roosendaal. Terneuzen boekte de eerste overwinning van het sei zoen. Onder meer door drie tref fers van Timon van der Hooft werd het 2-4 bij MOC'17. BSC-RCS 4-0: Op sportpark Vier- hoeven in Roosendaal opende Matteo Castro de score namens de thuisploeg: 1-0. Kort hierna liep een gedisciplineerd spelend BSC uit naar 2-0 door Davy van Merriënboer. In de tweede helft lieten de Sou burgers meer strijd zien, maar des ondanks liepen de Brabanders ver der uit door de tweede treffer van Davy van Merriënboer: 3-0. Het slotakkoord van dit duel waarin BSC ook nog tweemaal een inzet tegen de paal zag belanden, was voor Guillano Wierkx die de eind stand op 4-0 bepaalde en hiermee RCS zijn derde nederlaag bezorg de. MIDDELBURG - Luctor'88 boekte de eerste zege in de derde klasse van het zondagvoetbal. De club uit Heinkenszand won op eigen veld met 4-3 van Alliance. De andere Zeeuwse derdeklassers kwamen niet tot winst. Philippine en HW'24 remiseerden onderling (3-3)» terwijl Hontenisse en Aar denburg verloren. Luctor'88-Alliance 4-3: Na een af tastend begin nam de thuisploeg het initiatief wat door treffers van Rutger van Rossum en Roy van Leeuwen een 2-o-voorsprong op leverde. Alliance, dat rijp leek voor een grote nederlaag, herpak te zich en kwam nog voor rust te rug tot 2-1 via Wesley Smits. Kort na het begin van de tweede helft kon Daniël Dekker vrij inkoppen en was het gelijk: 2-2. Rutger van Rossum bracht zijn ploeg weer op voorsprong, op nieuw uit een vrije trap: 3-2. De bezoekers kwamen nog éénmaal langszij, ditmaal door Michael Nuijten uit een scrimmage na een hoekschop: 3-3. Na een rode kaart en opnieuw een tegentreffer, dit maal via Johnny Nieuwdorp (4-3)» was het echter gedaan met de dadendrang van de ploeg uit Roosendaal. Jong Ambon-Groede 3-0: On danks enkele afwezige basisspe lers hadden de Middelburgers het niet moeilijk tegen Groede, dat vooral de schade leek te willen be perken. De openingstreffer kwam van Ricardo Telussa (1-0), waarna Yannik Taniwel de voorsprong verdubbelde. Nog voor de thee leek B-junior Jimmy Shala de 3-0 op het bord te brengen, maar op advies van de grensrechter werd deze treffer afgekeurd. In de twee de helft bepaalde Yannik Taniwel uit één van de vele kansen de eindstand op 3-0. Schoondijke-Zeeland Sport 0-5: Waar de thuisploeg vorige week nog veel te sterk was voor Sluis kil, was het nu Zeeland Sport dat op vreemde bodem een duidelijk overwicht had. Dit leidde binnen een halfuur tot 0-3 door een hat trick van Wouter van Belzen. In de tweede helft waren de ploegen in de beginfase aan elkaar ge waagd, maar al snel namen de rood-witten het initiatief weer over. Via de vierde treffer van Wouter van Belzen en het slotak koord van Matthieu de Smit leid de dit tot 0-5. Biervliet-Patrijzen 0-3: Al in de derde minuut was er een goede kans voor Tim Bogaart om de sco re te openen namens de thuis ploeg. De anders zo trefzekere spe ler liet deze echter onbenut, een beeld dat zich wat Biervliet be treft deze middag nog vaker zou herhalen. Patrijzen deed het be ter. Nog voor er een kwartier was gespeeld, opende Roy Haerkens de score aan de andere kant: 0-1. De tweede helft was nog geen mi nuut oud toen Edwin Capello de voorsprong verdubbelde. Biervliet probeerde hierna nog wel de wed strijd te kantelen, maar Patrijzen was in de slotfase via Capello nog maals trefzeker. Vierde klasse B. Vosmeer-Odio 0-4: Na ruim een kwartier stond er een 0-3-stand op het bord en leek een slap gestart Vosmeer op weg naar een monsternederlaag. De schade bleef verder beperkt. In de tweede helft waren er enke le mogelijkheden voor de thuis ploeg, met onder meer een inzet van Joshua van Willigen tegen de paal. GOES - Als speler van Halsteren waren het voor hem altijd de wed strijden van het jaar. „Omdat Dos ko de grote rivaal is." Zondagmid dag stond Tom de Bonte in het shirt van Goes ook tegenover Dos ko en hielp hij zichzelf en zijn ploeg van de hatelijke nul af. De Bonte scoorde twee keer, terwijl Goes dankzij de 3-2-zege de eer ste driepunter van dit seizoen in de hoofdklasse A pakte. Echt tevreden was de twintigjari ge spits uit Woensdrecht niet. „Ik had er nog wel een paar mogen maken." In de slotfase kreeg de boomlange aanvaller van dichtbij de mogelijkheid het duel te beslis sen. De Bonte schoot echter hoog over. „Ik dacht dat ik er niet meer bij kon", legde hij uit. „Toen ik toch kon schieten, stuitte de bal net op. Dan krijg je dus zo'n mis ser." Niemand die er na afloop nog om maalde. Goes pakte verdiend de volle winst, al waren er nog vol doende aandachtspunten voor de trainer en spelers van de Beve- landse zondag-hoofdklasser. „We maakten het onszelf onnodig moeilijk", stelde Gérard de Nooijer vast. De trainer, die het duel van FC Dordrecht met FC Oss (0-0) volgens afspraak liet schieten, zag hoe zijn ploeg het publiek een vermakelijke eerste helft voorschotelde. Net als een week eerder in Haar lem tegen de Koninklijke HFC (4-1-verlies) duurde het niet lang voor de tegenstander scoorde. Marvin Bedaf werd in de diepte aangespeeld en verraste doelman Matthew Lentink in de korte hoek. Waar Goes een week eerder vervolgens achter de feiten aan liep, sloeg het nu snel terug. Thijs van den Dries benutte een straf schop (1-1), na een handsbal van een Dosko-speler. En De Bonte zette zijn ploeg na een kwartier voor het eerst deze competitie op voorsprong, na een combinatie tussen Raymond Wolff en Jona than Constansia (2-1). De Nooijer: „Ik was blij met die voorsprong, maar bij de rust had den we al met 5-1 voor moeten staan." De trainer zag hoe achter eenvolgens Frits Paap, Sinan Co ban en De Bonte mooie kansen misten. Goes leek zich daarmee in de vingers te snijden, want vlak voor rust lag de bal aan de an dere kant van het veld ineens op de penaltystip. Constansia kreeg de bal ongelukkig op de arm, •inürm ■nm* tmo%monj> uan «i»kki«w« Gooi MOC'17-Temeuzen 2-4 (1-2). Timon van der Hooft 0-1 en 0-2, Brian Kruf 1-2 (strafschop), Timon van der Hooft 1-3, John van Loenhout 2-3, Jozué Weever 2-4 (strafschop). Hontenisse-Unitas'30 0-2 (0-1). Ste ven van de Vreede 0-1Rachid Moe sant 0-2. Virtus-Aardenburg 4-0 (2-0). Thom van Santbergen 1-0 en 3-0, Danny Oomen 2-0, Steven Mak 4-0. Philippine-HW24 3-3 (2-0). Maar ten van Hecke 1 -0, Dennis de Nooijer 2-0, Michal Szczawinski 2-1Evert van den Berg 2-2, Jari Vyaene 2-3, Nick Ciaassen 3-3. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse A blijft Jong Ambon ook na de vierde speelronde zonder puntenverlies de ranglijst aanvoeren. De Middel burgers wonnen met twee B-junio- ren in de basis eenvoudig met 3-0 van Groede. Zeeland Sport boekte in Schoondijke de eerste overwin ning van dit seizoen: 0-5. Patrijzen won met 3-0 in Biervliet. Clinge-Koewacht 6-2 (3-2). Thomas Leegwater 1-0 en 2-0, Domenique de Burger 3-0, Ruud Martens 3-1 en 3-2, Vier clubs zijn nog on geslagen in de vierde klasse. Jong Ambon is de enige van hen die al le duels won. Emanuel Pauwels 4-2 (strafschop), Do menique de Burger 5-2, Thomas Leeg water 6-2. Vogelwaarde-RIA W 1-1 (1-1). Ibra him Cissé 0-1, Rick Moens 1-1. Breskens-Steen 2-4 (1-2). Ricardo van Trappen 0-1, Giovanni Lekaj 0-2, Edwin Brand 1-2, Randy Houwer 1-3, Ricardo van Trappen 1-4, Roy den Dunnen 2-4 (strafschop). Oostburg-Sluiskil 4-1 (1-1). Sheg- bert van Uytrecht 0-1, Arjen Versluis 1-1 (strafschop) en 2-1, Justin Mal corps 3-1, Davy Maes 4-1. De Bonte en Goes 1 door Barry van der Hooft KARAKTERISTIEK Goes-Dosko 3-2 (2-1). 5. Marvin Bedaf 0-16. Thijs van den Dries 1 -1 (strafschop), 15. Tom de Bon te 2-1, 56. Tom de Bonte 3-1, 76. Rob Dietvorst 3-2. Scheidsrechten O. Broers (Breukelen). Gele kaart: Claudio Wende, Sinan Coban, Dan- gelo Martien, Umut Ertem (allen Goes) en Max Geers (Dosko). Aan tal toeschouwers: 400. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Thijs van den Dries, Quin- cy Gooding, Dangelo Martien; Claudio Wende (75. Menancio Weeda), Raymond Wolff (89. Umut Ertem), Frits Paap, Jonathan Constansia; Sinan Coban (61. Ray Kroon) en Tom de Bonte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34