Gemeente verwijdert asbest uit gymzalen l 1 4 Va r 20 SCHOUWEN-DUIVELAND PESTEN magazijn uitverkoop! totwelQQO/ó ;or" f Man (49) komt om het leven bij ongeval op N59 HAARWERKEN N256 dicht vanwege nieuw asfalt Het afgelopen half jaar onder zocht de gemeente Schouwen- Duiveland gymzalen, peuterspeel zalen en zwembad Onderdak op de aanwezigheid van asbest. In to taal zijn veertien gemeentelijke gebouwen waar kinderen verblij ven of sporten, onderzocht. In de gymzalen van Brouwersha ven, Kerkwerve, Dreischor en Zonnemaire en in het kinderdag verblijf aan de Scheldestraat/ Mie- reweg in Zierikzee bevatten de plafondplaten van de technische ruimten asbest. Deze ruimtes zijn niet toegankelijk voor kinderen en de aanwezige asbest levert vol gens de gemeente geen gevaar op. Bij de bouw van de locaties is in deze cv-hokken voor asbestplaten gekozen omdat ze brandvertra gend zijn. De gemeente laat deze platen binnen één a twee maan den verwijderen. De gemeenten doet dit uit voorzorg omdat in de ze ruimten vaak werkzaamheden worden uitgevoerd. Bij drie andere gebouwen (peuter speelzaal Brouwershaven, zwem bad Onderdak en de gymzaal aan de Mulockstraat in Zierikzee) zit asbest in een 'hechtgebonden vorm' aan de buitenkant. Dit hoeft volgens de gemeente pas bij sloop te worden verwijderd. Het Rijk droeg het basisonder wijs op om voor 1 juli 2012 per schoolgebouw een asbestinventa- risatie te maken. De gemeente Schouwen-Duiveland besloot daarop om ook alle andere ge meentelijke gebouwen waarin kinderen verblijven, te controle ren op asbest. Gemeente laat asbest in pla fondplaten technische ruim tes gymzalen uit voorzorg verwijderen. LAATSTE KANS! Kom vandaag langs alles! "BouwCenterLogus OUDE-TONCE - Bij een ongeval op de N59 nabij Hellegatsplein is vrij dag een 49-jarige Hagenaar om het leven gekomen. Rond 9.20 uur botste hij om nog onduidelij ke reden met een vrachtwagen die aardappelen vervoerde en be stuurd werd door een 51-jarige man uit Zaandam. Voor de auto mobilist mocht reanimatie niet meer baten. De vrachtwa genchauffeur is uit voorzorg naar het ziekenhuis gebracht. Doordat de omgevallen vrachtauto moest worden opgeruimd en de politie technisch onderzoek uitvoerde, was de N59 tot 16.30 uur in beide richtingen dicht voor het verkeer. Kapsalon de Jonge KATS - Verkeer op N256 tussen dQ Zeelandbrug en de Zandkreek- sluis, moet 7, 8 en 9 oktober tus sen 19.00 en 6.00 uur rekening houden met hinder. Tussen de af slag met de Oost-Westweg (N255) en het kruispunt bij de Tol wordt het asfalt vernieuwd. Ver keer richting het zuiden wordt omgeleid via de Emelissedijk en de Veerhavenweg. Richting de Zeelandbrug gaat de omleidings route via de Oost Westweg, Veer havenweg en de Noordlangeweg. i Vfundf"' Vraagprijs Boulevard Vlissingen Bankert 442 398.500,- k.k. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - In acht gemeentelijke gebouwen is asbest gevonden. De gemeente laat op korte termijn het schadelijke materiaal weghalen uit technische ruimten in vier gymza len en één peuterspeelzaal. TEGELS - SANITAIR SIERBESTRATING Nobelweg 1Goes LOGUSGOES.NL Extra aandacht voor u Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl Open Huis 5 okt. 11,00 15.00 uur Dé ideale ligging voor een appartement (2000) aan de boulevard: 3e verd. met zicht over Westerschelde en het strand! Hoog genoeg voor privacy, laag genoeg voor grondcontactTwee slaapkamers, royale woon kamer, fraaie keuken en sanitair, parkeerplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98