Onenigheid in top 50Plus: chaos groeit l De iPhone 4s voor een superlage prijs! Onanofobie hollands nieuwe. Jongeren kunnen met gratis onlinegame hun fictieve financiële leven naspelen. Ze schrikken ervan. BINNENLAND 5 O ALPHEN AAN DEN RIJN - Ricardo, vierdejaars vmbo, kijkt tóch een beetje sip. Hij wijst naar zijn com puterscherm. Ja, hij heeft alles: een baan, een huis, een auto, een vrouw en een bankrekening. Maar héél véél geld, dat is toch wat anders, een villa is het niet ge worden en in plaats van een Lam borghini staat er toch maar een ge woon autootje op het scherm. Een tikje zuur: „Je moet hier voor alles betalen." Hij had plannen om - in het echt - een dure kopte lefoon aan te schaffen, maar daar ziet hij na het spelen van het com puterspel nu toch vanaf. Keuzes hebben financiële gevol gen, en dat is precies wat de ma kers van het onlinesimulatiespel Moneymatters voor ogen hebben. Het spel, sinds gisteren op inter net gratis te spelen, zet jongeren aan tot nadenken. Het is een ini tiatief van de stichting Weet Wat Je Besteedt (WWJB). Ricardo en zijn klasgenoten van Het Groene Hart in Alphen aan den Rijn mochten gisteren de af- £4 Kan ik in dit computerspel ook gewoon helemaal nergens wonen? trap voor het spel geven. Bart de Ruigh van WWJB - in het dage lijks leven directielid bij SNS - be geleidde ze ermee. Zijn tip: „Zorg dat er meer binnenkomt dan er uit gaat." In de game hebben jongeren een fictief leven, tot hun 30e levens jaar. Dat leverde in Alphen finan ciële verrassingen op, althans voor de onervaren jongeren. Wie lang studeert, heeft meer kans op een goede baan. Maar stu deren kost geld en dat moet je wel hebben. Misschien is het be ter om een minder leuke oplei ding te kiezen met veel kans op werk, dan een geweldige studie en daarna jaren werkloos thuis te zitten. Zwartwerken mag finan cieel interessant lijken, dat is het niet als de inspectie het merkt. Handig een rijbewijs, maar oh wat duur die auto, de brandstof, het onderhoud. Wellicht dat een oud barrel voordeliger kan zijn, tenzij je het 'wrak van het jaar' blijkt te hebben aangeschaft. En dat wonen zó duur kan zijn. Bij je ouders is het goedkoop, maar ga je als jongere huren of ko pen, dan gaat de kassa rinkelen. Wat een leerling deed verzuch ten: „Kan ik in dit spel ook ge woon helemaal nergens wonen?" Elektriciteit kost niks als je thuis je mobiel oplaadt. Dénkt de scho lier. Helaas, de waarheid is an ders. Steeds maar bijlenen is ook geen optie, zeker niet als de deur waarder met de tv naar buiten wandelt. Na de les die veel wijsheden ople verde, bracht de pauze gelukkig verlichting. „Die is tenminste gra tis." Het rumoer in soPlus ontstond nadat vice-voorzitter Marion Schobre vorige week Adriana Her nandez en Dick Schouw uit de partij had gezet vanwege 'niet-in- teger' handelen. Schouw zou te gen de regels in de ouderenpartij OPA zijn begonnen. Zijn partner Hernandez, lid van het 5oPlus-be- stuur, zou de partij hebben ge chanteerd. Het wegbonjouren van de twee leidde tot verzet binnen de partij: lokale 5oPlus-politici sympathise ren met het duo en eisen een te rugkeer. Ook kopstukken als Henk Krol en Jan Nagel zetten vraagtekens bij het besluit omdat slechts een klein deel van het be stuur de knoop doorhakte. Het hoofdbestuur zou gistera vond samenkomen om over de kwestie te praten, maar de voorzit ter, vice-voorzitter en secretaris lieten het afweten. Daarop liet be stuurslid .Leo Meerts weten dat de vice-voorzitter zou zijn opge stapt. Zij reageert: „Dat is abso luut nog geen feit, pas als duide lijk wordt dat het royement van de twee bestuursleden dit week end wordt teruggedraaid, dan wil ik geen deel meer uitmaken van de partij." Dat geldt ook voor de voorzitter en de secretaris. TOMMY WIERINCA et pas verschenen boek 'Oikofobie' van de jonge poli- tiek-filosoof Thier ry Baudet heb ik nog niet gelezen. Wel maak ik uit de berichtgeving op dat het een gedurfd werk moet zijn. De centrale bewering is geloof ik dat elites een oikofobische agenda hebben oikos is Grieks voor huis, familie), die erop neerkomt dat het eigene in een land, in een cultuur stelselmatig wordt gekleineerd. Multicultura lisme en massa-immigratie wor den bevorderd ten nadele van de nationale cultuur en het 'ei gen huis'. Hoe Baudet deze dingen defini eert en wat ze precies beteke nen, kan ik nu nog niet over zien, maar in een interview met hem in de Volkskrant wordt ook een onderwerp aangesne den waar ik alles van weet. Het gaat in 'Oikofobie' niet al leen om bezwaren tegen het su pranationale denken, maar ook om het heel persoonlijke. Citaat: 'De eigen seksualiteit ontdek ken is ongetwijfeld van groot be lang en zelfbevrediging kan uit komst bieden voor vrijgezellen. Maar wanneer binnen een lief desrelatie de partners mis schien wel intiemer of intenser orgasmen beleven door mastur batie dan als ze samen zijn - dan is die relatie niet meer heel.' Baudet beweert dat er 'geen fun damenteel verschil bestaat tus sen masturbatie en een slipper tje buiten de deur". Nu is een 'slippertje buiten de deur" stilis tisch niet zo best, maar vooral wreekt zich hier zijn gebrek aan levenservaring. Baudet zal vast gedegen onderzoek doen naar de nadelen van het federalisme, maar over masturbatie binnen het huwelijk had ik hem nog wel het een en ander kunnen vertellen. Mijn perspectief, dat van een man van 46 met een aantal ja ren huwelijkservaring,'had hem misschien kunnen behoeden voor zijn potsierlijke sweeping statement. Verder masturbeer ik al langer dan Baudet oud is. Ik zou hem hebben verteld dat een gezamenlijk seksueel leven zich heel goed kan verhouden met solitaire genoegens, ook op één en dezelfde dag. De gemengde techniek, zogezegd. Ik ben bang dat Baudets onano fobie voortkomt uit een slechte eigen ervaring. Misschien had hij een geliefde die hij na een tijdje niet meer zo aantrekkelijk vond, en mas turbeerde hij schuldbewust met de gedachte aan een ander. Dat kan. Maar om daarom nu ie dereen op te zadelen met een zondebesef... Vanuit deze positie willen wij hem toeroepen: 'Het is niet zo erg, Thierry. Het is niet zondig. Rukken mag. Fantaseren ook. Die Gedanken sind Jrei!' Zo, en dan ga ik nu dat boek le zen. Inspectie kreeg tip over Ibn Ghaldoun Vóór de examenfraude op de Rotterdamse Ibn Ghal- dounschool heeft de Inspec tie van het Onderwijs een brief ontvangen van een do cent over ongeregeldheden. Volgens NRC Handelsblad, die de brief bezit, beschreef de leraar verschillende frau duleuze praktijken. 'Ieder een die zich verzet tegen de gang van zaken, wordt weg gepest", aldus de brief. Gevangenisstraf voor Quotebende De rechtbank in Den Haag heeft de drie hoofdverdach ten van de Quote 500-bende veroordeeld tot zes jaar cel. Zij zijn schuldig aan (poging tot) inbraak, witwassen en lidmaatschap van een crimi nele organisatie. De bende maakte voor miljoenen eu ro's buit tijdens inbraken die werden gepleegd bij rij ke Nederlanders die op de Quote 500-lijst stonden. John de Mol senior (81) overleden John de Mol senior is giste ren in zijn woonplaats Laren op 81-jarige leeftijd overle den. De Mol sr was de vader van Talpa-oprichter John de Mol en presentatrice Linda de Mol. Hij was in de jaren '40 en '50 zanger en werd be roemd met het nummer El Paso. Ook richtte hij in 1962 de Stichting Conamus op om de belangen van arties ten te behartigen. Voordeel voor lezers van de PZC Voor maar per maand De iPhone 4s Bestel hu: hollandsnieuwe.nl/pzc ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 betalen' door Patrick Wiercx Leerlinge vmbo door Niels Klaassen en Francine Wildenborg DEN HAAG - De vice-voorzitter van ouderenpartij 50Plus zou zijn opge stapt, meldt een medebestuurslid gisteravond. Maar de vice-voorzit- ter zelf weet van niets. De chaos in de top van de partij wordt steeds groter. 50Plus vergadert vandaag verder over de onenigheid binnen de partij. H ROTTERDAM DEN HAAG HILVERSUM en iedere maand: 275 belminuten, sms'jes of MB Optioneel: 500 MB €5,- Optioneel: 1000 sms €1,- Prijswiizigingen, zet- en drukfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5