REIZEN 25 Entertainment is een vak apart en bij Disney verstaan ze dat vak. We cruisen vijf dagen met Mickey Mouse over de Middellandse Zee, van en naar Barcelona via Villefranche en Mallorca. Dat betekent een overvloed van kleur, vrolijkheid en muziek en overal die brede glimlach. lieghaven Barcelona, even na ïo uur 's ochtends. De eerste witte Mickey Mouse-handen wijzen ons richting de trans ferbus. Overal zien we die tijdloze, brede Disneyglim- lach. Het voelt alsof deze mensen hebben uitgekeken naar onze komst. Het is even wennen aan die over daad aan blijheid die zo hoort bij het Dis- ney-imperium. Maar het werkt. Het is ge woon lekker geen chagrijnige koppen om je heen te hebben tijdens een vakantie. De video in de bus barst ook al van de vro lijkheid. Die belooft ons een onvergetelijk en magisch verblijf op de Disney Magie. Su perlatieven schieten tekort om te omschrij ven wat ons te wachten staat. Kleuren en vrolijke klanken spetteren alle kanten op. Nog voordat we bij dat enorme cruiseschip aankomen, zijn we verkocht. When you wish upon a star wordt het leidmotief voor de komende vijf dagen. Entertainment is een vak apart. Disney weet als geen ander hoe je moet uitpakken om het publiek te imponeren. 950 crewle den varen mee met de iets meer dan 2.000 gasten op deze cruise. Alles en ieder een is gericht op een perfect verblijf op een schip waar altijd wel wat te beleven valt. Het inchecken aan wal verloopt razend snel. Wel eerst even eerlijk aangeven dat je geen griep of andere nare, overdraagbare ziektes onder de leden hebt. Dat kan de pret van medepassagiers alleen maar beder ven. 26 balies staan klaar om de toestroom van gasten te verwerken. In de daarachter gelegen grote hal is het even wachten voor dat de poort naar het Magische Koninkrijk van Disney opengaat. De entree van het schip is fenomenaal: een immense art-decohal met zwierende trap pen naar hogere verdiepingen maakt een verpletterende indruk. Wie goed oplet, merkt overal de aanwezigheid van Mickey Mouse. Zijn kop, bestaande uit drie rond jes, is het meest bekende beeldmerk ter we reld. Alleen in Nederland en Duitsland is de snavel van Donald Duck bekender. Op het hele schip valt het oog voor detail op. 120 verschillende soorten tapijt zitten vol verborgen symbolen om de gasten erop te wijzen waar zij zich bevinden. Mooi be dacht, maar zonder handleiding nauwelijks te volgen. Het is even wennen op zo'n joe kel van een schip je weg te vinden. Geluk kig loopt er altijd wel een supervriendelijk bemanningslid rond dat je de weg wijst. De ruime kamers zijn stijlvol ingericht. Heb je er een met balkon, dan kun je 's nachts op de Middellandse Zee zo lang je wilt in de donkerte staren naar de sterren. Een bijzonder ontspannende bezigheid. Na een nachtje varen leggen we aan in de haven van het pittoreske Villefranche aan de Franse zuidkust. Vlakbij de kade ligt een station waar je de trein kunt pakken naar Nice, Cannes of Monte Carlo. Op ei gen gelegenheid die steden bezoeken is aantrekkelijk: je maakt je eigen keuzes, kiest zelf de terrasjes en niemand die op je foetert wanneer je wat langer in een win keltje rondneust. Terug op het schip wacht wederom een vriendelijk ontvangst. Je laat je persoonlij ke Key to the world-kaart zien, stuurt de boodschappen en jezelf door de veiligheids scan en Mickey en zijn vrienden zijn er weer voor jou. Al snel hebben we onze ei gen variant op de Mickey-oren gedacht: twee vuisten op het hoofd gedrukt. Scheelt weer een duik in de portemonnee voor de aanschaf van plastic Mickey-oren. De hele volgende dag brengen we door op zee. Met iedereen aan boord zou je drukte verwachten, maar niets is minder waar. De ruim 2.000 gasten zijn slim over de beperk te ruimte van het schip verspreid. De een laat zijn lijf wat opkalefateren in de spa, de ander werkt zich in het zweet met een ste vige portie fitness (met prachtig uitzicht op het water). Wij trakteren onszelf op een champagnebrunch, hangen 's middags rond bij een van de zwembaden en hebben de grootste lol in de karaokebar. De vierde dag bezoeken we Mallorca. De bus rijdt heen en weer naar hoofdstad Pal- ma. Vooral het historische gedeelte van die stad roept veel bewondering op. Terrassen genoeg om rond lunchtijd een plekje uit te zoeken. En natuurlijk gaan we ook even langs El Corte Ingles, het fameuze Spaanse warenhuis. Terug aan boord zoeken we een lekker plek je in de loungehoek. De ogen zijn net dicht als de scheepstoeter de eerste tonen van When you wish upon a star uitbraakt. We gaan weer varen. Langzaam verdwijnt de kathedraal van Palma uit beeld. Nog een nachtje en dan zijn we weer in Barcelona. Een paar uur later vliegen we terug naar Amsterdam. Met nog één keer de knuisten als Mickeyoren op het hoofd. ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 Een schip met een glimlach reageren? reizen@depersdienst.nl WAAR EN WAT I foto Di De Disney Magie, bijna 300 meter lang en iets meer dan 32 meter breed, kan 2.700 gasten herbergen en 950 bemanningsleden. Het schip vaart elke zomer over de Middellandse Zee en maakt reizen van 5 en van 12 dagen. 80 procent van de gasten bestaat uit gezinnen met kinderen. Dek 5 is ingericht voor kinderer Het plafond is er lager. Dat geeft kinderen het idee dat ze groot zijn. Kijk op disneycruise.disney.go.com voor meer informatie over de cruisen van Disney. SPANJE 4 Middellandse Zee MALLORCA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69