Irritatie over parkeerboetes voor 'niet juist gekraste' parkeerkaarten Een metalen been in plaats van amputatie 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Het is haar dertigste boek. En het eerste dat Anneriek van Heugten uit Hulst schreef zonder haar klankbord Arnel. Schoondijke wacht op nader overleg HULST - Voor Anneriek van Heug ten (49) wordt de presentatie van haar nieuwste kinderboek 'Het verdwenen geweer' vandaag een bijzondere, zo niet emotionele ge beurtenis. Het verdriet over het overlijden van haar man, toneel schrijver en -regisseur Arnel Lef- evere, in de zomer van 2011 is nog lang niet over. „Maar ik heb me zelf voorgenomen om er een leuk feestje van te maken." Want reden voor vreugde en trots is er ook. 'Het verdwenen geweer' is het zesde en laatste boek uit de serie Z.E.S. die ze uitgerekend zes jaar geleden begon te schrijven voor uitgeverij Clavis. Zes kinde ren uit een .toeristendorpje bij de kust spelen in elk van die boeken om de beurt een hoofdrol. „In to taal beslaan die zes boeken de pe riode van een schooljaar van een groepje kinderen uit groep acht van de basisschool." Na het over lijden van haar echtgenoot lag het schrijven stil. „Ik wist met mezelf geen blijf. Kon niet aan de leegte wennen." Tot ze dit jaar de draad oppakte om in afzondering in de Ardennen de serie van de ZES af te maken. Ze was het aan haar uit gever verplicht. En aan de vaste le zertjes van deze reeks spannende en mysterieuze boeken, vindt ze. „Ik wilde niet dat die te oud wer den om het afsluitende deel van de serie te lezen." Kinderboeken schrijven is haar ding. Van nul tot 11-plus. Ze heeft nooit de drang gevoeld romans te schrijven. „Zou je aan Harry Mu- lisch de vraag stellen of hij er wel eens aan gedacht heeft om kinder boeken te gaan schrijven? Nee, toch. Bij mij is dat andersom ook zo. Het is een deel van mijn be roep, meer dan een hobby." Vanaf 2001 schrijft ze boeken en ze merkt dat'het kind in mij niet kwijt is'. „Mijn stijl en de keuze voor de thema's sluiten aan bij het onbevangene van kinderen, bij de verwondering die zij nog hebben voor de kleinste dingen. Dat is ook mijn biotoop. Dat heeft me de voorbije periode ook op de been gehouden." Tot in China verscheen haar werk. Trots is ze op 'Drijven op een dak' over de verschrikkingen van de watersnoodramp in 1953, in 2010 bekroond met de pu blieksprijs voor het beste Zeeuw se boek. Zelf is ze vooral gechar meerd van 'Man in de modder' over een geheim in Hulst. Geïn spireerd door de vondst van muni tie in de vestinggracht omstreeks de millenniumwisseling. „Span nend. Maar voor kinderen moet het wel altijd goed aflopen." Goed nieuws voor haar fans. Er is weer een nieuwe 'Anneriek' in de maak. De stichting maakte vorige week vrijdag met 23 gasten uit Bergen op Zoom een wandeling door his torisch Hulst. Ze bezichtigden de basiliek en beklommen de toren. Teruggekeerd op het 's Gravenhof- plein troffen de bezoekers onder de ruitenwisser een bekeuring aan. Verbazing alom, want alle au to's waren voorzien van een zicht bare gemeentelijke krasparkeer- kaart, die volgens Zilverschoon 'netjes, leesbaar en correct' was in gevuld. Maar dat was volgens de parkeer wachter juist niet geval. „Er is niet juist gekrast", kreeg Zilver schoon te horen, toen hij maan dagochtend verhaal ging halen. Nette leesbare kruisjes in de be treffende vakken was niet correct. Zilverschoon: „Volgens de ge bruiksaanwijzing op de achter kant moeten alle vakjes volledig weggekrast worden. Ik kan er niets meer aan doen, zei de par keerwachter." Die legde nog wel precies uit dat de gedupeerden na ontvangst van de acceptgiro be zwaar kunnen aantekenen. Zilver schoon: „Namens onze gasten wordt Hulst voor deze vorm van gastvrijheid bedankt. Wij hebben er alle begrip voor dat deze be langstellenden in de toekomst met een grote boog om Hulst heen zullen gaan." Ook het amendement van vier coalitiepartijen om het voorberei dingskrediet beschikbaar te stel len als er overleg tussen dorpraad en centrumplancommissie (CPC) Hart van Schoondijke is geweest, haalde het niet. Hoewel aan het amendement ook nog was toege voegd dat er 'overeenstemming moet zijn over de in te zetten mid delen', was de CPC toch bang dat de plannen doorgang zouden vin den zonder hun inbreng. Toen het voorstel niet werd behandeld, applaudisseerden de tientallen medestanders van CPC, van wie velen gewapend met protestbord jes. Ze verlieten vervolgens tevre den de publieke tribune. Mondkapjes voor, haarnetjes op, schorten aan en deur dicht! Elke factor die ervoor kan zorgen dat Andor zijn voor poot alsnog moet missen, moet worden uitgesloten. Het is dinsdag een drukte van jewelste in de operatiekamer. Twee assistentes helpen orthop- eed Radboud Kemme en twee sta giaires slaan deze allesbehalve alle daagse operatie met interesse ga de. „Deze operaties doen ze bijna nergens in Nederland", vertelt die renarts Johan de Vos. Ondertussen zit Andors baasje Jol- ka Herwegh gespannen thuis in Sint Kruis. In totaal zal de behan- deling (vooronderzoek met CT-scan, operatie en chemothera pie) van haar 7,5 jaar oude krui sing tussen een Bouvier en Ierse Wolfhond vijfduizend euro kos ten. „Natuurlijk hebben we daar goed over nagedacht, maar we hebben het er graag voor over. Die tumor moet gewoon weg, ook omdat Andor verder nog in zo'n goede conditie is", vertelt ze. Radboud voert een zogenoemde 'pootsparende operatie' uit. An dor heeft botkanker in het onder ste deel van het spaakbeen, net bo ven de pols. In de meeste gevallen rest bij botkanker in een poot niets anders dan amputeren en chemo, maar Andor heeft in zeke re zin geluk. Johan: „Precies voor dit deel zijn in Amerika protheses ontwikkeld. Radboud heeft in Amerika trainingen gevolgd om deze prothese te kunnen plaatsen. Hij vervangt het aangetaste bot door een metalen endoprothese, die met een plaat wordt vastge schroefd aan de pols en de mid- denhandsbeentjes. Vroeger ge bruikten we soms donorbot uit een botbank, maar dat was lang niet altijd voorradig. Het^nige wat Andor er straks aan over houdt, is dat hij zijn pols niet meer kan buigen; die wordt name lijk verstijfd. Maar voor zo'n grote hond is het wel fijn dat hij op zijn eigen poten kan blijven lopen." Dat is vanavond al het geval. Want Andor mag dan nu nog zwaar onder zeil zijn, vanavond loopt hij gewoon weer zelf de kli niek uit. „Zijn baasjes moeten hem de komende tijd rustig hou den. Andor krijgt langdurige anti biotica. Er is namelijk een risico op ontsteking. Bijvoorbeeld door darmbacteriën, die in het bloed te rechtkomen. Daar kan de prothe se zich niet tegen verweren." door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: pootsparende operatie. Kinderboekenschrijfster Anneriek van Heugten presenteert vandaag, zaterdag, vanaf 11 uur haar nieuwste boek Het verdwenen geweer in restaurant Meditérranée aan de Bierkaaistraat in Hulst foto Mark Neelemans Anneriek klimt met boek uit dal door Henk Boot door Eugène Verstraeten HULST - De Stichting Beschermd Stadsgezicht Hulst is boos op het gemeentelijke parkeermanage- ment, omdat gasten van de stich ting een parkeerboete van 51 euro aan hun broek kregen. Onterecht, vindt penningmeester Kees Zilver schoon. door René Hoonhorst OOSTBURC - Het voorstel om een voorbereidingskrediet van 50.000 euro beschikbaar te stellen voor herinrichting van Schoondijke werd donderdagavond van de raadsagenda gehaald. Radboud Kemme (links) vervangt bij Andor het onderste deel van het spaakbeen door een prothese, een allesbehalve alledaagse operatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 120