'Angst vastgelegd van laatste oorlogsdagen' Allerhande vrijwilligers gezocht in Vlissingen G-STRR RRLLJ W- Zfieiflnd irijê K/W WALCHEREN 23 NU OOK BIJ JEANSINN MIDDELBURG Kijk op DELTA.nl/infobus om te weten wanneer we bij u in de buurt zijn. Ons informatieteam heet u alvast van harte welkom! Jan Komejan wist heel lang niet dat zijn broer in de nadagen van 1944 een dagboek bijhield over wat er in en rondom Domburg ge beurde. Pas enkele jaren terug hoorde hij van dat boek via Wim Vreeke. Deze inwoner van Dom burg was op bezoek geweest bij de geëmigreerde Jaap Komejan in Canada. Daar kreeg hij het manu script mee naar huis. Journalist Henk Postma hoorde ook van dat dagboek en publiceer de na overleg met familieleden grote delen daarvan in de PZC. Al die verhalen, aangevuld met an der materiaal en nooit gepubli ceerde foto's, zijn gebundeld in het boek Fonteinen van Aarde. Gistermiddag kreeg Jan Komejan het eerste exemplaar. Volgens de jonge Komejan is zijn oudere broer er vooral goed in ge slaagd om de angst vast te leggen die tijdens die laatste dagen van de oorlog heerste. „Er was toen ongelooflijk veel angst." Hij vindt dat een heel bijzondere prestatie. Hij kan zich die dagen in de herfst van '44 ook nog goed herin neren. Maar ook het begin van de oorlog. „Ik zie nog Middelburg branden. Wij zaten toen in Melis- kerke en konden dat allemaal zien." Hij herinnert zich ook nog goed hoe in de meidagen van '40 Nederlandse soldaten richting Domburg trokken, op de vlucht voor het Duitse leger. „Die jon gens waren zo moe, ze sliepen ge- woon op straat." Wethouder Chris Maas van de gemeente Veere raadde Postma aan om nog meer verhalen op te rakelen. Hij noemde het boek dat de journa list samen met Vreeke samenstel de, een mooie aanvulling op wat al bekend is over Domburg en de oorlogstijd. Maas, een geboren en getogen Domburger, vertelde dat zijn oma ook in de nadagen van de oorlog omkwam bij een bom bardement op Domburg. Ook hij haalde aan dat Komejan er zo goed in is geslaagd om de angst vast te leggen die in die dagen heerste. Het boek is vanaf van daag te koop in Walcherse boek winkels. Meer informatie is te vin den op www.bardboek.nl. Daarvoor is het Vrijwilligerspunt, gevestigd bij Porthos in Open Wijkschool De Combinatie, een grote wervingscampagne gestart onder Vlissingse verenigingen en organisaties. Degene die de mees te vrijwilligers werft, onder le den, bestaande vrijwilligers, vrien den of familieleden ontvangt een prijs: een bon van 500 euro. Men sen kunnen zich echter ook bui ten de verenigingen en organisa ties opgeven als vrijwilliger; op www. vrij willigerspuntvlissin- gen.nl waar men via een digitaal profiel voorkeuren voor vrijwilli gerswerk kan invoeren. Het Vrij willigerspunt zoekt vervolgens een passende vacature. Ook aan de vrijwilligers gaat geen prijs voorbij. Wie zich voor 1 december opgeeft, maakt kans op een Samsung Galaxy tablet. Onder al le nieuwe vrijwilligers worden er vijf verloot. De komende periode rijden we met onze speciaal ingerichte DELTA Infobus kriskras door Zeeland en zijn we aanwezig op markten en bij evenementen. Loop gerust eens binnen voor vragen of advies over onze (nieuwe) energie- en multimediaproducten. verbindt ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 door Emile Calon DOMBURC - Herkenbaar tot en met, zo vindt de 81-jarige Jan Komejan het oorlogsdagboek van zijn veer tien jaar oudere broer Jaap. Het werd gisteren in Domburg gepre senteerd. f i dV* ■hip I Wim Vreeke, Jan Komejan en Henk Postma (vlnr) na de presentatie van het boek Fonteinen van Aarde, het oorlogsdagboek van Jaap Komejan. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Het Vrijwilligerspunt Vlissingen is op zoek naar mensen die structureel af en toe de handen uit de mouwen willen steken. Gravenstraat 11-13 DELTA komt naar je toe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23