Ouderen kiezen vaker voor zorgvilla Pardon voor 620 kinderen Scholier heeft minder moeite met schulden ONLINE GELDSPEL 4 BINNENLAND DEN HAAG - Het kinderpardon zorgt ervoor dat 620 kinderen en 690 van hun gezinsleden in Ne derland mogen blijven. Dat is minder dan de helft van het to taalaantal personen dat een be roep op de regeling heeft gedaan. Wel kunnen de komende maan den alsnog verblijfsvergunningen worden toegekend omdat er nog 1.300 bezwaarzaken lopen. Volgens staatssecretaris van Justi tie Fred Teeven (WD) zijn duide lijke regels gehanteerd bij de be oordeling van de aanvragen. Zo moeten kinderen voor hun 18e minstens vijf jaar in Nederland zijn verbleven en zich niet langer dan drie maanden aan het zicht van de overheid hebben onttrok ken. Desondanks bleken er grens gevallen te zijn. Daarom bekeek Teeven persoonlijk veertig dos siers. Een paar keer besloot hij de ze 'schrijnende gevallen' alsnog een verblijfsvergunning te ver schaffen. Het kinderpardon was een tijdelijke regeling. Vluchtelin genwerk schrijft in een reactie: 'Dit betekent wel dat er veel in Ne derland gewortelde kinderen bui ten de boot vallen'. Naar verwachting neemt het aan tal plaatsen in particuliere voor zieningen de komende jaren met vele honderden toe. Een onderne ming als Herbergier - nu 21 hui zen - realiseert momenteel zeven nieuwe complexen. En nieuwko mer Martha Flora opent tussen nu en 2020 twintig vestigingen, verspreid over het land. De groep ouderen die kiest voor een particuliere voorziening is nog relatief klein: 2.500 mensen verdeeld over ongeveer 150 zorg villa's. Zij zijn bereid daarvoor diep in de buidel te tasten: eigen bijdragen van 4.000 tot 5.000 eu ro per maand zijn geen uitzonde ring. De toenemende belangstelling voor zorgvilla's is het gevolg van het feit dat ouderen steeds meer geld tot hun beschikking hebben. Maar ook spelen de eisen die aan wonen bij grote zorginstellingen worden gesteld een rol. Zo is het in de meeste grootschalige woon zorgcomplexen niet mogelijk dat een gezonde partner meeverhuist met een alzheimerpatiënt die een zorgindicatie heeft. UTRECHT - Scholieren schamen zich minder over schulden die ze maken. In 2010 geneerde 68 pro cent zich voor schulden, nu is dat nog 60 procent. Daar staat tegenover dat het per centage schoolleerlingen dat later rijk wil worden is gedaald van 65 in 2010 naar 54 in 2013. Dit blijkt uit onderzoek uitgevoerd door het Nibud in opdracht van de Stichting Weet Wat Je Besteedt (WWJB). Hierbij waren bijna vier duizend scholieren betrokken. Uit de studie blijkt verder dat im pulsieve scholieren meer geld uit geven, minder vaak sparen, vaker geld tekortkomen en vaker lenen. Het betreft circa een derde van al le schplieren. Het onderzoek onderstreept de noodzaak van financiële educatie voor scholieren. Directeur' Thea Hazel-Stals van WWJB is ge schrokken van de onderzoeksre sultaten. „Veel scholieren denken op het moment dat ze geld krij gen ook meteen aan wat ze ermee willen doen. Maar liefst 43 pro cent heeft meteen een bestedings doel. Dit was in 2010 nog 35 pro cent." Eén op de vijf scholieren geeft het geld dat hij of zij heeft direct uit. 55 procent vindt het 'leuk' om veel spullen te kopen. Scholieren houden van luxe, maar de meerderheid (57 procent) ziet wel in dat geld niet gelukkig maakt. En: scholieren hebben geen pottenkijkers nodig. Ze rege len hun geldzaken het liefst zelf. 'Hier moet je voor alles door Paulus Smits AMSTERDAM - Steeds meer oude ren kiezen ervoor hun laatste le vensjaren door te brengen in dure particuliere zorgvilla's. In heel het land worden daartoe oudere, kwali tatief hoogwaardige panden opge knapt of luxe nieuwbouwvoorzie- ningen gerealiseerd. Zie ook bijlage Spectrum Leerlingen in Alphen aan den Rijn leren met geld omgaan via het spel Moneymatters. foto René Castelijn Het spel Moneymatters is te vin den op de site van www.wwjb.nl Inclusief 6-daagse Frankrijk - Les Sybelles App. Balcon des Neiges*** Nieuw bij Arke 8 dagen, logies, incl. 6-daagse skipas Oostenrijk - Gerlos App. Michi's"* Nieuw bij Arke 8 dagen, logies, incl. 6-daagse skipas Noorwegen App. Stolstunet Nieuw bij Arke 8 dagen, logies, incl. Htl. Levi Panorama"** Klantbeoordeling: 8,7 8 dagen, logiesA>ntbijt. incl. vlucht Per persoon v.a. I' Per persoon v.a! persoon v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4