Schuit en dribbelen zijn een twee-eenheid Ontmoeting met Italiaan Pirlo SPORT 37 bovenste ring 'vet'. „Mijn broertje betekent heel veel voor me", zegt Vandepitte. „Ik had het reisje gere geld voor zijn verjaardag. Gewoon lekker met z'n tweeën. Toen ik het cadeau aan hem gaf begon hij spontaan te huilen. We waren als eerste in het stadion, hij vond het fantastisch. Daar doe je het toch voor?" Zijn oudere broer is zijn voor beeld en zal hem vertellen dat hij altijd door moet zetten. „Bij RCS vertelden ze me dat ik het niet zou redden. Ik heb het hele sei zoen in de basis gestaan en na dat jaar ging ik naar Goes", zegt Van depitte, die bij Hoek op het mid denveld een sterk duo vormt met nieuweling Birgen Martens. „Dat is een heerlijke voetballer. Maar ook een goede kerel. Laatst gin gen we met een paar man naar discotheek Devo in Goes. Ging Birgen ineens ook mee. Eerst met mij mee naar Vlissingen, daarna naar Goes. En 's nachts reed hij met Hakim Boucheta terug naar huis." Dat Hoek een hechte groep heeft, komt volgens Vandepitte ook door het trainingskamp van deze zomer in Limburg. „We werden daar helemaal afgeknepen, het was zwaar afzien. Maar als je tij dens een dropping de weg kwijt raakt in Maastricht, kom je dich ter tot elkaar. We waren echt .op elkaar aangewezen, net als in het veld." Vanmiddag moet Hoek vanaf 14.30 uur weer als een team opere ren weet Vandepitte. „Natuurlijk zit er druk op. Dat is altijd zo als je bij Hoek speelt. Vooral als je niet presteert kan het moeilijk zijn. Dat is tegelijkertijd ook het mooie van deze club. Het leeft al tijd, er gebeurt altijd wel iets. De sfeer was woensdag tegen HBS echt geweldig. Dat kan het beste in een speler naar boven halen. Ik hoop dat het tegen Kloetinge weer zo is. En dat we in deze der by als winnaar het veld afstappen. Want dat wordt tijd." Het was een typische Mark Schuit-goal. De dribbel bijvoor beeld. „Dat zit er van jongsaf aan al in. Bal aan de voet, dribbelen, mannetje passeren. Mijn broer [ur ge n was in 1999 mascotte bij een wedstrijd van Feyenoord. Ik was zeven jaar en mocht ook mee. Ik had een bal meegenomen en daar was ik in het spelershome mee aan het spelen." „Dolf Roks liep daar ook rond. Hij was toen trainer van Sparta. Hij zag me bezig en vroeg aan mijn ouders hoe oud ik was. Hij gaf ons een telefoonnummer en zei dat we moesten bellen als ik ne gen was. Dan mocht ik voor een proeftraining naar Sparta komen. Dat hebben we gedaan en zo kwam ik van de jeugd van Wol- faartsdijk bij de E'tjes van Sparta terecht." Na een halfjaar mocht hij naar de Ei van de Rotterdamse club, maar de belasting school-reizen-voet- bal was zwaar. Té zwaar. „Mijn ouders vonden het te veel van het goede. Toen ben ik dichter bij huis gaan spelen, bij RBC. Ik kwam in D2. De tactiek was: alle ballen op mij, ik moest gaan drib belen en we keken wel wat eruit kwam. Dat ging goed tot ik naar Di moest." „Daar kwamen mijn kwaliteiten veel minder tot zijn recht. Door de trainer werd ik ook als een klei ne jongen behandeld. Ik zat soms hele wedstrijden op de bank. Ik ging om half zeven de deur uit, kwam 's avonds om zeven uur thuis en dan moest ik nog huis werk maken. Ik was er op een ge geven moment helemaal klaar mee. Ik ben gestopt en heb toen een jaar niet gespeeld." Schuit vertelt het alsof het de nor maalste zaak van de wereld is. Een jaar niet spelen, een jaar niet dribbelen. Het is bijna niet voor te stellen. Het bleek echter stilte voor een orkaanachtige storm. Het begon met een briesje bij de [VOZ, waar hij met de C's train de. „Vanaf de B's ben ik bij Kloe- vonden." Zijn talent is bekend in Hoek. „Toen ik achttien was, kon ik naar Hoek. Dat was een mooie kans, maar ik zat net een jaar in het eerste van Kloetinge en wilde niet het risico lopen dat ik een jaar op de bank zou zitten. Ik sluit niet uit dat ik ooit nog 's naar een andere club ga. Maar plezier en vertrouwen vind ik belangrijk en die vind ik bij Kloetinge." Mark Schuit bij Hoek... Zijn vrien din Kim zou er misschien best mee kunnen leven. Ze woonde in haar jongste jaren immers zeifin het dorp. „Ze heeft er nog familie wonen. Vorig jaar waren we bij een familiebarbecue. Dan word ik wel eens gepest. Haar oom zei te gen de kleinkinderen: wat doen we als we Mark op het voetbal veld in Hoek zien? Toen riepen ze keihard: Tomaten gooien!" Ze stonden in januari langs de lijn toen Schuit de enige goal van de middag binnenkrulde. „De to maten zijn in de tas gebleven", lacht Schuit. Hij zou vandaag teke nen voor eenzelfde scenario, maar beseft dat Kloetinge daarvoor de noppen van de schoenen moet lo pen. „Vorig seizoen hebben we twee keer van Hoek gewonnen. Waarom zou een derde keer niet kunnen?" het heel veel ploegen heel lastig maken. We hebben een sterke se lectie, waarmee we eigenlijk om promotie mee moeten doen." Binnen die spelersgroep voelt Reguillo Vandepitte zich erg op zijn gemak. Met zijn vriend Lio nel Fitsch speelt hij nu al vijfjaar samen. „Hij heeft zich echt fantas tisch ontwikkeld", vindt Vande pitte. „Bij Goes vond ik Lionel nogal een schopper. Met de speler die hij toen was is hij niet meer te vergelijken." De middenvelder heeft zelf ook een sterke ontwik keling doorgemaakt. „Dat zeggen anderen ja. Yves Nyemb zei het bijvoorbeeld, met wie ik bij Goes speelde en nu weer bij Hoek. Ik voel zelf ook wel dat ik wat stap pen heb gemaakt. Maar ik was vo rig seizoen niet tevreden. Ik ben veel meer dan een balafpakker. Dat laat ik nu volgens mij soms ook wel zien." Hij stelt zich bescheiden op, maar is voor Kenny Verhoene eigenlijk een onmisbare schakel. De trainer was vorige maand dan ook niet blij toen Vandepitte meldde dat hij niet mee kon doen in het be kerduel met OJC Rosmalen. Ter wijl Hoek een verlenging nodig had om de Brabanders van zich af te schudden, keek de Vlissinger in Camp Nou naar de return in de Spaanse Supercup tussen Barcelo na en Atletico Madrid. „Het was een beetje ongelukkig", legt hij uit. „Ik had gekeken wanneer we vrij zouden zijn. Nadat ik de reis naar Barcelona had geboekt bleek dat we op die datum tegen OJC speelden. Ik kon het niet meer an nuleren, want dat zou me veel geld kosten." Hij pakt zijn telefoon en laat een filmpje van die avond zien. Zijn broertje Gianni (13), die bij JVOZ speelt, rent in een shirt van Ney- mar de trappen van Camp Nou op en vindt het uitzicht vanaf de tinge weer met veel plezier gaan voetballen. En dat is nog steeds zo." Zeker als hij zo beslissend kan zijn als acht maanden geleden te gen Hoek. „Ik weet dat ik met één actie het verschil kan maken in een wedstrijd. Elke week wil ik daarom iets brengen, mezelf on derscheiden. Dat mag je ook van me verwachten. Daarom baalde ik vorige week zo tegen Achilles Veen (2-1-verlies), want toen luk te dat niet." „In de jeugd speelde ik doorgaans op 10, dus achter de spitsen. Toen ik bij het eerste kwam, speelde Kloetinge in de eerste klasse en stond ik ook op die positie. In de hoofdklasse werd dat een stuk moeilijker. Toen ben ik naar de rechterkant verhuisd. Dat was even wennen, maar afgelopen sei zoen heb ik er mijn draai echt ge- Mark Schuit had afgelopen zomer een toevallige ontmoeting met de Italiaanse superster Andrea Pirlo. Hij kwam de spelmaker van Ju- ventus en het Italiaans elftal te gen tijdens een vakantie op Ibiza. „Samen met mijn vriendin Kim lag ik op het strand. Opeens zag ik Pirlo lopen. Hij was er met zijn kinderen en andere familie. Hij stond in de zee. Ik ben het water ingelopen en heb gevraagd of ik met hem op de foto mocht. Dat vond-ie geen probleem." „Hij is niet mijn idool, maar hij is natuurlijk een van de beste Itali aanse voetballers die er is. Hij is al 34 jaar, maar nog steeds zó goed." ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 door Rudy Boogert WOLPHAARTSDIJK - Als Mark Schuit eraan terugdenkt, straalt hij een en al voldoening uit. Zijn winnende goal tegen Hoek in januari. Vanaf rechts dribbelde hij naar binnen en met links krulde hij de bal in de lin kerbovenhoek. „Dat is de mooiste goal die ik gemaakt heb", vindt de 21-jarige aanvaller van Kloetinge. Vanwege de tegenstander, de ma nier waarop en de waarde. Reguillo Vandepitte is in het bekerduel met HBS dicht bij de openingstreffer. Rechts Ricardo Samoender. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37