NEW SEASON IN STORE NOW Nieuw mountainbikeparcours in park Weyevliet in Vlissingen m WALCHEREN 21 Bewoners van de Nieuwstraat in Vlissingen ervaren sinds kort overlast van straatdealers. VLISSINGEN - Nu de politie elke dag staat te posten en de toeristen de stad uit zijn, is het even rustig. Maar voordat de volgende zomer begint, willen bewoners van de ^Jieuwstraat in Vlissingen een op lossing tegen straatdealers. Sinds coffeeshop Aarden is ver huisd van de Kerkstraat.naar het Bellamypark, op de hoek met de Nieuwstraat, staat onder de mooie grote kastanjeboom elke dag een groepje dealers. Een man "of tien, allen een jaar of dertig, die eikaars 'diensten' afwisselen. Blik bier in de hand. Ze vragen toeristen of die drugs willen ko pen. Ook gasten van B&B De Kleyne Wereld, op de hoek met het Sarazijnstraatje. „Erg vervelend", vindt eigenares se Ellen Samual. „Mijn gasten voe len zich daar niet prettig bij. Ze durven hun auto niet even open te laten staan om koffers uit te la den. Soms worden ze zelfs uitge scholden." Samen met andere buren, waar van sommige volgens Samual 'ta melijk overstuur' zijn, heeft Sa mual de politie en gemeente Vlis singen ingeschakeld. „Die doen daar wel wat mee. Momenteel staan bikeragenten elke dag een paar uur te posten. Ze jagen dealers weg en delen bekeuringen uit aan automobilisten die ver keersregels overtreden. Eén van de dealers, de meest agressieve, zit momenteel vast in Torentijd. Maar ja, die komt ook weer vrij en de politie gaat echt niet het he le jaar door elke dag staan posten. jDat moet ook niet nodig zijn. Wij willen een structurele oplossing voor de overlast." De eigenaar van de coffeeshop, Gerard Aarden, sluit zich daarbij aan. „Zelf doe ik wat ik kan: ik Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Nu ook verkrijgbaar Gravenstraat 11-13 in Middelbur heb mijn prijzen met 25 procent verlaagd, om dichter bij de prij zen van de straatdealers te zitten, zodat ze niet ook de lokale markt kunnen bedienen. Terwijl zij geen belasting betalen en ik wel, maar goed. En binnenkort zet ik er een beveiliger neer, zoals ik dat ook bij mijn shop in Goes doe. Die kan de straatdealers ook weg sturen." Maar de echte oplossing ligt vol gens Aarden in handen van de burgemeester. „Het beste zou zijn wanneer zij hetzelfde doet als steeds meer andere Nederlandse gemeenten doen in navolging van Maastricht: het ingezetenencrite- rium, dat stelt dat alleen mensen met een Nederlands paspoort can nabis in een shop mogen kopen, laten varen. Dan ben je in één keer van alle ellende af." Burgemeester Letty Demmers be looft deze optie te bespreken in haar overleg met politie en justi tie, aanstaande maandag. Het pro bleem in de Nieuwstraat heeft haar aandacht, laat voorlichter Mirjam (ongejan weten. „Maar ze zegt er pas iets over als ze die be lofte ook echt kan waarmaken. So wieso, mocht ze besluiten het in- gezetenencriterium los te laten, dan heeft ze daar eerst nog goed keuring van de gemeenteraad voor nodig. Ze is er in elk geval mee bezig." Als je het criterium van ingezetenen laat varen, ben je in één keer van alle ellende af Dat parcours komt in park Weye vliet: tussen de Sloeweg, de water gang bij de wijk Bossenburgh en het Scheldemond College. Dat is de Zeeuwse mountainbike vereniging X-Treme overeengeko men met de gemeente Vlissingen. Omdat de gemeente er geen geld aan wil uitgeven komt het zand bij de nieuwbouw van de CSW vandaan en is afgesproken dat een schaapsherder het gras, dat nog dit jaar wordt ingezaaid, laat begrazen door zijn schapen. Met het zand worden heuvels tot zes meter hoog gemaakt. Er komt een rotstuin om van af te stuiteren, een zogenaamde bumptrack, kom- bochten en een zandbak. Langs de Sloeweg kunnen mountainbi kers over vierhonderd meter flink snelheid maken. Het parcours telt in totaal een kilometer of drie, vier. Bij het Johan Cruyff Court komt voor BMX'ers een speciale baan, met veel heuveltjes en stevi ge bochten. Na vijfjaar onderhan delen - waarin het Bunkerbos, het Nollebos en het Scheldekwartier voorbijkwamen - is de voorzitter van X-Treme heel blij met het re sultaat. „Het wordt een prachtig parcours. En als de animo groot blijkt, kunnen we het mooier ma ken, met bijvoorbeeld boomstam men: een treehouse." X-Treme, nu gehuisvest in Goes, overweegt een Walcherse neven vereniging op te richten. Maar de baïm is niet alleen bedoeld voor le den van de mountainbikevereni ging; iedereen mag ervan gebruik maken. Het parcours is volgend jaar in het voorjaar klaar. Langste eettafel van Nederland Resto VanHarte Middelburg aan de J. van Reigersbergstraat 2 doet maandag mee aan de langste eettafel van Nederland. Alle tafels worden via www.sa- mentegeneenzaamheid.nl onli ne aan elkaar verbonden en vormen zo de Langste Eettafel van Nederland. Het doel is een tafel met 25.000 gasten. Aan vang: 17.30 uur. Reserveren kan via: www.restovanharte.nl of 0900 900 3030. Time 2 Sing on Tour bij Oostkappel Zingt Time 2 Sing on Tour ver zorgt morgen de dienst van Oostkappel Zingt. Het is een dienst voor jong en oud. Er worden moderne geestelijke liederen gezongen, afgewis seld met een korte overden king. Thema van de dienst: 'Een goed begin is het halve werk'. De dienst begint om 19.00 uur in de dorpskerk in Oostkapelle. Toegang is gra tis. Lunchconcert Historische Kerk Trequartone geeft morgen een lunchconcert in de Historische Kerk in Oost-Souburg. Trequartone is opgericht in 2009 en speelt muziek uit de Renaissance en de Barok, maar ook muziek uit andere tijden. Toegangsprijs in de voorver koop 9 euro, leden 7,50 euro. Voor kaartverkoop zie: www.historischekerksou- burg.nl. Aanvang: 11.30 uur. De hoorspecialist ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 gebladerte door Wendy Wagenmakers m 33v)1 Gerard Aarden door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Over een paar maan den hoeven mountainbikers geen ruzie meer te riskeren op drukke duinpaden, of Walcheren af om hun hobby te beoefenen; er komt een nieuw mountainbikeparcours in Vlissingen. MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG www.beterhoren.nl Bij veel mooie momenten in het leven speelt geluid een belangrijke rol. Het fluiten van vogels bij het ontwaken, de vrolijke stemmen van de kleinkinderen tijdens het pannenkoeken bakken of de prachtige klanken van een pianoconcert. Met geluid beleeft u alles intenser. Om optimaal van deze momenten te blijven genieten is het goed om regelmatig uw gehoor te laten controleren. Want uw gehoor kan langzaam, en zonder dat u het zelf merkt, achteruit gaan. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën. Dit betekent dat altijd minimaal 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed. U betaalt tussen de O en 370 per hoortoestel afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. Daarnaast kunt u bij ons gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel vertrouwen op gratis service en onderhoud. Wilt u ook weten of u wel 100% van alle geluiden geniet? Kom dan langs voor een gratis hoortest bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze deskundige audiciens meten binnen 20 minuten hoe goed u hoort en geven u graag een persoonlijk hooradvies. Maak een afspraak via www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21