SPORT Hoek wil met vijftig bussen naar Kuip Nederlandse wielrenster (26) laat alle concurrenten op steile klim achter zich en wordt weer wereldkampioene. Ctinckemaillie treedt in de voetsporen van Ysebaert Xf AZ ontslaat trainer Gertjan Verbeek dag na zege op PSV FLORENCE - Even indrukwekkend als altijd reed Marianne Vos zater dag in Florence naar haar derde wereldtitel op de weg. Ze viel aan op de steile Salviati-klim, sloeg een gaatje en hield dat vast tot de finishlijn. De Zweedse Emma Jo hansson en de Italiaanse Rossella Ratto zaten haar kort op hielen, maar kregen de Nederlandse nooit meer te pakken. „Als Ma rianne eenmaal gaat zitten, kun je het schudden, weet ik inmid dels", zei de 'zilveren' Johansson. Er klonk bewondering door in de woorden van de vrouw die het net als de rest van het peloton ge wend is om door Vos naar het tweede plan te worden verwezen. Je mag verwachten dat de heer schappij van de 26-jarige Brabant se de (wieler)wereld langzaam be gint te vervelen. Het tegendeel is het geval. Vos verveelt kennelijk nooit. De zoveelste wereldtitel (zes in het veld, drie op de weg, twee op de baan) van het feno meen uit Meeuwen leverde een internationale lawine aan loftui tingen op. Mark Cavendish was een van de eersten om zijn be wondering voor Vos niet onder stoelen of banken te steken. 'Van iedere leeftijd of geslacht is Ma rianne Vos een van de puurste 'bi- keracers' op deze planeet. Zo op windend om haar te zien koer sen', twitterde de Britse wieler- held. 'Wat een super, ongelooflij ke, buitengewone, geweldige, ge passioneerde wereldkampioene', jubelde Giro-baas Michele Aquarone daar overheen. In de Italiaanse pers wordt Ma rianne Vos aangeduid als 'De Ed- 'dy Merckx met een rokje'. Het res pect en de bewondering voor Vos lijkt met iedere titel met name in het buitenland groter te worden. Of ze daar zelf van staat te kijken? „Ik weet het niet", zegt ze haast verlegen. „Ik hoor dat iedereen spreekt van een opwindende wed strijd. Zelf krijg je dat in de koers niet mee." Het geheim van Marianne Vos is de passie waarmee ze nog altijd haar wedstrijden rijdt. De blijd schap op het gezicht als ze wint is nog even puur als bij haar eerste wereldtitel in 2006. Het Wilhel mus wordt uit volle borst meege zongen en de tranen vonden ook zaterdag een weg naar buiten. „Ik zal me deze titel herinneren als die ik pakte na een zorgelijke aan loop", bekende ze. „Halverwege het seizoen begon ik me toch zorgen te maken, omdat het niet meer zo lekker liep. Zou ik wel op tijd hersteld zijn voor het WK ging het toen door mijn hoofd." Na haar eerste verplichte rustpe riode ooit vond Marianne Vos de weg terug omhoog. In het lande lijk gelegen Toscaanse huis van oud-prof Andrea Tafi trof ze de laatste weken de rust en de om standigheden om zich optimaal voor te bereiden op het WK. Tafi nam Vos zelfs mee naar het WK-parkoers en wees haar op het putdeksel vanwaar ze het best kon aanvallen. „Precies op die plek ben ik ook gegaan", zegt ze. Ook haar ploeggenotes lopen nog altijd weg met La Vos. Anna van der Breggen was in de koers haar grote steun en toeverlaat in het ge vecht met vooral het Italiaapse blok en na afloop zongen Anne- miek van Vleuten, Ellen van Dijk en Lucinda Brand geëmotioneerd het Wilhelmus mee. De teamspi rit is ongelooflijk, liet Vos weten. Ze heeft vrouwen om zich heen die nooit zeuren of klagen. „Het zal er ook mee te maken hebben dat ik vaak win", vult ze met een knipoog aan. „Zolang ik win, blijft de teamsfeer goed." Zolang ze blijft winnen zal de he le wereld haar blijven omarmen, bleek zaterdag in Florence. „Ik krijg het ene na het andere verzoek binnen", zei Nico Bous- sen zaterdagmiddag na de derby tegen Kloetinge (1-0). „Het is on ze bedoeling om sowieso alle voet balclubs in Zeeuws-Vlaanderen aan te schrijven met de vraag of zij mee willen naar de Kuip. Het moet een feestje voor de hele re gio worden. Wat ik in gedachten heb? We willen met vijftig bus sen naar de Kuip." Na de derde overwinning in een week was de stemming euforisch bij veel mensen die Hoek een warm hart toedragen. De één wil op de dag van de bekerwedstrijd de Olympiazaal in het Maasge bouw huren, een ander heeft straks een bus nodig om al zijn personeel in te vervoeren. De eerste selectie van Zaamslag, de oude club van Hoek-trainer Kenny Verhoene, heeft al beslo ten dat de reis naar de Kuip wordt gemaakt. „Ik hoor van allerlei kan ten dat mensen mee willen naar Rotterdam", vertelde Verhoene zondag. „Ze proberen vanuit Ert- velde, waar mijn assistent Frank van Damme en ik vandaan ko men, een bus te laten rijden. En blijkbaar ook vanuit Zelzate." Het maakt veel los, merkt Verhoe ne, die met zijn ploeg een prachti ge week afsloot met een zege in de Zeeuwse derby. „Na de loting en de euforie die daarover ont stond was ik bang dat we niet van Kloetinge zouden winnen. Dat we straks tegen Feyenoord spelen is prachtig, maar de competitie blijft het belangrijkste." Vandaag hebben zijn spelers een vrije avond, dinsdag wordt er weer getraind. Verhoene: „Dan richten we ons op de wedstrijd van zaterdag tegen Xerxes. Nie mand kan nu gas terugnemen. Ie dereen wil de komende weken in het elftal staan, zodat de kans gro ter is dat ze eind oktober ook in de Kuip kunnen spelen." VOETBAL MAANDAG 30 september 2013 door Barry van der Hooft hoek - De exacte speeldatum is nog niet bekend en toch is één ding al duidelijk: er gaat eind okto ber een enorme stroom supporters en voetballiefhebbers vanuit Zee land mee naar Rotterdam, als hoofdklasser Hoek in de derde ron de van de KNVB beker in de Kuip aantreedt tegen Feyenoord. Marianne Vos blijft alle wieiervolgers verbazen met haar overwinningen. Zaterdag werd ze opnieuw wereldkampioen, foto Maurizio Degl/EPA La Vos verveelt nooit door Ad Pertijs Pagina 38 en 39: Alles over de derby tussen Hoek en Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29