Geen taakstraf meer in Nijverheidscentrum °™°g^aptoe Veel leerlingen hebben geen zwemdiploma Reconstructie vestingwallen lijkt definitief van de baan nu wethouder werkgroep niet heeft overtuigd. £e>elflnd hflnd BEVELANDEN en THOLEN 23 Kijk op DELTA.nl/infobus om te weten wanneer we bij u in de buurt zijn. Ons informatieteam heet u alvast van harte welkom! tholen - Tenzij de coalitiepartij en weer een draai maken, zal de gemeenteraad in november defini tief een streep zetten door het her stel van de vestingwalen in Tho len. De wethouder is er niet in ge slaagd de tegenstanders van het plan op andere gedachten te brengen. Wethouder Jan Oudesluijs - met in zijn kielzog wethouder Kees van Dis en een paar ambtenaren - heeft deze week een wandeling over de vestingwallen gemaakt met de werkgroep Oudeveste.nl. Hij wilde de gelegenheid aangrij pen om de zeer kritische werk groep alsnog te overtuigen van het nut van het plan. Die missie is niet geslaagd. Oude- veste.nl laat weten de reconstruc tie van de wallen nog steeds een prestigeproject te vinden. Volgens de werkgroep is er geen draag vlak, willen de inwoners het hui dige Thoolse Bosje behouden en trekt een reconstructie geen extra toeristen. Het zou bovendien on gepast zijn om in deze tijd zoveel geld (1,1 miljoen euro) voor het project uit te trekken, zelfs al zou de gemeente een grote subsidie uit Brussel krijgen. Wethouder Oudesluijs heeft al meermaals gewaarschuwd dat het stopzetten van het plan ook de aanpak van wateroverlast in de Bosstraat en de Venkelstraat in ge vraag brengt. De gemeente wil de ze oplossen door het overtollige water via de vestingwallen af te voeren naar de veste. Dit zou van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg alleen mogen als de ge meente een plan voor de hele wal len maakt en uitvoert. De werk groep stelt dat dit argument er met de haren wordt bijgesleept en noemt het koppelverkoop. „De ze twee dingen hebben niets met elkaar te maken." Oudeveste.nl zegt enkele goede onderdelen van het plan te onder steunen. Ze noemt daarbij het normale onderhoud en het ver fraaien van het gebied (voor een normale prijs). Het aanleggen van parkmeubilair en de komst van la gere bomen rondom de molen ziet ze ook wel zitten. Dit zou alle maal prima kunnen zonder de grootscheepse reconstructie zoals die nu is voorzien. De werkgroep denkt dat deze tot een kaalslag in het gebied zal leiden. De voltallige gemeenteraad wilde eerder deze maand al een streep door het plan zetten. Op het nip pertje besloten de coalitiepartijen de wethouder nog een kans te ge ven om draagvlak voor het plan te creëren. Dat besluit werd wellicht mede ingegeven door het feit dat Oudesluijs gedreigd had af te tre den als de raad het plan zou stop zetten. De coalitiefracties kondig den aan in november, tijdens de begrotingsbehandeling, op de kwestie terug te komen. Vermoe delijk zetten ze dan alsnog een streep door het plan. De werkgroep Oudeveste.nl zegt al duizend steunbetuigingen van inwoners te hebben gekregen. Dat gebeurde in februari van dit jaar, toen duidelijk werd dat een Goesenaar daar meisjes ronselde om onder dwang voor hem als prostituee te werken. De man stond donderdag terecht in Mid delburg. Tijdens de zitting vertel de één van de slachtoffers het on begrijpelijk te vinden dat de ge meente hem daar had geplaatst. „We zijn erg van deze zaak ge schrokken", zegt burgemeester René Verhulst in reactie op de ver klaring van het slachtoffer. „De man is een paar maanden op het Nijverheidscentrum geweest. Wij hebben ons ook afgevraagd hoe het kan zijn dat iemand met zo'n achtergrond op het Nijverheids centrum werkt." Het Nijverheidscentrum is het ge meentelijk re-integratiebedrijf. Mensen die een bijstandsuitke ring krijgen kunnen worden ver plicht om daar te werken. Ze kun nen daar werkritme opdoen. Tot februari van dit jaar werkten er dus ook mensen die van de recht bank een taakstraf moesten doen. Volgens Verhulst was de achter grond van de man niet bekend bij de gemeente Goes. „Ons was wel een lichter vergrijp bekend. Justi tie is verantwoordelijk voor de uit voering van de taakstraffen, daar hoort men op de hoogte te zijn van de achtergrond van de taakge- straften. Soms weet je het als werkgever ook, en soms zijn taak- gestraften zelf daar heel open in, maar dat was in dit geval dus niet zo." Naar aanleiding van deze zaak heeft de gemeente het con tract met de reclassering voor de locatie Nijverheidscentrum opge zegd. Het slachtoffer heeft een brief van de gemeente ontvangen waarin haar de gang van zaken wordt uitgelegd. De reclassering was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. OUD-VOSSEMEER - Onder de naam OVM Open Air geeft muziekvere niging OVM uit Oud-Vossemeer zaterdag 5 oktober een show op het Raadhuisplein. Het evenement is een alternatief voor de taptoe, die dit jaar vanwe ge financiële problemen niet door kan gaan. In 2014 wil OVM de tap toe, die al meer dan dertig jaar be staat, weer organiseren. Door op 5 oktober 2,50 euro entree te vra gen, wil de vereniging daar alvast voor sparen. OVM Open Air be gint om 15.00 uur. Alle onderde len van de vereniging doen mee. Volgens Mare de Haas van Hulst in Beweging heeft dit redelijk ho ge aantal te maken met het af schaffen van het verplichte school zwemmen, een aantal jaren gele den. Niet alle ouders laten hun kroost zwemles volgen. De trend is dat jongeren minder gezond eten en minder bewegen naarmate ze ouder worden. Uit de enquête blijkt dat meer dan tien procent van de leerlingen niet sport. De Haas: "Die groep heeft veelal motorische achterstand en (zwaar) overgewicht." Meer dan driekwart van de leer lingen is lid van één of meerdere sportclubs. "Dit is een relatief hoog percentage", vindt De Haas. "Maar voor een gezonde leefstijl is meer nodig dan beweging." Bijna de helft van de jongeren sport meer dan 7 uur per week en tweederde haalt de Nederlandse Beweegnorm Gezond Bewegen. Dat is voor jongeren onder de 18 dagelijks een uur intensief bewe gen. Een derde van de Hulster middelbare scholieren haalt die norm dus niet. Ruim 81 procent van de leerlin gen vindt zelf dat ze gezond eten. Meer dan een kwart drinkt elke dag minstens één glas frisdrank en 72 procent eet hooguit twee tussendoortjes per dag. Een aan tal leerlingen van 13 tot 15 jaar drinkt ook regelmatig alcohol. De sportuitval is het grootst tus sen 12 en 14 jaar. Dit komt vol gens De Haas door andere interes ses en door een achteruitgang van de kwaliteit van het gymnastiek onderwijs op de basisschool. "De gymlessen worden steeds minder begeleid door vakleerkrachten. Jongeren haken op deze manier af bij de sportvereniging, omdat zij motorisch gezien niet meer mee kunnen." De komende periode rijden we met onze speciaal ingerichte DELTA Infobus kriskras door Zeeland en zijn we aanwezig op markten en bij evenementen. Loop gerust eens binnen voor vragen of advies over onze (nieuwe) energie- en multimediaproducten. verbindt ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 plan wallen dreigt Einde voor door Rob Paardekam Zoveel miljoen euro is 1 uitgetrokken voor het plan Vestingwallen. De gemeente hoopt dat Brussel meebetaalt. door Nadia Berkelder GOES'- Bij het Nijverheidscentrum in Goes werken geen mensen meer die een taakstraf moeten uitvoe ren. De gemeente heeft het con tract met de reclassering voor het Nijverheidscentrum opgezegd. DELTA komt naar je toe door Eugène Verstraeten HULST - Bijna elf procent van de leerlingen van het Reynaertcollege op de locatie Zoutestraat in Hulst heeft geen zwemdiploma. Dat blijkt uit een onderzoek naar het beweeggedrag en de voedingspa tronen onder de scholieren, naar aanleiding van het project 'Hulst op Gezond Gewicht'. land Net

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111