Bekendmaking Schouwen begint 'proeftuin' WMO Andor krijgt metalen bot in plaats Kinderen ruimen zwerfvuil 22 SCHOUWEN-OUIVELAND Lappenmand Td LEEFBAARHEID Veerse Meer. Instellen winterpeil De minister van Infrastructuur en Milieu maakt het volgende bekend: Vanaf maandag 21 oktober 2013 wordt begonnen met het verlagen van het waterpeil op het Veerse Meer naar het winterpeil van N.A.P. -0,30 m. Naar verwachting zal het winterpeil uiterlijk" woensdag 30 oktober20i3 zijn bereikt. Het peil op het Veerse Meer kan in de winterperiode fluctueren tussen N.A.P. -0,20 m en N.A.P. -0,40 m. In geval van extreme neerslag of extreme neerslagverwachtingen kan het waterpeil op het Veerse Meer (vroegtijdig) worden verlaagd om zodoende een buffer te creëren voor het afvoeren van polderwater. Dit zogenaamde 'noodpeil' zal tijdig aan betrokkenen bekend worden gemaakt. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het door- laatmiddel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreekdam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 27 september 2013. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het districtshoofd Zee en Delta Noord, ing. M. Heijdens MSc Vanaf 2015 gaan nog meer uitvoe ringstaken over van Rijk naar ge meenten. Alles is erop gericht ouderen zo lang mogelijk thuis te laten wonen met hulp van familie of buurtgenoten. Er wordt ook flink bezuinigd. De Christenunie kondigde twee weken geleden een initiatiefvoor stel voor een consultatiebureau voor ouderen aan. Donderdag, in de gemeenteraad, bleek dat voor stel uitgebreid met meer preven tieve maatregelen. Burgemeester en wethouders voelen ook wel voor de inzet van wijkteams die problemen bij ouderen tijdig sig naleren. Gemeenten krijgen van het Rijk geld om dergelijke 'proef tuinen' rond de WMO in te rich ten. De motie van de Christenu nie kreeg uiteindelijk steun van al le partijen met uitzondering van het CDA. Die vinden het voorstel te ruim geworden, terwijl er nog geen financiële onderbouwing voor ligt. Maar het CDA heeft voor de ouderen nog een ijzer in het vuur. Tijdens de begrotingsbe handelingen vragen de chris ten-democraten extra geld om de zorg te betalen voor mensen die in 2015 buiten de boot dreigen te vallen. Hiervoor bestaat reeds een meerderheid in de raad. Volgens de Christenunie is het hard nodig dat het gemeentebe stuur zich voorbereidt op 'repara tie' van hiaten in de WMO. Naar verwachting telt Schouwen-Dui- veland over pakweg vijftien jaar twee keer zo veel dementiepatiën ten als vandaag. Mondkapjes voor, haarnetjes op, schorten aan en deur dicht! Elke factor die ervoor kan zorgen dat Andor zijn voor poot alsnog moet missen, moet worden uitgesloten. Het is dinsdag een drukte van jewelste in de operatiekamer. Twee assistentes helpen orthop- eed Radboud Kemme en twee sta giaires slaan deze allesbehalve alle daagse operatie met interesse ga de. „Deze operaties doen ze bijna nergens in Nederland", vertelt die renarts Johan de Vos. .Ondertussen zit Andors baasje )ol- ka Herwegh gespannen thuis in Sint Kruis. In totaal zal de behan deling (vooronderzoek met CT-scan, operatie en chemothera pie) van haar 7,5 jaar oude krui sing tussen een Bouvier en Ierse Wolfhond vijfduizend euro kos ten. „Natuurlijk hebben we daar goed over nagedacht, maar we hebben het er graag voor over. Die tumor moet gewoon weg, ook omdat Andor verder nog in zo'n goede conditie is", vertelt ze. Radboud voert een zogenoemde 'pootsparende operatie' uit. An dor heeft botkanker in het onder ste deel van het spaakbeen, net bo ven de pols. In de meeste gevallen rest bij botkanker in een poot niets anders dan amputeren en chemo, maar Andor heeft in zeke re zin geluk. Johan: „Precies voor dit deel zijn in Amerika protheses ontwikkeld. Radboud heeft in Amerika trainingen gevolgd om deze prothese te kunnen plaatsen. Het enige wat Andor er straks aan overhoudt, is dat hij zijn pols niet meer kan buigen; die wordt name lijk verstijfd. Maar voor zo'n grote hond is het wel fijn dat hij op zijn eigen poten kan blijven lopen en dat is vanavond al het geval." ZIERIKZEE - Leerlingen van 't Kofschip en de Jan Wouter van den Doel- school hebben vrijdagmiddag het zwerfvuil weggehaald uit plantsoenen in de Zierikzeese wijk Poortambacht. Het initiatief hiervoor komt van het Netwerk Poortambacht dat ijvert voor de leefbaarheid van de wijk. De kinderen trokken vanuit de Scheldestraat en de Haringvlietstraat de wijk binnen. Op de foto zijn ze bezig in de Kreeftstraat. Met hun actie verdien den ze 'tijdpunten', waarmee ze leuke dingen kunnen doen bij de kinder boerderij of de dierenwinkel, foto Dirk-Jan Cjeltema ^Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Op aandringen van de gemeenteraad komt wethouder Gil les Houtekamer vóór 1 maart vol gend jaar met een voorstel om ouderen te beschermen tegen on gewenste effecten van de wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 100