36 SPORT 4- HOEK-KLOETINGE Bij Hoek moet de knop om, weet Reguillo Vandepitte. Feyenoord is voor later, vandaag wacht Kloetinge. marsaki VLISSINGEN - De afspraak voor het interview is gemaakt met het oog op de derby tegen Kloetinge. Maar op deze vrijdagochtend gaat het logischerwijs eerst over die an dere mooie wedstrijd die in het verschiet ligt. Reguillo Vandepitte mag normaal dan een man van weinig woorden zijn; als het be kerduel met Feyenoord ter sprake komt staan zijn lippen ineens niet meer stil. „Mijn vriendin moet hebben gedacht dat er ie mand overleden was." Hij zat donderdagavond in Vlissin- gen in z'n eentje op de bank. „We wilden eerst met z'n allen in de kantine óp de loting wachten, maar die begon pas rond kwart voor twaalf. Dat vonden we te laat." Vandepitte zag de naam van Vitesse tevoorschijn komen en daarna ook die van Noordwijk, AZ, Achilles'29, Kozakken Boys en FC Utrecht. „We zullen wel geen geluk hebben, dacht ik. Dan loten we een andere amateurclub, verliezen we en is het bekeravon- tuur voorbij." Toen kwam de naam van Feye noord uit de koker. Vandepitte, glunderend: „Ik zei: laat het alsje blieft Hoek zijn. Dat balletje. H-O-E-K. Ik werd he-le-maal gek! Mijn vriendin lag al te slapen maar ik ben naar boven gerend en heb ze wakkergeschud. Weet je wat er is gebeurd? We hebben te gen Feyenoord geloot! Ze moet eerst hebben gedacht dat er ie mand overleden was, denk ik." Zijn enthousiasme is begrijpelijk, omdat iedere voetballer er als klei ne jongen van droomt in een groot stadion te spelen. „Weet je aan wie ik ook moest denken? Aan Thomas van Renterghem. Als wij voor een wedstrijd het veld opgaan roept ie altijd hetzelf de. 'Kom op gastjes'. Met zo'n Bel gische tongval. Ik zag hem daar in de Kuip staan en dan dat weer roe pen. Prachtig." Vandaag zal ongetwijfeld ook nog even over de confrontatie met Feyenoord gesproken worden. Daarna moet de knop om, zegt 'Pitte'. „Want die jongens van Kloetinge maakt het weinig uit dat wij straks tegen Feyenoord spelen. Ze zien het misschien als een voordeel. Wij moeten ervoor zorgen dat we dezelfde concentra tie en instelling hebben als in de afgelopen wedstrijden. Want wij hebben nog iets goed te maken te gen Kloetinge. Die twee nederla gen van vorig seizoen is niemand vergeten." Vooral dé 4-2-nederlaag na een 2-o-voorsprong hakte erin. Vande pitte denkt dat zoiets de huidige ploeg van Hoek niet snel zal over komen. „Ook door die les in Kloe tinge", zegt hij. „Tegen Stedoco stonden we vorige week in de rust met 3-0 voor. Dat is leuk, zei ik, maar doe maar net of we weer op 0-0 beginnen. Want als zij er meteen na rust 3-1 van maken kan het zomaar een lastige mid dag worden." Hij wijst naar zijn televisie, waar IJsselmeervogels in de samenvat ting net de winnende maakt te gen Helmond Sport. „Ze stonden met 2-0 achter maar scoren in de laatste minuten nog twee keer. En maken het in de verlenging af. Dat moet altijd in je achterhoofd zitten. Ik heb de afgelopen jaren echt geleerd om tot de laatste mi nuut door te gaan. Iedere wed strijd moet je als een finale bena deren. En als je dan speelt zoals wij momenteel doen, dan kun je www.marsaki.nl U STEMDE MASSAAL VOOR 'T CLARAHOFJE IN GOES! Verbrugge wacht nog op eerste punt Na een korte onderbreking gaat de eredivisie driebanden zondag verder met de derde speelronde. Koploper Dallinga/ Frans Bevers trekt naar Apel doorn om Ai Biljarts te bestrij den. Vorig seizoen won de ploeg uit Sluiskil met 0-8 in Apeldoorn en thuis met 6-2. 's Landswelvaren lijkt voor een mission impossible te staan. In Amsterdam moet het sterren team van Partycentrum Os dorp worden bestreden. Garage Verbugge Hyundai wacht nog op zijn eerste punt en hoopt dat zondag thuis van af 13.00 uur binnen te halen. Te genstander is De Distel Biljarts uit Roosendaal. Roadhouse heerst in stedenderby De poolderby in de regionale eerste klasse tussen Carpoolers Goes Wild uit Goes en Road house Blues uit Middelburg eindigde in een klinkende over winning voor de Middelbur gers: 0-6. Joris Lodder, Jeroen Damman en Martien Neu mann stonden van de 33 breaks er slechts 7 af. Roadhouse Rockets ging thuis met 2-4 onderuit tegen Shar key. Alleen Craig Yearman en Johan Braspenning wonnen. Heat was met 4-2 te sterk voor Roadhouse Roadies. Jasper Van- tricht en Mark van Wijngaar den wonnen een partij. Goes gaat niet ineens heel anders spelen Hoofdklasser Goes gaat zondag op eigen veld tegen promoven dus Dosko op zoek naar de eer ste overwinning. „Het is een onbevangen en opportunis tisch spelende ploeg", zegt trai ner Gérard de Nooijer. „Wij gaan niet ineens anders voet ballen, omdat we drie keer ver loren hebben. Als je ergens voor kiest, moet je vol durven houden." De Nooijer ziet overeenkom sten tussen Goes en Dosko. „Ik denk dat we allebei heel hard moeten werken om dit seizoen in deze klasse te blijven. Na drie nederlagen zou een over winning in ieder geval nu wel welkom zijn." Duel tussen Yerseke en Oosterhout afgelast De wedstrijd tussen Yerseke en Oosterhout in de derde klas se van het zaterdagvoetbal gaat vandaag niet door. De bezoekers uit Oosterhout zijn niet in staat om een team op de been te krijgen. Ook voor volgende week zater dag is er een wijziging in het competitieprogramma. In ver band met de Kustmarathon, en de daarmee gepaard gaande drukte in Zoutelande, zal de wedstrijd tussen De Meeuwen en FC Dauwendaele worden omgedraaid. De tweedeklas sers treffen elkaar om 14.30 uur op sportpark De Kruitmolen. HOSPICI CLARAHOFIi IN GOES! 'Pitte' voelt zich lekker bij Hoek door Barry van der Hooft Maar liefst 900 mensen wisten de weg te vindèn naar de nieuwe website van Marsaki Projectmanagement Bureau. U ook? We hopen dat u de tijd heeft genomen even rond te kijken wat we zoal doen en wat we voor u kunnen betekenen. Maar allereerst zijn we blij dat u stemde op het goede doel van uw keuze. De uitslag? Bijna 650 mensen stemden in de poll op hospice't Clarahofje in Goes. Daar zullen wij binnenkort een prieeltje in de Boomgaard plaatsen: een lang gekoesterde wens - en van harte gegund aan personeel, familie en natuurlijk cliënten zelf die in de laatste levensfase niet langer thuis kunnen wonen. BOUW OP ONZE KENNIS STICHTING PALAZZOU IN GOES? SLUISKIL GOES MIDDELBURG MIDDELBURG Mark Schuit passeert verdediger Thomas van den Houden (2) tijdens de laatste Hoek-Kloetinge. Op 12 januari van dit jaar maakte de aanvaller de enige treffer van de middag (0-1). foto Mark Neelemans STICHTING DROOM IN VUSSINGIN? f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36