n Uw mening telt! TT T 30 ZEEUWSE BOEKENPRIJS PZC-PUBLIEKSPRIJS 2013 i;klb Het badhuis l. ÈVANGEN ROOM KRK VAN HOOYDONK BOOKS N l/it de ze ilende en zeventiende eeuw §5 Chiel Jacobusse e £irkztt evlekt ontvangen BOOKS Dit jaar dingen er 82 Zeeuwse boeken - meer dan ooit! - mee naar de PZC-pu- bliekprijs 2013. Het boek dat de komen de weken de meeste stemmen weet te vergaren, wint. Op deze pagina ziet u korte beschrijvin gen van alle 82 titels die zijn ingezonden. Uw stem bepaalt welk boek wint. U kunt tot vrijdag 8 november 18.00 uur stem men op het volgens u mooiste, beste, ontroe rendste, spannendste boek via www.pzc.nl/publieksprijs U kunt ook een (brief)kaart met uw favoriete ti tel sturen naar: PZC t.a.v. PZC-publieksprijs Postbus 91 4330 AB Middelburg Welk boek de meeste stemmen heeft gekregen wordt zaterdag 9 november bekendgemaakt. Via de PZC-site en elke zaterdag in de krant wordt de tussenstand bekendgemaakt. In de week van 4 tot en met 9 november wordt de tus senstand dagelijks gepubliceerd. Afgelopen jaren werd er verwoed gestreden om de PZC-publieksprijs. Vorig jaar won het boek over de Bressiaanse pastoor Omer Gielliet. In 2011 ging de prijs naar Stae m'n Bovenmusse goed? Aan de publieksprijs is een bedrag van 1000 eu ro verbonden. De PZC-publieksprijs is onderdeel van het jaar lijkse evenement rond de Zeeuwse Boekenprijs, die door een jury onder leiding van commissa ris van de koning Han Polman wordt toegekend. De winnaar van de Zeeuwse Boekenprijs wordt ook zaterdag 9 november bekendgemaakt. Te vens wordt dan de Prijs van de Zeeuwse Boek handels voor het beste 'Zeeuwse' boek van het afgelopen jaar toegekend. Willem Asaert, Sergio Herman: L'Amour des Moules Zeeuwen vertellen gepassioneerd over de mossel. Allie Barth, Albert Kort: Stappen in en om De Grote Kerk Het verhaal - in woord en beeld - van de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes. Lorenzo Benedetti, Harmen Eij- zenga: Genius Loei Boek bij de tentoonstelling Ge nius Loci in De Kabinetten van De Vleeshal in Middelburg. Rien van den Berg: Aslander Misdaadroman die in Goes en om geving speelt. Mirjam van Beijsterveldt: De avonturen van de Huunkvogel Prentenboek over de avonturen van een fantasievogel die huunk zegt. Simon Blaas: Horror Vacui Deel in de Slibreeks over de Mid delburgse voordrachten van Mul- tatuli. Marelle Boersma: Moederziel Misdaadroman met Yerseke als de cor. Petra de Boevere: Durf te doen Hoe we ons via social media naar de netwerksamenleving bewe gen. Paul Brusse en anderen: Geschie denis van Zeeland, deel De geschiedenis van Zeeland van de prehistorie tot 1550. Paul Brusse en anderen: Geschie denis van Zeeland, deel 2 De geschiedenis van Zeeland van 1550 tot 1700. Geert de Bruijckere: Animaal tjes met een knipoog Columns waarin huisdieren de hoofdrol spelen. Albert de Bruijn: Davied Roman over het bombardement op Breskens. Willem van Dam, Jan Jansen: Er zit geen brood meer in Portretten van tien middenstan ders, die op het punt staan hun zaak te sluiten. Mark van den Dries: Noodsein boven Zeeland Over de crash van een Amerikaan se bommenwerper, september 1944 in Heinkenszand. Erik Driessen: Tranen op het land Getuigenissen van Zeeuwen in de Noordoostpolder na de Waters noodramp. Samantha Eising: Adembene mend Persoonlijk relaas over de strijd te gen taaislijmziekte. Marcel van Engelen: Het kasteel van Elmina Historische en journalistieke zoek tocht naar het verleden van een slavenfort. Johan Everaers: Het grote ge dicht Verhalen van een Zierikzeese schrijver. Hanneke van Eijken: Papieren veulens Dichtbundel, debuut: „Dit zijn mijn papieren veulens die nu de wei in gaan." Ellis Flipse: Alex en de Dux van het Zuiden Fantasyverhaal in een wereld, waar magie en realiteit met elkaar verweven zijn. Roelof van Gelder: Naar het aards paradijs Over het rusteloze leven van Ja cob Roggeveen (1659-1729), ont dekker van het Paaseiland. Tobias van Gent, Ruud Paesie en anderen: Zeeuwse' zeehelden Portretten van zeventien zeeva rende houwdegens in de 16e en 17e eeuw. Gerda Godrie-van Gils: Moeder schap, dienstbaarheid en zorg werd ons met de paplepel inge geven Geschiedenis van het huishoud- onderwijs in Zeeland 1919-1968. Albert Goeman: Het hoefje aan de dijk Levensverhaal van de schrijvende melkman en wijnverkoper uit Yer seke. A.B.J. Goossens: Gestold verle den Over het Franse bombardement op Middelburg, 17 mei 1940. Ludo Haers: #meermoetaniezijn Kookboek, op en top Zeeuws-Vlaams. Rob van Hese (tekst) en Jan Si- monse (fotografie): Middelburg Foto-impressie van de jaren ze ventig in Middelburg. Anneriek van Heugten: Het ver dwenen geweer Jeugdboek over jonge detectives. Cor Heijkoop: S.O.S. in de Wie lingen Scheepsrampen voor de Vlaamse en West-Zeeuws-Vlaamse kust. Eric Van Hooydonk: Strijd om de Stroom De Antwerpse jurist/historicus Van Hooydonk geeft zijn visie op de toekomst van de Schelde. Chiel Jacobusse: BUITENge- woon Zeeland Bundelingen van PZC-columns over natuur en landschap. Jan Jansen, Peter Oggel, Peter Verdurmen: Zeeuwlingen Levensverhalen en foto's van Zeeuwse honderdplussers. Jan Jansen, Peter Verdurmen: De kust is veilig Reportage (tekst en foto's) over versterking van de kust van West-Zeeuws-Vlaanderen. Judith Janssen: Storm! Jeugdroman: Krijn en Jet - allebei Adembenemenc A.B.J. GOOSSENS nOf(c*eoR»neV«huhl Jan Simonie i Rot) van Hese Hans van der Kam Balan* mm in het Vlaams k»«pel*c<I Cor HojkiMft Vil JURNAAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116