Plan Burgerweeshuis in beraad bij regenten CDA overwoog enquête 44 Uit mijn onderzoek bleek dat 22 kinderen worden gepest Daar schrok ik erg van SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Onderzoek kinderburgemeester Annah Kooman zet pesten op agenda van lokale politiek. zierikzee - Over een maand geeft ze haar ambtsketting door aan de volgende kinderburgemeester van Schouwen-Duiveland. Annah Kooman uit Zierikzee kreeg giste ren nog te horen dat haar ónder- zoek naar pesten op basisscholen aanleiding is voor de gemeente om er vanaf 2014 extra aandacht aan te schenken. Annah is er blij mee. „Ik vind het heel erg leuk. Ik hoopte al dat de volgende kinderburgemeester er verder mee zou gaan, maar dat er nu al wat mee gedaan wordt had ik nooit verwacht!" Annah greep haar periode als kin derburgemeester aan om pesten onder de aandacht te brengen. Ze hield een enquête onder 320 kin deren van verschillende Schou- wen-Duivelandse basisscholen met vragen als: word je gepest of wat zou je doen als je gepest werd en hoe gaan ze op school met pes ten om. „Daar kwam uit dat 22 kinderen op het eiland worden ge pest en daar ben ik heel erg van geschrokken. Ook bleek dat er op veel scholen niet genoeg aan werd gedaan. Het resultaat van Annahs onder zoek werd door het Welzijnshuis verspreid en kwam ook terecht in de politiek. Voor fractievoorzitter Gerwi Temmink van GroenLinks waren de uitkomsten van het on derzoek reden om actie te onder nemen. Hij diende een amende ment in waarin hij voorstelt het tegengaan van pesten en cyberpes- ten als speerpunt op te nemen in de Nota Gezondheidsbeleid Oos- terschelderegio 2013-2016. Hierin is het gezondheidsbeleid van ver schillende gemeenten in de regio voor de komende vier jaar uitge werkt. Uitgangspunt daarin zijn de landelijke speerpunten ge zond bewegen' en 'weerbaarheid'. Temmink wil dat aan dat laatst ge noemde speerpunt weerbaarheid tegen onder andere (cyber)pesten wordt toegevoegd. Voor het geval dat niet lukt, wil hij in ieder geval dat er in de gemeente aandacht voor pesten komt. Temmink: „We moeten onze kop niet in het zand steken. Uit het on derzoek van onze kinderburge meester komt heel duidelijk naar voren dat pesten een groot pro bleem is waar kinderen nog jaren last van kunnen hebben en zelf een depressie aan kunnen over houden. De uitkomsten van haar onderzoek worden gesteund door andere onderzoeken waaruit blijkt dat tien tot twintig procent van de jeugdigden tussen de 10 en 18 last heeft van pesten, ook in Zeeland." Het voorstel van Temmink kreeg donderdagavond raadsbrede steun. Wethouder Gilles Houteka mer wil in 2014 extra geld uittrek ken om (cyber) pesten tegen te gaan. Nu is het de taak van de Lo kale Educatieve Agenda (LEA) om te kijken op welke manier dat ge beurt. ZIERIKZEE - Chris Braat en zijn echtgenote Theresia willen zich vestigen in het Burgerweeshuis in Zierikzee. Zij hebben daartoe een plan ingediend bij de regenten van het Burgerweeshuis. Chris Braat is een zoon van Ad en Tessa Braat, het kunstenaarsecht paar dat dit pand tientallen jaren bewoonde en er de bekende zo- mertentoonstellingen met beel dentuin hield. Met het overlijden van Tessa Braat, kort geleden, kwam er een einde aan die perio de. Haar man is in 2000 overle den. „Wij hebben het plan van Chris Braat in beraad en moeten nog overleg met hem voeren", zegt voorzitter Sander Lettinga van het Burgerweeshuis. Volgens hem kan het wel even duren voordat- bekend is hoe de toekomst wordt ingevuld voor dit monumentale pand. „Voorlopig vergt de restau ratie van het plafond nog veel tijd", zegt Lettinga. Hij acht het niet aannemelijk dat er al in 2014 weer een zomertentoonstelling kan -worden gehouden. Chris Braat zegt geen zomertentoonstel ling in de grootte zoals zijn ouders deden, te willen opzetten. Wel een kleinere versie daarvan. Pop-up restaurant .blijkt reclamestunt Er komt geen pop-up restau rant in Zierikzee. 'Dok25' blijkt een reclamestunt van Brasserie Maritime en communicatiebu reau touur voor de winterme- nuutjes van Maritime. Onder de Zierikzeese horeca ont stond vorige week beroering over de plotselinge concurrent die op 1 oktober zou beginnen. Taakstrafklanten weg bij Nijverheidscentrum Bij het Nijverheidscentrum in Goes werken geen mensen meer die een taakstraf moeten uitvoeren. De gemeente heeft het contract met de reclasse ring in februari opgezegd. Toen werd duidelijk dat een Goese- naar daar meiden ronselde om onder dwang voor hem als prostituee te werken. Stouten: hulpdiensten Vliegveld kan harde ingestemd met N59 baan aanleggen De Veiligheidsregio heeft inge stemd met de werkzaamheden op de N59 bij Bruinisse. Dat ant woordde wethouder Wim Stouten donderdag op vragen van Daniël Joppe (CDA). Joppe uitte zijn zorgen over de vele ongevallen op de soms erg smalle omleidingsroute op de parallelwegen langs de N59. De weg is vrij voor aanleg van een verharde start- en landings baan op Vliegveld Midden-Zee land. Vrijwel Statenbreed is er steun voor de modernisering van het vliegveld bij Arnemui- den. Het is niet de bedoeling dat het met de aanleg van een asfaltbaan ook drukker wordt, zegt gedeputeerde Ben de Reu. Yersekenaar raapt te veel oesters bij Burghsluis Een 35-jarige man uit Yerseke is donderdagmiddag langs de Oosterscheldedijk bij Burgh sluis betrapt op het rapen van te veel oesters. Het is toege staan om tien kilo per persoon te rapen, maar de man had ruim honderd kilo bijeenge raapt. Op het moment dat hij bezig was de schelpdieren in zakken te laden, reden surveil lerende agenten over de Plom- petorenweg. Toen de politie dichterbij kwam, liep de man weg. De agenten wisten hem la ter aan te houden. Hij wordt verdacht van het overtreden van de Flora- en Faunawet Na verhoor is de Yersekenaar in de loop van de avond weer vrijge laten. Het Openbaar Ministerie heeft hem een boete opgelegd van 300 euro. Zijn familie heeft de bekeuring betaald. „Het is niet mogelijk om weder hoor toe te passen," zei CDA-er Daniël Joppe donderdag na lezing van het feitenrelaas door B en W. „Het is jammer dat de oud-be stuurder van het Welzijnshuis geen gebruik heeft gemaakt van het recht op inspraak. Wij heb ben het instellen van een raadsenquête overwogen, maar het blijkt dat we hem niet kun nen dwingen te komen." In een toelichting zei Joppe dat de oud-bestuurder alleen in zijn functie 'van oud-wethouder ge hoord mag worden. „Dan ver wacht ik geen nieuwe feiten te ho ren en is het jammer van het geld dat zo'n onderzoek kost." Het CDA had graag kritischer gerea geerd op de uitleg van B en W. „Maar we kunnen geen andere conclusie trekken dan dat B en W geen blaam treft." CDA en Groen Links pleiten voor invloed van B en W op het SMWO-bestuur in Goes dat de de taken van het Wel zijnshuis overneemt. De hoorspecialist ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 pesten door Wendy de Jong Kinderburgemeester Annah Kooman (rechts) met klasgenoten Eva (links), Ruben en Estée op het schoolpein van de basisschool Louis de Jonge, foto Dirk-Jan Gjeltema Annah Kooman door Ali Pankow ZIERIKZEE GOES ZIERIKZEE ARNEMUIDEN BURGHSLUIS door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het CDA heeft overwo gen het zware middel van een raadsenquête in te zetten om alle feiten rond het faillissement van het Welzijnshuis boven water te krijgen. www.beterhoren.nl Bij veel mooie momenten in het leven speelt geluid een belangrijke rol. Het fluiten van vogels bij het ontwaken, de vrolijke stemmen van de kleinkinderen tijdens het pannenkoeken bakken of de prachtige klanken van een pianoconcert. Met geluid beleeft u alles intenser. Om optimaal van deze momenten te blijven genieten is het goed om regelmatig uw gehoor te laten controleren. Want uw gehoor kan langzaam, en zonder dat u het zelf merkt, achteruit gaan. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën. Dit betekent dat altijd minimaal 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed. U betaalt tussen de 0 en 370 per hoortoestel afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. Daarnaast kunt u bij ons gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel vertrouwen op gratis service en onderhoud. Wilt u ook weten of u wel 100% van alle geluiden geniet? Kom dan langs voor een gratis hoortest bij een Beter JHoren winkel bij u in de buurt. Onze deskundige audiciens meten binnen 20 minuten hoe goed u hoort en geven u graag een persoonlijk hooradvies. Maak een afspraak via www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 99