O Ploumen kapittelt Coolcat en Prenatal 4* Gewonden bij frontale botsing Medewerkster thuiszorg om het leven gebracht Vanaf december 2016 zestien keer vanuit Breda via Antwerpen naar Brussel over spoor hogesnelheidstrein. EENS 80% ONEENS |B| 20% ïmi!£E}§ bij UïJ 'Jugblxill Takkeherrie bleek een blijvertje en een goudmijn ZATERDAG 28 september 2013 Zonnig en winderig, 19° 4 Henk van Koeveringe stopt als directeur van Roompot Recreatie - mmnmwoM Uw mening telt! Stem mee voor de PZC-Publieksprijs 2013 BREDA - Breda krijgt vanaf decem ber 2or6 zijn verbinding met Bel gië over het hogesnelheidsnet. Gisteren hebben de NS en de Bel gische spoorcollega's van de NMBS hun nieuwe plannen voor de spoorverbinding tussen Neder land en België gepresenteerd. De hoofdlijnen van het plan zien er als volgt uit: - Elk uur rijdt er een hogesnel heidstrein (Thalys of Eurostar) van Amsterdam naar Brussel. - Straks rijden 130 treinen over het hsl-spoor, nu zijn dat er 41. - Niet alleen Antwerpen, Brussel en Parijs zijn via de hsl direct be reikbaar vanuit Nederland, maar ook de Brusselse luchthaven Za- ventem, Lille en Londen. - Tot december 2016 blijft de Be- neluxtrein via Roosendaal rijden. Daarna rijdt alleen sde stoptrein nog vanuit Roosendaal naar Ant werpen. De Beneluxtrein blijft naar het zuiden rijden, maar dan via Breda. In Roosendaal is in mineurstem ming hierop gereageerd. De spoor- stad lijkt zijn snelle verbinding met België definitief kwijt te ra ken. Het enige dat overblijft, ook voor reizigers uit Zeeland, is het boemeltje dat na twaalf haltes aan komt in Antwerpen. Intussen betekent het debacle rond de Fyra naar Brussel een strop van 222 miljoen euro voor de begroting van staatssecretaris Wilma Mansveld van Infrastruc tuur. Het kabinet heeft besloten dat dat bedrag niet bij het financieringste kort mag komen. RAVAGE OP PATIJNWEG Word ook abonnee! UW MENING 508 reacties Kabinet moet bezuiniging van 6 miljard loslaten WEERT - Een 55-jarige thuiszorg medewerkster uit Weert is giste ren om het leven gekomen bij een steekpartij in haar woonplaats. De gene bij wie ze moest gaan wer ken is aangehouden. Het gaat om een zestigjarige bewoonster van een appartement aan het Oranje plein. Dat blijkt uit verklaringen van de politie en de Zorggroep. Volgens de politie deed de steek partij zich rond 13.30 uur voor. Hulpdiensten vonden het slacht offer in de hal op de tweede ver dieping. Pogingen om haar te re animeren, mislukten. De vrouw overleed ter plaatse. De verdachte meldde zichzelf bij het politiebureau. DESTELLING DEN HAAG - Minister Ploumen van Buitenlandse Handel uit forse kri tiek op de kledingketens Coolcat, Prenatal en Wibra. Zij hebben zich niet aangesloten bij het Veiligheidsakkoord dat in het le ven geroepen is om de arbeidsom standigheden in kledingfabrieken in Bangladesh te verbeteren. Het Veiligheidsakkoord bevat juri disch bindende afspraken over de arbeidsomstandigheden in Ben gaalse kledingfabrieken. Het kwam er naar aanleiding van de ramp in Rana Plaza, waarbij in april meer dan 1100 mensen om kwamen. Inmiddels zetten 89 be drijven hun handtekening, waar onder reuzen als C&A en H&M. VERDIEPING editie: Walcheren 255e jaargang nr. 229 los nummer 2,70, abonneeprijs 1,02 ZEELAND Vaker trein naar België Ga naar www.pzc.nl/abonneren Hoek is niet kansloos tegen Feyenoord Zie pagina 33 Reageer op pzc.nl pagina 3 en bijlage Spectrum Meer over kledingfabrieken KAPELLE - Bij een frontale aanrijding tussen twee perso nenauto's op het spoorviaduct tussen Goes en Kapelle zijn twee mensen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde vrijdagmiddag rond vier uur. Ondui delijk is waarom de twee wagens op elkaar botsten. Eén van de twee auto's belandde op de vangrail. De brand weer heeft de bestuurder uit de auto geholpen. Beide be stuurders zijn volgens de politie naar het ziekenhuis ge bracht. Verder waren er geen mensen bij het ongeluk be trokken. De weg was enige tijd dicht foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1