TWijfels aan komst kazerne in Vlissingen Terneuzen probeert in te spelen op tolvrije dag Leuk idee, maar opkomst beperkt ZEEUWS-VLAANOEREN 21 'ALLE AARDENBURCERS' OP DE FOTO De provincie neemt de grondver werving en het bouwrijp maken van het terrein op zich a 15 mil joen euro. Uit Den Haag komen ondertussen niet al te fraaie signa len. De Algemene Rekenkamer publiceerde recent een tweede ne gatieve rapport over de vastgoed- poot van Defensie. „Straks ligt de boel er keurig bij en komen ze de eerste paar jaar niet", verwoordde SGP'er Ad Dorst vrijdag kernachtig wat zijn collega's van SP, PW, Partij voor Zeeland en GroenLinks ook aanga ven. Gedeputeerde Carla Schön- knecht twijfelt niet. „Het gaat ge woon door!", zei ze in de Staten commissie ruimte, ecologie en wa ter. Het contract wordt volgens haar eind dit jaar getekend. Ze voegde nog wel toe: „Het lijkt me goed als we in de besprekin gen ook meenemen waar we staan als Defensie om welke re den dan ook eenzijdig opzegt." Grondslag in De Pit Zaterdagavond heeft in jonge rencentrum De Pit in Terneu- zen de eerste officiële editie plaats van Grondslag, het nieu we Dubstep, Drum 'n' Bass Electro feest. Optredens van Subdimension, Red Lebanon en Pacman. Aanvang: 22 uur. Jeugdschaaktoernooi Jeugdige schakers tot en met 20 jaar strijden zaterdag in De Statie in Sas van Gent tegen el kaar tijdens het 8e jeugdschaak toernooi van Het Witte Paard. Ook schoolschakers zijn wel kom. Het toernooi begint om 10.00 uur. Of Terneuzen echt profiteert van de nu nog vier tolvrije zaterdagen per jaar, durft centrummanager jan Harte niet te zeggen. „Ik maak zaterdag een rondje over alle par keerplaatsen maken om te zien of er veel mensen via de tunnel zijn gekomen." Onbegrensd Terneu zen deelt pepermuntdoosjes uit om bezoekers extra welkom te he ten en er is een groot evenement vanaf 11.00 uur: de colour run Co lour Your Day. Zo'n tweeduizend deelnemers worden verwacht. Ook zondag zal het niet stil zijn in het centrum van Terneuzen. Het is dan koopzondag, vanaf on geveer 13.00 uur. Op de Markt zal een rhythm and blues band optre den en in Oud Terneuzen (Thin- pad en omgeving) is een grote boeken- en platenbeurs. Jan Har te: „Echt vinyl." Diekentoer motoren Motorclub Zeeuws-Vlaanderen houdt vandaag en morgen voor de dertigste keer de Dieken toer. De rit is ongeveer 200 km lang. Start en inschrijven, bei de dagen bij camping Zonne- weelde, Baanstpoldersedijk 1, Nieuwvliet, tussen 9-11.30 uur. Musical Fanfare Het jubileumjaar van Fanfare Excelsior uit Terhole wordt vandaag vanaf 20.00 uur feeste lijk afgesloten met het musical concert Terhole Leeft. De le den schreven het script en en kele nummers zelf. Locatie is De Smidse, Hulsterweg 114. De hoorspecialist www.beterhoren.nl ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 VLISSINGEN - Vijf partijen in Provin ciale Staten beginnen eraan te twij felen of de marinekazerne nog wel naar Vlissingen komt. Zolang de rijksoverheid daarover geen klare wijn heeft geschonken, willen zij dat de provincie stopt met investe ringen in het project. AARDENBURG - Het was de bedoeling alle Aardenburgers vrijdagavond op de foto te zetten. Verzamelplaats was de groenplaats bij de Sint Baafskerk. Van de ruim 2400 inwo ners die Aardenburg telt, namen er welgeteld 37 de moei te te komen. Carlien de Backere van Stichting Cultureel Aardenburg was teleurgesteld. „We hebben toch van alles geprobeerd mensen bij elkaar te krijgen, via het huis-aan- huisblad Rondje West en met flyers." De bedoeling is de foto te plaatsen in het boekje Aardenburg van alle kanten dat eind oktober verschijnt. Carlien wil er nog overleg over hebben met schrijver Arco Willeboordse. „Voor de mensen die gekomen zijn, zou het sneu zijn het niet te doen." Het idee was aardig, maar is duidelijk niet aangesla gen. Carlien laat zich niet ontmoedigen. „We moeten toch proberen Aardenburg te onderscheiden van andere ker nen in de gemeente Sluis. Wellicht moeten we activitei ten iets populairder aanpakken, maar ja, dat zou weer niet zo bij Aardenburg passen." foto Peter Nicolai TERNEUZEN SAS VAN GENT TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel is vandaag, zaterdag, tolvrij en Terneuzen probeert daar een graan tje van mee te pikken. Niet alleen 'overkanters' profiteren daarvan, want iedereen kan zaterdag boven gronds gratis parkeren in en bij de binnenstad. Bij veel mooie momenten in het leven speelt geluid een belangrijke rol. Het fluiten van vogels bij het ontwaken, de vrolijke stemmen van de kleinkinderen tijdens het pannenkoeken bakken of de prachtige klanken van een pianoconcert. Met geluid beleeft u alles intenser. Om optimaal van deze momenten te blijven genieten is het goed om regelmatig uw gehoor te laten controleren. Want uw gehoor kan langzaam, en zonder dat u het zelf merkt, achteruit gaan. Wilt u ook weten of u wel 100% van alle geluiden geniet? Kom dan langs voor een gratis hoortest bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze deskundige audiciens meten binnen 20 minuten hoe goed u hoort en geven u graag een persoonlijk hooradvies. Maak een afspraak via www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159. NIEUWVLIET TERHOLE Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën. Dit betekent dat altijd minimaal 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed. U betaalt tussen de 0 en 370 per hoortoestel afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. Daarnaast kunt u bij ons gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel vertrouwen op gratis service en onderhoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 121