Bekendmaking Glazen huls tussen monumenten; knipoog van de woningcorporatie Vliegveld kan harde baan aanleggen Vader: alleen op zoek naar mijn kinderen 22 WALCHEREN Reclassering stelde gemeente Goes niet op de hoogte verleden verdachte mensenhandel. klaring van het slachtoffer. „De man is een paar maanden op het Nijverheidscentrum geweest. Wij hebben ons ook afgevraagd hoe het kan zijn dat iemand met zo'n achtergrond op het Nijverheids centrum werkt." Het Nijverheidscentrum is een ge meentelijk werkcentrum. Mensen met een bijstandsuitkering kun nen worden verplicht om daar te werken. Ze kunnen daar werkrit- me opdoen. Tot februari van dit jaar werkten er dus ook mensen met een taakstraf. Volgens Verhulst was de achter grond van de man niet bekend bij de gemeente Goes. „Justitie is ver antwoordelijk voor de uitvoering van de taakstraffen, daar hoort men op de hoogte te zijn van de achtergrond van de taakgestraf- ten. Soms weet je het als werkge ver ook, en soms zijn taakgestraf- ten zelf daar heel open in, maar dat was in dit geval dus niet zo." Naar aanleiding van deze zaak heeft de gemeente het contract met de reclassering voor de loca tie Nijverheidscentrum opgezegd. Het slachtoffer heeft een brief van de gemeente ontvangen waar in haar de gang van zaken wordt uitgelegd." Veerse Meer. Instellen winterpeil De minister van Infrastructuur en Milieu maakt het volgende bekend: Vanaf maandag 21 oktober 2013 wordt begonnen met het verlagen van het waterpeil op het Veerse Meer naar het winterpeil van N.A.P. -0,30 m. Naar verwachting zal het winterpeil uiterlijk woensdag 30 oktober 2013 zijn bereikt. Het peil op het Veerse Meer kan in de winterperiode fluctueren tussen N.A.P. -0,20 m en N.A.P. -0,40 m. In geval van extreme neerslag of extreme neerslagverwachtingen kan het waterpeil op het Veerse Meer (vroegtijdig) worden verlaagd om zodoende een buffer te creëren voor het afvoeren van polderwater. Dit zogenaamde 'noodpeil' zal tijdig aan betrokkenen bekend worden gemaakt. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het door- laatmiddel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreekdam naar verwachting volledig blijven benutten. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het districtshoofd Zee en Delta Noord, ing. M. Heijdens MSc GOES - Bij het Nijverheidscen trum in Goes werken geen men sen meer die een taakstraf moe ten uitvoeren. De gemeente heeft het contract met de reclassering voor het Nijverheidscentrum op gezegd. Dat gebeurde in februari van dit jaar, toen duidelijk werd dat een Goesenaar daar meiden ronselde om onder dwang voor hem als prostituee te werken. De man stond donderdag terecht in Mid delburg. Tijdens de zitting vertel de één van de slachtoffers het on begrijpelijk te vinden dat de ge meente hem daar had geplaatst. „We zijn erg van deze zaak ge schrokken", zegt burgemeester René Verhulst in reactie op de ver- De corporatie laat namelijk niet de karakteristieke erkerwoning te rugkeren, die het begin van de Bonedijke de naam Engelse Wijk heeft gegeven. Er komt een hyper moderne woning. „Totaal anders dan de rest", aldus l'Escaut-direc- teur Jan van Beekhuizen. „Zoals we dat ook in de Slijkstraat heb ben gedaan: een hele rij histo risch ogende huizen en dan één met veel glas." Knipoog van de corporatie. „We hadden een erkerwoning kunnen reconstrueren, maar wat contrast is juist leuk. Dat levert in de Slijk straat ook veel complimenten op. Niet iedereen zal het mooi vin den; ik denk dat het historische beeld juist wordt versterkt." De woning wordt gebouwd als de renovatie van de overige 38 erker woningen is afgerond, waarschijn lijk eind februari volgend jaar. Tot die tijd wordt het gat in de Schuit vaartgracht door de aannemer ge bruikt als ingang naar de binnen tuin. Als dit blok is afgerond en de gemeente heeft de laatste infra structurele puntjes op de i gezet, dan is de totale omvorming van Bonedijke naar Nieuw Bonedijke klaar. „Na tien jaar", zucht Van Beekhuizen. „En dan geven we een heel groot buurtfeest." Vrijwel Statenbreed is steun voor de modernisering van het vlieg veld bij Arnemuiden, bleek vrij dag in de commissie ruimte, eco logie en water. Alleen de fractie van GroenLinks houdt reserves. De huidige grasbaan is bij nat weer lastig of soms helemaal niet te gebruiken. Dat kost het vlieg veld inkomsten. Het is niet de be doeling dat het met de aanleg van een asfaltbaan ook drukker wordt, verzekerde gedeputeerde Ben de Reu (Economie). De pro vincie stemt in met 400 extra heli- koptervluchten, maar die moeten dan binnen het toegestane totaal van 46.558 vliegbewegingen plaatsvinden. Dit garandeert dat het geluidsniveau niet toeneemt. In het nieuwe luchthavenbesluit zijn 60 nachtelijke helikopter- vluchten opgenomen. Daarbij gaat het uitsluitend om hulpdien sten. Militair vliegverkeer van de toekomstige marinierskazerne bij Vlissingen zal hoofdzakelijk van een eigen landingsplaats gebruik maken. Met de aanleg van de ver harde baan wordt tevens de vlie groute iets verlegd. Die gaat nu over het voormalige Surfhotel aan het Veerse Meer. Straks wordt tus sen hotel en camping De Witte Raaf door gevlogen. Een 43-jarige man uit Leerdam kan vrijdag nog steeds niet gelo ven dat zijn kinderen in Vlissin gen hem niet meer willen zien, hoewel ze via een blijf-van-mijn-lijfhuis voor hem ondergedoken zaten. De man ging in 2010 op zoek naar zijn ex-vrouw en kinderen, nadat hij weer vrij kwam na een veroorde ling voor huiselijk geweld. Hij had ze bedreigd en mishandeld. „Een obsessieve zoektocht", noemde de aanklager het vrijdag. In de zomer van 2010 is de man naar TXirkije gegaan. Hij zou toen zijn ex-schoonvader hebben mis handeld. Eenmaal terug in Neder land kreeg hij in september 2011 in de gaten dat zijn vrouw en kin deren in Vlissingen zaten. Daar ging hij op zoek. Burgemeester René Roep legde hem een ge- biedsverbod op. Zijn ex-vrouw en de kinderen waren doodsbang dat de man, die ooit is veroordeeld voor vuurwapenbezit, ze wilde doden. Meteen werden ze onder gebracht op een onderduikadres. Op 30 september werd de man in Vlissingen opgepakt. Hij kreeg voor de rechtbank in Middeburg 6 maanden cel en tbs met dwang verpleging. De man ging in hoger beroep. Hij vindt dat hij onschul dig is, en niet bedreigend was. Hij was alleen op zoek naar zijn kin deren. „Als die echt geen contact meer willen, dan is dat zo." Vrij dag getuigden vier deskundigen over zijn psychische toestand. Er is sprake van langdurige proble matiek, mogelijk met eigenschap pen van borderline en narcisme. De advocaat-generaal eiste weer 6 maanden en tbs met dwangver pleging. De verdediging vroeg om vrijspraak. Uitspraak hof op 11 oktober. Goes zegt contract op Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Goes, 27 september 2013. door Nadia Berkelder KnooerO Het ontwerp voor het pand aan de Schuitvaartgracht komt van de Architecten Alliantie. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De renovatiewoning aan de Schuitvaartgracht in Vlissin- gen, die twee jaar geleden volledig uitbrandde, was niet meer te red den. Woningcorporatie l'Escaut heeft het huis laten slopen, met een tegendraads plan in gedachten. door Marcel Modde MIDDELBURG - De weg is vrij voor aanleg van een verharde start- en landingsbaan op vliegveld Mid den-Zeeland. DEN BOSCH - „Ik roep het al vier jaar! Dat ik van de kinderen zelf wil horen dat ze geen contact meer willen met me."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22