'De brand heeft ons uit korting 20 BEVELANDEN en THOLEN BETHO Ruim twee jaar geleden brandde het pand van de Betho af. Nu staat het bedrijf terug op zijn fundamenten. magazijn uitverkoop! Wegen dicht vanwege nieuwe laag asfalt HAARWERKEN Vliegveld kan harde baan aanleggen totwelgQO/o S* op alles! "BouwCenter Kapsalon de Jonge GOES - Wie binnenloopt bij het nieuwe gebouw aan Klein Frank rijk in Goes valt het meteen op: de Betho is geen gewoon bedrijf. In de garderobe hangen niet al leen veel jassen, er staan ook een aantal rollators, scootmobiels en rolstoelen. Op de begane grond pakken men sen met een lichamelijke, verstan delijke of psychische handicap al lerlei producten in. Zo worden er lijm en schroefjes ingepakt, maar ook chocolade en pistachenootjes. Het gebeurt allemaal heel nauw keurig. De ene persoon legt de mal ge reed, de volgende doet de lijmtu- be erin, weer een ander schuift het kartonnetje er op. Iedereen heeft zo zijn eigen handeling. Het gebeurt allemaal heel precies en dat is belangrijk, want: „Mensen zijn niet blij als ze een kast ge kocht hebben en er thuis achter komen dat er een schroefje te wei nig bij zit", zegt magazijnbeheer der Bart. Twee jaar geleden vond op dezelf de plek hetzelfde werk plaats. Het enige wat sindsdien veranderd is, is het gebouw er omheen. Voor veel werknemers is het nieuwe ge bouw wel even wennen. „Het is een stuk groter dan het oude ge bouw", zegt receptioniste Heidi (achternamen geven ze niet bij de Betho). „Ik moest allemaal nieu we telefoonnummers leren. Dat was wel even omschakelen. Ik vind wel dat het een mooi ge bouw is geworden.", zegt Heidi. De Betho heeft niet alleen een nieuw gebouw gekregen. Het be drijf heeft ook een nieuw logo la ten ontwerpen en een aantal van de kenmerkende donkerblauwe bedrijfsbusjes zijn vervangen door witpaarse busjes. Alles is nog gloednieuw. „Je mag niet eens meer met koffie over de gang lopen.", zegt een van de werknemers verontwaardigd, „Het moet allemaal schoon blij ven. In de kantine mag je wel eten en drinken. Daar zitten ook al koffievlekken op de vloer." „Je mag ook niet meer eerder weg.", vult een collega hem aan, „Vroeger mocht je vijf minuutjes eerder stoppen met werken als je moeilijk kan lopen. Nu zit dat er niet meer in. Tijd is tijd." Toch zijn ze het er samen over eens dat het nieuwe gebouw wel beter is dan het tijdelijke pand aan de Scottweg. „Ik vind het fijn dat we hier weer terug zijn. Dit is veel makkelijker te bereiken.", zegt Heidi. Leuntje Schrijver plakt zorgvul dig stickers op de dozen die voor haar liggen. „Ik denk dat ik toch al 40 jaar bij de Betho werk", zegt ze. Leuntje is de 'oudste' mede werkster van de Betho. Tijdens de opening op vijf oktober mag ze daarom samen met wethouder de officiële openingshandeling doen. Leuntje maakt met haar hand een knipbeweging. „Ik mag het lintje doorknippen." DE BETHO ALS SOCIALE WERKVOORZIENING GOES - In het nieuwe gebouw is een leer-werkplein aangelegd. Op dit plein worden mensen gestimu leerd om te gaan solliciteren en hun blik weer naar buiten te rich ten. Er staan borden met vacatu res en er zijn diverse computers waarop medwerkers naar vacatu res kunnen zoeken. Toch is het plein nu nog geen bruisende be doening. „Dat wordt het pas in 2015 als participatiewet er door is.", zegt Wilko Kuipers, jobcoach bij de Betho. „Het is de bedoeling dat we dan nauw gaan samenwer ken met het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV). Mederwerkers van het UWV 'zullen dan op het plein mensen helpen bij het zoeken naar een baan." Als de particpatiewet er door is, wordt de lat om binnen een socia le werkvoorziening te komen ver hoogd. Kuipers: „Nu kunnen men sen met een burn-out nog bij de Betho terechtkomen. Straks kan dat niet meer. Dan moeten die Vraagprijs 398.500,- k.k LAATSTE KANS! Kom vandaag langs LOGUSGOES.NL GOES - De komende tijd wordt op veel wegen nieuw asfalt aange bracht. Op 14 en 15 oktober is de Drieweg in Heinkenszand aan de beurt, tussen Stenevate en Clara's Pad. De hoofdrijbaan is dicht. Doorgaand verkeer wordt omge leid via de Heinkenszandseweg en de Sloeweg, lokaal verkeer via de Dorpsstraat. In de nachten van 7, 8 en 9 okto ber is de Eerste Deltaweg van en naar de Zeelandbrug op Noord-Beveland aan de beurt. Ver keer wordt omgeleid via de Eme- lissedijk en de Veerhavenweg. De data kunnen nog veranderen als het weer tegenzit. Boulevard Bankert 442 Vlissingen makelaar ARNEMUIDEN - De weg is vrij voor aanleg van een verharde start- en landingsbaan op Vliegveld Mid den-Zeeland. Vrijwel Statenbreed is er steun voor. Het is niet de be doeling dat het nu ook drukker wordt, zegt gedeputeerde Ben de Reu. De provincie stemt in met 400 extra helikoptervluchten, maar die moeten binnen het toe gestane totaal van 46.558 vliegbe wegingen plaatsvinden. 'Het is fijn om hier weer terug te zijn' door Janneke Koster Oktober vindt de offi ciële opening plaats van het nieuwe ge bouw van de Betho op Klein Frankrijk. De Betho, in haar oorspronkelijke vorm van sociale werkvoorziening, werd opgericht in 1956. De Betho heeft ruim 700 mede werkers. De Betho bestaat uit vier bedrij ven: het verpakkings- en montage bedrijf, het groenbedrijf, het schoonmaakbedrijf en de Bethode (het detacheringbedrijf). Inpakwerk bij de Betho, net als vroeger: alleen het gebouw is nieuw, foto Dirk-Janj De Betho is actief in de gemeen ten Kapelle, Borsele, Reimerswaal, Goes, Noord-Beveland en Tholen. Het doel van de Betho is om de mensen binnen de sociale werk voorziening zodanig te ontwikke len dat alle beschikbare talenten worden gebruikt om de afstand tot de arbeidsmarkt zo klein moge lijk te maken of te houden. funda TEGELS - SANITAIR SIERBESTRATING Nobelweg 1Goes Optn Huis Sokt 11.00 -15.00 uur De ideale ligging voor een appartement (2000) aan de boulevard: 3e verd. met zicht over Westerschelde en het strand! Hoog genoeg voor privacy, laag genoeg voor grondcontact-Twee slaapkamers, royale woon kamer, fraaie keuken en sanitair, parkeerplaats. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 108