Al IK ÖH6 ZEEUWSE BOEKENPRIJS 31 Bitterzoet Petra de Boevere Durf te doei %(oim ii jaar - trotseren de watersnood op Schouwen-Duiveland. Oek de Jong: Pier en Oceaan Roman over de Zeeuwse jeugd van een schrijver in wording. Eef de Jonge: Samen lappen we het Over de borduurwerken voor de Thoolse merklap van museum De Meestoof. Freek de Jonge, Franca Treur, Ka- tinka Polderman en anderen: Zondig in Zeeland Bundel met 26 verhalen over on deugend Zeeland. Barbara Joy: Schaduwvrouw Roman over een onmogelijke lief de: 'Hij pakte mijn hand en nam me mee naar de slaapkamer'. Hans van der Kam: Zeeland Wa terland Foto's en gedichten over de Zeeuwse waterkant. Corine Kisling: Het badhuis Roman over de teloorgang van een demente vrouw, een (Zeeuws?) dorp en de kerk. Aad de Klerk: Varen over Wal- cherse watergangen, van schuit- vlot naar schuit vlot Herinneringen aan het waterige Walcheren, toen er meer gevaren werd dan gereden. Frank de Klerk, Alie Barth, Arend van der Wel: Van Markt veld tot Meestoof Wandel- en fietsgids voor het noordelijk en oostelijk deel van de gemeente Goes. Sarah Koller: Scheiden De Middelburgse advocate Sarah Köller geeft raad bij scheiding. Ineke Kraijo: Verdacht Jeugdroman over de 11-jarige Silke uit Rotterdam, die haar draai in Zeeland moet vinden. Kaki Gaia Dada (Rob van Bedaf): De Stotteraar Roman in korte verhalen, samen spraak tussen Verteller en Kaki. Josie Kneepkens: Ik vertrek nog niet interviews met veertien indivi duen, stellen en gezinnen over hun emigratieplannen. Eugène de Kok: Racoon, alles voor het liedje Biografie van één van de succes volste Zeeuwse popbands. Jan J.B. Kuipers: Een ramp van 5000 tekens Bundel met verhalen, reisverha len en essays. Jan J.B. Kuipers, Winant Half- werk: De Staats-Spaanse linies Geschiedenis van de verdedigings werken in de Vlaams-Zeeuwse grensstreek. 'I'inka Leene: Het Zeeuwse Knop Bakboek Verhalen en recepten uit Zeeland en de rest van de wereld. Marloes Matthijssen: Zeven he ren en vrouwen verbeeld Het verhaal van de gerestaureerde stadhuisbeelden van Veere. Coenraedt van Meerenburgh: Shakespeare - De Sonnetten Alle 154 sonnetten in een nieuwe Nederlandse vertaling Willem Mieras, Bram Mieras: Openluchtmuseum Argentina! Fotoboek van de dit jaar overle den fotograaf Willem Mieras, met teksten van zijn broer Bram. Jopie Minnaard-Verheijke: On derweg Zeeuwse vertellingen in dialect, met aquarellen, met cd. Jan en Herman Nauta: Alleen maar water Watersnoodverhaal van het domi neesechtpaar Ate en Janneke Nauta in Eikerzee. Ruud Paesie: Voor zilver en Zeeuws belang Reisverslag van een rampzalige Zuidzee-expeditie 1724-1727. Nicolle Poort: Bevlekt ontvan gen Roman tegen de achtergrond van het naoorlogs, afkalvend katholi cisme in Zuid-Nederland. Cornelie van de Reepe: Mijn moeder maakt veel lekkerder champignonsoep Bijna 300 recepten, ruim 200 tips en vijftig persoonlijke verhalen. Sven Remijnsen: De beste Tour aller tijden Hoe de tweehonderd beste Tour- renners de honderdste editie rij den. Jan van Rijsingen: De teloorgang van Jacob Sadhoe Dubbelrom waarin de harde wer kelijkheid van de psychose cen traal staat. Hans Sakkers, Karei Noorlander. Koudekerke in de Tweede We reldoorlog Geen andere plattelandsgemeente op Walcheren is zo zwaar door de artillerie beschoten als Koudeker ke. Hans Schoots: Stromenland Journalistieke verhalen over de wereld rond de Westerschelde. Thom Schrijen Dienstdoende en gelen Bundel met 53 gedichten. Johan Sinke: Apen met hoeden op Roman gesitueerd in het Zeeland van in en na de Tweede Wereld oorlog. Kees Slager: Verjaagd door vuur en water Ooggetuigen vertellen over eva cuaties in Zeeland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Pieter Sparre: Gevangen Roman over een Leidse academi cus in de wereld van verslaving, betaalde seks en criminaliteit. Robbert Jan Swiers: De Landme ter Historische roman over de Vlis- singse timmermansbaas Jan de Landmeter. Peter Sijnke: Kloveniersdoelen Een korte geschiedenis van het dit jaar verbouwde monument in Middelburg. Anton Tanghe (tekst) en Jan Si- monse (fotografie): Vlissingen Foto-impressie van de jaren ze ventig in Vlissingen. Tinkebell: De Duitsers zijn uitge schakeld Waargebeurde verhalen beleefd en verteld doorhet meisje TINKE BELL. Kees Uittenhout: Gouden han del Roman over het slavernijverle den: een Middelburgse jongen en een Angolees meisje raken be vriend. René Verhulst, Danker Jan Oreel: De banneling van Tobago Stripboek over de West, slavernij en terugkeer naar Goes. Arie de Viet, Wim Heijboer: Honderd Thoolse familiebedrij ven Ondernemen op Tholen: van va der op zoon, groot en klein, soms vele generaties lang. Ellen de Vriend: Bitterzoet Misdaadroman die op de zon- doorstoofde Cariben speelt. Ellen de Vriend: Kwiek en wies Foto- en interviewboek met Zeeuwse 80-plussers. Herman Vuijsje: De Ramp gete kend Analyse van veertig jeugd- en kin derboeken over de Watersnood ramp. Marenne Weiten: Het hoeveel- weegjijlichaam Geïllustreerd jeugdverhaal over een meisje dat worstelt met ano rexia. A.Weeda: 40 jaar museum De Meestoof Jubileumboek naar aanleiding van het 40-jarig bestaan van het streekmuseum voor Tholen Sint-Philipsland. Zeeuws Museum: Eenmaal, an dermaal Magazine over de porseleinschat- ten van Willem Bal. Zeeuws Museum, Caroline van Santen en Karina Leijnse: Be scherm mij Over kleding en accessoires voor lichaam en ziel. Jacqueline Zirkzee: Reimer Historische roman over de car rière van een Walcherse apothe kerszoon in de 17e eeuw. Josha Zwaan: Zeevonk Roman met het in Vlissingen ge bouwde passagiersschip Willem Ruys in de hoofdrol. jQsy_4 Verjaagd en wate Rien van den Berg Aslande? Het laat! .Schaciuwvrouv Stappen m en on> De Grote Kerk in c-oe» ZATERDAG 28 SEPTEMBER 201 3 Voor zilver en Zeeuw Zeeuwse boek Hef Zeeuwse Knop Bakboek 'V.V Scheiden Shakespeare - De Sonnetten - Coenr STOTTERAAR Kaki Gala-C Een ramp van 5OOO teken» - Jan. Jos.e Kneepkens IK VERTREK NOG I Ineke Kraijo VERDA< ZEEUWUNGEN Xlbrrt ifOtmnn Het hoefje a.iri de di|k en twintig tvrfnilen fn J Vüei -I «HM» Watt foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31