Vroegpensioen blijft van de baan MGnS0Il Bekendmaking 'België jaagt Nederlandse vissers weg' Opening gemeentewinkel in Hulst beperkt, loket Kloosterzande dicht 22 ZEEUWS-VLAANDEREN ZIEKENOMROEP Dat meldde voorzitter Carl Poppe vrijdagmorgen, nadat de onderne mingsraad overleg had gevoerd met de Werknemersdelegatie van het georganiseerd overleg. Meer dan zijn teleurstelling wilde Pop pe gisteren niet uitspreken, om dat dinsdag nog overleg met de vakbond volgt. Daarna laat de OR een brief naar het personeel uit gaan, meldde de voorzitter. De voltallige gemeenteraad be sloot donderdagavond het voor stel voor een 6o-plussersregeling en alle brieven er over van de agenda te halen. De raadsleden lie ten daarmee overduidelijk weten het voorstel van B en W om amb tenaren van 60 jaar en ouder de kans te geven eerder uit te treden niet te ondersteunen. Bedoeling van het college was om op termijn een forse bezuiniging te realiseren. Een aantal raadsle den twijfelt of die bezuinigingen worden gehaald, maar nog belang rijker is voor de meerderheid dat de gemeente als overheid een ver keerd signaal zou afgeven. „Over al krijgen mehsen te horen dat ze langer moeten doorwerken en bij de gemeente mogen ambtenaren eerder stoppen. Dat kun je niet maken", zei PvdA'er Robert Evers eerder. De raadsleden waren ook kwaad omdat B en W het voorstel in de openbaarheid brachten zonder het eerst aan hen voor te leggen. Er was afgesproken dat de raad van te voren werd geraadpleegd. De raadsleden waren het er over eens dat het college een kapitale fout had gemaakt. Maar nadat wet houder Conny Almekinders diep door het stof ging, was de zaak voor de meeste raadsleden klaar. Een door Lijst Babijn ingediende motie van afkeuring haalde het dan ook niet. Hoewel Nieuw Ge meentebelang de motie nog wel had willen steunen, trok Berta Jansen - die bij afwezigheid van Francois Babijn het woord voerde voor Lijst Babijn - de motie in. „Het heeft geen zin om door te zetten als de motie zo weinig steun heeft." Veerse Meer. Instellen winterpeil De minister van Infrastructuur en Milieu maakt het volgende bekend: Vanaf maandag 21 oktober 2013 wordt begonnen met het verlagen van het waterpeil op het Veerse Meer naar het winterpeil van N.A.P. -0,30 m. Naar verwachting zal het winterpeil uiterlijk woensdag 30 oktober 2013 zijn bereikt. Het peil op het Veerse Meer kan in de winterperiode fluctueren tussen N.A.P. -0,20 m en N.A.P. -0,40 m. In geval van extreme neerslag of extreme neerslagverwachtingen kan het waterpeil op het Veerse Meer (vroegtijdig) worden verlaagd om zodoende een buffer te creëren voor het afvoeren van polderwater. Dit zogenaamde 'noodpeil' zal tijdig aan betrokkenen bekend worden gemaakt. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het door- laatmiddel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreekdam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 27 september 2013. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het districtshoofd Zee en Delta Noord, ing. M. HeijdensMSc OOSTBURG - Vrijdagavond arriveer ik klokslag zes uur in de hal van het Antoniusziekenhuis van Oost burg. Corrie Thelen staat me al op te wachten. Na een warme begroe ting stappen we in de lift, die ons naar de vijfde verdieping brengt. Op het eind van de gang is studio van ziekenomroep Radio Delta. Vanavond wordt het v'erzoekpla- tenprogramma opgenomen dat za terdagmorgen in het ziekenhuis, verzorgingstehuizen, verpleeg huis De Stelle en woonvoorzie ning de Okkernoot in Schoondij- ke is te beluisteren. Corrie is ruim op tijd, want de op names beginnen pas om acht uur. Die twee uur voorafgaand aan de eigenlijke opname heeft ze echt nodig, onder meer om de admini stratie in orde te brengen en een aantal kopieën uit te draaien. Ondertussen kijk wat rond in de studio. Wat een mooi uitzicht: de skyline van Vlissingen is door het Maak het mee ln de rubriek Maak Het Mee doet een PZC-verslaggever of -medewer ker mee aan alledaagse of speciale ac tiviteiten. Vandaag: ziekenomrroep Radio Delta. Tips voor activiteiten die aandacht verdienen? Mail dan naar: redtem@pzc.nl heldere weer goed te zien. Maar Corrie heeft er geen aandacht voor. Een grote wand bevat een grote voorraad cd's en - jawel - je treft er nog een schat lp's uit het eind van vorige eeuw aan, opvallend veel Nederlandstalige. Verder een gas» poster met de tekst 'Maak men sen blij. Maak radio. Radio Delta een omroep waar echt nog naar je wordt geluisterd.' Corrie: „We hebben best veel luis teraars. Het mooiste is dat we mensen blij maken als ze 'hun' nummer te horen krijgen. De leef tijd van onze luisteraars schom melt rond de vijfenzeventig jaar. Dan is het ook wel normaal dat ze België wil de grens waarbinnen vissersschepen met een tonnage van 70 brutoton niet mogen vis sen, verleggen van drie naar 4,5 mijl uit de kust; oftewel van bijna 5,5 kilometer naar ruim acht kilo meter. De zuiderburen willen met de maatregel het zeemilieu en met name de zeebodem be schermen. Ook Nederland is be zig met zulke maatregelen. De re geling die België wil treffen, is vol gens de Nederlandse Vissersbond echter ronduit discriminerend. Uitsluitend Nederlandse kustvis- sers worden erdoor getroffen, al dus de belangenorganisatie, om dat zij met iets grotere, moderne re schepen werken dan hun Bel gische collega's. Van Breskens tot Katwijk zou het om 45 Nederland se kotters gaan. Bij de Belgische regering is door de Nederlandse Vissersbond offi cieel bezwaar aangetekend. Ze wijst daarbij ook op onderzoek naar effecten van visserij in Ne derlandse kustwateren, waaruit blijkt dat er geen sprake is van aantasting van de natuur. Wekelijks bezoeken nog maar een paar mensen het gemeenteloket in Kloosterzande. Dat weegt niet op tegen de hoge kosten. Er is nog wel gekeken naar alternatieven voor het gemeenteloket, maar die zijn alleen maar duurder. Gezien de nog toenemende digitalisering van gemeentediensten verwach ten B en W niet dat het aantal be zoekers nog toe neemt. De openingstijden van de ge meentewinkel in Hulst worden op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag teruggebracht tot 12.30 uur. Inwoners die zaken moeten doen met de gemeente kunnen in de middaguren wel op afspraak te recht. op woensdag blijven de ope ningstijden ongewijzigd van 9.00 tot 20.00 uur. Hierbij wordt aange sloten op de vrije middag van scholen. Als extra service gaat de gemeentewinkel volgend jaar op zaterdagmorgen open, van 9.30 tot 12.00 uur. Die wens is naar vo ren gekomen uit een klanttevre- denheidsonderzoek. De telefoni sche dienstverlening blijft onge wijzigd. Dat geldt ook voor de be zoeken aan verzorgingshuis Anto- nius in Kloosterzande. Met de wijzigingen volgt Hulst grotendeels het gemeenschappe lijk dienstverleningsconcept dat door de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten is opgesteld. door René Hoonhorst OOSTBURC - De ondernemingsraad (OR) van de gemeente Sluis is 'te leurgesteld' dat de gemeenteraad donderdagavond geen woord meer heeft vuilgemaakt aan een 60-plus- sersregeling voor Sluise ambtena ren. Berta Jansen, Lijst Babijn, trekt motie van afkeuring in. „Met weinig steun heeft zo'n motie geen zin." Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu blij maken met radio door Frank Gijsel door Harmen van der Werf BRESKENS - Nederlandse kustvis- sers dreigen de dupe te worden van een beschermende maatregel die dé Belgische regering wil ne men, stelt belangenorganisatie Ne derlandse Vissersbond. door Eugène Verstraeten HULST - De openingstijden van de gemeentewinkel in Hulst worden volgend jaar beperkt. De gemeente gaat meer werken op afspraak. Daarnaast gaat de gemeentewinkel wel op zaterdagochtend open. Het servicelokpt in Kloosterzande wordt per 1 januari 2014 gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 122