24 ZEELAND DAGBOEK Vier jaar geleden begon ambtenaar Willem van Vliet aan een project, de verbouwing en restauratie van het Belfort in Sluis. Maandag is de officiële opening, in aanwezigheid van Eberhard van der Laan, burgemeester van Amsterdam. 66 Sluis mag trots zijn. En iedereen die er aan heeft meegewerkt ook. Donderdag 19 september „Wil jij nog even blijven?" vroeg mijn collega, nu zo ongeveer vier jaar geleden. De vergade ring van de Werkgroep Toekomst Belfort Sluis was zojuist afgelopen. De overige vergaderaars verlieten de kamer. „Vertel", zei ik toen we alleen waren. „Het lijkt mij echt iets voor jou." En ze schoof haar lichtbruine map met documenten naar me toe. 'Belfort' stond er op. Na een week bedenktijd ben ik de map gaan halen. En twintig bijbehorende mappen. Ik wist toen nog niet waar ik aan begon. De dag nadert. De dag dat het Belfort na vier jaar weer open gaat. Het geheel is in orde. Sluis mag trots zijn. En iedereen die er aan heeft meegewerkt ook. Een dertigtal bedrijven, zo'n honderd perso nen. En een groot deel van wat er gedaan is zal het publiek nooit zien. De luchtbehande linginstallatie is daarvan het grootste voor beeld. Vandaag een gesprek over de offerte van de schoonmaakdienst. Zal mij benieuwen waar ze dit op gaan berekenen. Schoonmaakwerk, het werk dat niemand ziet, totdat het niet gedaan wordt. Daarna een rondgang met collega Patrick over de brandveiligheid. Nog even rondkijken bij de medewerkers van de museuminrichter. Prettige mensen, en wat een deskundigheid! Vrijdag O ja, de badges. Van die slimme apparaatjes waarmee je wel of niet iemand toegang tot een ruimte kunt verschaffen. De dames van de VW nemen een hoop taken over, maar dan moeten ze wel verschillende ruimten kun nen ontsluiten, je kunt zelfs zien wie waar op welk moment een deur opendoet. De uitvin- Zondag der daarvan verdient een bijzondere vermel ding. Nog even opnemen met Freddy van ICT. Waar gaan de mogelijkheden van de techniek eindigen? Verheug mij op de vervolgserie Real Humans op zondagavond; je weet niet meer wie een mens is en wie een robot. Met mijn zoon Maarten op de koffie bij mijn zoon Joost. Wat zijn het toch een gouden momenten om zomaar, eenvoudig even met z'n drieën te zijn. Zaterdag Ik dwing mezelf een flinke ochtendwandeling te maken. Daarna lees ik de krant op de iPad. Wat een onding, want ik kan het niet nalaten even de mailtjes van het werk te bekijken. Het ont werpbureau, het elektriciteitsbedrijf, diverse collega's. Sommigen worden nu zenuwachtig; ik ben dat al maanden. Maandag Tweeëndertig ongeopende mailtjes. Wat zal ik blij zijn als het klaar is. En ook niet. Een bekend Engels gezegde schiet me te bin nen. „Never lookback, you're not going that way." En toch kijk ik terug, met verwonde ring. Ik, geheel onervaren op dit terrein, sprak bij iedereen die opdrachten van ons kreeg het vertrouwen uit. En niemand heeft dat be schaamd. Wat een formidabele bundeling van vakkennis, doorzettingsvermogen en techniek heb ik de afgelopen jaren mogen meemaken. En... alles komt nog goed ook. Tijd om na te denken is er al weken niet meer. „Doordoen", is mijn devies. De presentatie aan de Werkgroep POP2, subsi die voor de nieuwe entree, valt door tijdge brek in het water. Dinsdag De eerste regels geschreven voor de openings toespraak van de burgemeester voor aanstaan de maandag. Bij een toespraak altijd weer die vraag: Hoe vinden we de juiste toon? Komt de stadsdichter van Amsterdam of komt hij niet? Wat een prachtig gedicht schreef de ze man een jaar geleden over zijn toen al ern stig zieke moeder (Kamer 421, Menno Wig man, 2012, Prometheus). Een veelbelovend pro ject 'Literaire Residentie Sluis'. Ben benieuwd hoe dit zich ontwikkelt. denburg Het Belfort moet een woonplan -.umedewerker senior Be»««Js"e sport hobby's- Willem van Vliet voor het verbouw de Belfort in Sluis. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 124