1 is rock-'n-roll' Welke junior zingt zich een weg naar Kiev? A WSL - 33 KIJKTIP ZATERDAG, 19.00 UUR |p«7 v'-vH 2?' -■ «HÜ Penoza is bezig aan een interna tionale zegetocht. Producent Alain de Levita komt adem te kort om de mondiale interesse samen te vatten. „Er is een Rus sische remake, in Polen wordt al over een tweede seizoen ge praat, er is interesse uit Frankrijk, uit Scan dinavische landen, de BBC heeft ernaar ge keken, in Amerika maakte ABC een rema ke en er zijn nog meer geïnteresseerden." De Amerikaanse variant - Black widow - is jammerlijk geflopt. Dat doet pijn, erkent de producent. „De serie is daar gewoon ver kocht aan de verkeerde partij, ABC is te mainstream, het rauwe en stoere van Peno za past niet bij die zender. Bovendien na men ze een relatief onbekende all American actrice voor de hoofdrol en hebben ze het veel te glad gemaakt. Jammer, ik had stie kem gehoopt dat ze een grote ster zouden casten. Iemand als Sandra Bullock." Ach, smetjes zijn er altijd. Maar wat maakt de KRO-misdaadserie, over weduwe Car men (Monic Hendrickx) die na de dood van haar criminele echtgenoot haar talent voor de zware misdaad ontdekt, nu zo uni verseel? De Levita: „De serie is goed ge schreven, met duidelijke karakters en er zit vaart in, dat helpt allemaal mee. Dat de hoofdrolspeelster niet alleen cri mineel is, maar ook moeder, dat is het belangrijkste." Dat aspect wordt dit seizoen na drukkelijker uitgebuit, zegt regis seur Diederik van Rooijen. „Ik vind dat we in seizoen een en twee te weinig aandacht besteed den aan de kinderen. Carmen komt te laat thuis, niet omdat ze ging winkelen, maar omdat ze een criminele afrekening had. Te gelijkertijd is ze óók een moeder kloek. Dat gegeven is toch het uni que selling point van Penoza." De hoofdrolspeelster Monic Hendrickx is inmiddels aardig vergroeid met haar karakter Carmen. „Ja, ze is wel een beetje familie geworden", lacht ze. „Als ik thuis een iets te grove grap maak of plat praat, krijg ik commentaar: 'Oh ja, we zitten weer in Penoza'." Het succes zit volgens de actrice vooral in de aanpak van de regisseur. „Zijn werkwij ze is rock-'n-roll. Op de avond voor opna mes herschrijft hij rustig een deel van het script voor de volgende dag. En het gebeurt geregeld dat we 's ochtend plots op een heel andere locatie gaan draaien. Als acteur Bij de start van Penoza III zit Carmen hoog op de criminele apenrots. Hoofdrolspeelster Monic Hendrickx is al aardig vergroeid met haar karakter. „Ze is extremer en tegelijkertijd kwetsbaarder. Leuker om te spelen." wordt je flexibiliteit en improvisatietalent aangesproken, daar moet je tegen kunnen." Carmen is gaandeweg geëvolueerd van een weduwe die noodgedwongen de misdaad inrolde om haar gezin te onderhouden tot keiharde crimineel. „Ik vind haar nu leuker om te spelen. Ze is extremer en tegelijker tijd kwetsbaarder, omdat haar kinderen gaan muiten tegen haar levenswijze." Ze worstelt nog met Carmens Amsterdam se accent. „Raymond Thiry, die crimineel Luther speelt, spreekt prachtig na tuurlijk Amsterdams. Hij spreekt vooraf mijn teksten in, zodat ik weet hoe het moet klinken. Ik doe dan nog een stap terug, an ders wordt het karikaturaal." Bij de start van Penoza III zit Car men hoog op de criminele apen rots. Haar cocaïnehandel bloeit, ze woont met haar gezin in een prachtig huis en wordt niet lastig gevallen door Justitie. Een mooi moment om nog een laatste, gro te klapper te maken en dan de zaak over te doen aan haar werk nemer Berry. Maar dan loopt de boel, hoe kan het ook anders, gru welijk in het honderd. Peter Blok en Gijs Naber zijn dit seizoen toegevoegd aan de cast. Blok speelt vastgoedmagnaat Jack van Zon. Naber speelt Storm, Carmens nieuwe werkne mer. Twee mannen die niet het achterste van hun tong laten zien, ontdekt Carmen. ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 s #•-'• JS AJCs „"-"ti. F- MlflS •tJEfP-V.v Penoza door Rivka Groenier Monic Hendrickx als Carmen in Penoza. foto KRO Penoza III. Vanaf morgen (zondag 29 september), Nederland 3, 20.25 uur. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77