Bekendmaking GroenLinks Goes: 60-plus-regeling kan verkeerde indruk wekken n Werk aan de dijk niet op tijd klaar 22 BEVELANDEN en THOLEN 'Niet trouwen in gemeentehuis' Yersekenaar raapt te veei oesters Verdachten van drugstransport Tholen nog vast VERTRAGING Veerse Meer. Instellen winterpeil De minister van Infrastructuur en Milieu maakt het volgende bekend: Vanaf maandag 21 oktober 2013 wordt begonnen met het verlagen van het waterpeil op het Veerse Meer naar het winterpeil van N.A.P. -0,30 m. Naar verwachting zal het winterpeil uiterlijk woensdag 30 oktober 2013 zijn bereikt. Het peil op het Veerse Meer kan in de winterperiode fluctueren tussen N.A.P. -0,20 m en N.A.P. -0,40 m. In geval van extreme neerslag of extreme neerslagverwachtingen kan het waterpeil op het Veerse Meer (vroegtijdig) worden verlaagd om zodoende een buffer te creëren voor het afvoeren van polderwater. Dit zogenaamde 'noodpeil' zal tijdig aan betrokkenen bekend worden gemaakt. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het door- laatmiddel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreekdam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 27 september 2013. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het districtshoofd Zee en Delta Noord, ing. M. Heijdens MSc KRUININGEN - Bruidsparen in Rei- merswaal willen wel in hun ge meente trouwen, alleen liever niet in het gemeentehuis. De afgelopen maanden was het - vanwege de verbouwing van het gemeentehuis - mogelijk om el kaar ook op andere locaties het ja-woord te geven, en daar is grif gebruik van gemaakt. Voorheen trouwde bijna de helft van de mensen buiten Reimerswaal, tij dens de verbouwing was dat net een derde. Dat is voor het college aanleiding om voor te stellen om trouwen op alternatieve plaatsen aitijd mogelijk te maken. BURGHSLUIS - Een 35-jarige man uit Yerseke is donderdagmiddag langs de Oosterscheldedijk bij Burghsluis betrapt op het rapen van te veel oesters. Het is toege staan om tien kilo per persoon te rapen, hij had ruim honderd kilo. Op het moment dat hij bezig was de schelpdieren in zakken te la den, reden agenten over de Plom- petorenweg. Toen de politie dich terbij kwam, liep de man weg. De agenten wisten hem later aan te houden. Hij kreeg een boete van 300 euro. THOLEN - De vier verdachten die op 23 september op Tholen wer den aangehouden op verdenking van het vervoeren van drugs blij ven langer in voorlopige hechte nis zitten. Dat heeft de rechter commissaris in Middelburg vrij dag bepaald. Het drugstransport bevatte vol gens de politie 10.000 amfetami- nepillen en drie kilo softdrugs. De aangehouden mannen zijn twee inwoners van Tholen (18 en 46 jaar), één uit Oegstgeest (23) en één uit Rucphen (28). De gemeente Goes heeft zichzelf opgelegd om te bezuinigen op de loonsom. Door veertig werkne mers van 60 jaar of ouder te vra gen voortijdig te vertrekken, zou die raadsmotie versneld kunnen worden uitgevoerd. Hoewel de meeste fracties nog heel wat tech nische haken en ogen aan het voorstel zien, toonde GroenLinks zich vooral bezorgd over hoe de buitenwacht er op zal reageren. „Is het nu zo dat de gemeente heel lang met overcapaciteit heeft gewerkt", vroeg fractievoorzitter Bruring zich af. „Want dan geef je een verkeerd signaal af aan de maatschappij. Voorkomen moet worden dat mensen zeggen: 'zie je wel, ze zitten daar van onze be lastingcenten naar buiten te kij ken'." Bruring stelde bovendien dat werknemers die eventueel van de regeling gebruikmaken, moet worden verboden om nog ander werk te gaan doen. „Ik zou zelf niet blij worden als ik als bij standsgerechtigde op de bank moet blijven zitten omdat een oud-ambtenaar zonodig voor een extra zakcentje appels gaat pluk ken." Volgens wethouder Jo-Annes de Bat zal dat niet lukken. Je kunt het niet verbieden, want in Neder land is nu eenmaal contractvrij heid. Bovendien geven we geen loon mee, maar pensioen. Dat is wat anders. Het gaat ook niet om enorme bedragen." In de gemeente Sluis trok het col lege deze week een voorstel voor een 60-plussersregeling terug. KRABBENDIJKE - Het werk aan de Oosterscheldedijk bij Krabbendijke is niet voor het begin van het stormseizoen klaar. Volgens de aannemer komt dat omdat de betonzuilen die als dijkbedekking worden gebruikt niet op tijd geleverd konden worden. Eigenlijk mag er na 1 oktober niet meer aan zeeweringen worden gewerkt, in Krabbendijke gaat men door tot 18 oktober. Als het slecht weer wordt, kan de glooiing snel dicht ge maakt worden, zegt bureau Zeeweringen. Als de zuilen op de dijk liggen, moet er ook nog worden geasfalteerd, foto Marcelle Davidse Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu door Luc Oggel GOES - De voorgestelde vertrekre- geling voor werknemers van de ge meente Goes die 60 jaar of ouder zijn, zou tot ongewenste beeldvor ming kunnen leiden. Dat stelde fractievoorzitter Carel Bruring van GroenLinks deze week tijdens de raadscommissievergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 110