jo van Kalmthout heeft opvolger de brand geholpen' Raad Noord-Beveland is boos op Rabobank BEVELANDEN en THOLEN 21 Ruilbeurs voor treinen in De Stenge In De Stenge in Heinkenszand wordt vandaag weer een Zeeuwse Trein Model Ruil beurs gehouden. Ook deze keer is er weer een testtafel waarop bezoekers hun locomotieven en wagons kunnen testen. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur. Volwassenen betalen 1,50 euro entree, kinderen 50 cent. De Nieuwe Wildernis draait in Goes Natuurfilm De Nieuwe Wildernis is dit weekeinde te zien in de Da Vinei bioscoop in Goes. De film is opgenomen in natuur gebied de Oostvaardersplassen en kreeg de afgelopen week veel pu bliciteit. De Nieuwe Wildernis draait vandaag om 15.45 en 1845 uur en zondag en woensdag om 15.45 uur. Muziek en schetsjes van vijf broers De Witkammetjes treden zon dag om 14.30 uur op in 't Kerk je van Ellesdiek in Ellewouts- dijk, in afwisseling met de mu ziekgroep Westzuid- west. De vijf gebroeders Witkam uit 's-Heerenhoek brengen in streektaal schetsjes en liedjes over wel en wee van mens en maatschappij. Entree 8 euro. GOES - Ruim een jaar nadat Jo van Kalmthout de deur van haar ta bakswinkel aan de Voorstad in Goes sloot, kan in het pand weer rookwaar worden gekocht. Onder de naam Dilly's - zijn vroe gere bijnaam - runt Delano Se bregts sinds gisteren een tabaks winkel op nummer 13. Delano werkte eerder als kok en automon teur, maar dat was het allemaal net niet. Nu probeert hij in de voetsporen van de eind vorig jaar overleden Jo van Kalmthout te tre den. „ledereen kende haar winkel tje", zegt hij. „Ik hoop dat de men sen de weg naar hier nu ook weer weten te vinden." Behalve rookwaar verkoop Dela no ook snoep en frisdrank. In de toekomst wil hij misschien ook kaarten, tijdschriften en kranten gaan verkopen. „Ik moet nog even kijken waar het meeste behoefte aan bestaat." Bang om overvallen te worden, zoals Jo van Kalmt hout acht keer overkwam, is de jonge ondernemer niet. „Ik ben geen omaatje he", grapt hij. v mensen gewoon in een regulier bedrijf gaan werken." Kuipers houdt zich nu ook al be zig met de plaatsing en begelei ding van mensen met een arbeid- handicap op de reguliere arbeids markt. „Bij de Betho noemen we dat de Bethode. Dat is de metho de van de Betho", zegt Kuipers. De Bethode is een detacheringsbe- drijf binnen Betho. Mensen met een beperking worden dan (tijde lijk) ingezet bij een gewoon be drijf. Kuipers: „Nu de participatie wet steeds dichterbij komt, heb ben steeds meer bedrijven belang stelling voor de Bethode." „De brand heeft ons dus eigenlijk uit de brand geholpen.", zegt Kui pers, „Met het oude gebouw wa ren we niet goed voorbereid op de nieuwe wetgeving. Met het nieuwe gebouw en het leer- werk- plein zijn we dat nu wel." Kuipers ziet de toekomst zonnig in: "Laat die participatiewet maar komen. Wij zijn er in ieder geval klaar voor." Op haar voorstel stuurt de raad een boze brief aan de bank met een verzoek tot opheldering: waar om moet de 24-uur bereikbare au tomaat verdwijnen en komt er een geldzuil voor terug in de At- tentsupermarkt? Vooral dat straks inwoners en toeristen niet buiten de winkeluren kunnen pinnen vindt de raad funest voor de mid denstand. Er kan gepind worden in de bibliobus, die maandagmid dag en donderdagavond het dorp aandoet, maar dat biedt weinig soelaas. „En dan te bedenken dat de gemeente er destijds zelf nog geld in heeft gestoken om het ka- merje achter de automaat ge schikt te maken", mopperde Arie- kees Oudshoorn (NBB). Overi gens is het gat in de gevel beschik baar, mocht een andere bank er belangstelling voor hebben, aldus gemeentesecretaris Dies Sinke. De hoorspecialist ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2013 Beter www.beterhoren.nl HEINKENSZAND GOES ELLEWOUTSDIJK I Delano Sebregts in zijn tabaks- en snoepwinkel, foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan WISSENKERKE - „Weer een stukje leefbaarheid van Wissenkerke dat weggenomen wordt." Ellen van de Klooster (PvdA) wil van de Rabo bank Walcheren/Noord-Beveland weten waarom de geldautomaat aan de buitengevel van het ge meentehuis aan de Voorstraat in Wissenkerke verdwijnen moet. Bij veel mooie momenten in het leven speelt geluid een belangrijke rol. Het fluiten van vogels bij het ontwaken, de vrolijke stemmen van de kleinkinderen tijdens het pannenkoeken bakken of de prachtige klanken van een pianoconcert. Met geluid beleeft u alles intenser. Om optimaal van deze momenten te blijven genieten is het goed om regelmatig uw gehoor te laten controleren. Want uw gehoor kan langzaam, en zonder dat u het zelf merkt, achteruit gaan. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën. Dit betekent dat altijd minimaal 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed. U betaalt tussen de 0 en 370 per hoortoestel afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. Daarnaast kunt u bij ons gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel vertrouwen op gratis service en onderhoud. Wilt u ook weten of u wel 100% van alle geluiden geniet? Kom dan langs voor een gratis hoortest bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze deskundige audiciens meten binnen 20 minuten hoe goed u hoort en geven u graag een persoonlijk hooradvies. Maak een afspraak via www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 109