f r bV> 0<Tm°«osse" auping 6 BUITENLAND TV-SERIE Elke zondag avond smullen 1,2 miljoen Vlamingen van de tv-serie Albert II. Nu tot €700,- inruilkorting* crhCX^ Ruimtestation bijna klaar voor Leidse robotarm Moslimextremist 'Stifo' in België opgepakt BRUSSEL - Vol in beeld: de blote witte billen van prins Filip die zijn eveneens poedelnaakte liefje joelend achterna rent, de golven in. Zijn jongere broer prins Lau rent zien we in bed met zangeres en Vlaamse tv-beroemdheid Wen dy van Wanten. Koningin Paola noemt haar 'een hoer'. Met een licht Antwerps accent. F.lke zondagavond smullen 1,2 mil joen Vlamingen van de belevenis sen van de Belgische koninklijke familie in de tv-serie Albert II. De kijkers trekken zich helemaal niets aan van de genadeloze kritie ken. Volgens historicus Mare Rey- nebeau is de serie 'een bedenke lijk concept van fictie binnen his torische krijtlijnen'. Hij vindt dat de indruk wordt gewekt dat alles waar is. „De dialogen gaan over echte dingen. Ze zijn op zichzelf verzonnen, maar de inhoud kun nen we herkennen als echt ge beurd." De televisierecensenten kraken Al- bert II ook tot op het bot af. Kroon prins Filip, gespeeld door Mathijs Scheepers, lijkt op een stripfi guur. Koningin Paola (Veerle Eyckermans) en prins Laurent (Stefaan Degand) bewegen houte- rig en voeren clowneske dialogen. Alleen Lucas Van den Eynde als de Belgische vorst kan er mee door. Ook de royaltywatchers laten zich niet onbetuigd. Filip toen hij jong was frivool met zijn vriendin op het strand? Toe zeg, zoiets doet Fi lip niet. En op het kasteel van La ken wordt geen welbespraakt Ne derlands, maar Frans gesproken! De echte Wendy van Wanten (ge speeld door Goeie De Raedt) pikt het niet dat ze voor het oog van de natie hoer is genoemd. Ze dreigde begin deze week met een rechtszaak. Haar man en manager Frans van Coppenolle heeft een open brief aan de makers van de serie geschreven. „Dit is plat vloers en laag-bij-de-gronds." De makers van de serie wijzen er op dat nogal wat mensen verge ten dat de serie fictie is. Er zijn echter talloze getuigenissen dat de echte prins Laurent wel dege lijk een relatie had met de wulpse Wendy. En de jeugdvriendin van Filip bestond ook echt. Ze heette Barbara Maselis, een burgermeisje met wie Filip drie jaar verkering had, tot zijn vader hem dwong het uit te maken. De serie werd begin dit jaar door de publieke omroep VRT besteld om Alberts twintigjarige jubi leum als koning der Belgen te vie ren. Op dat moment was nog niet bekend dat hij in juli de scepter aan zijn zoon, kroonprins Filip, zou overdragen. Nog twee zondagen heeft de serie te gaan. Auping nights, Better days Een goede nacht begint bij: uw Auping Plaza en Auping Premium dealer Axel: Pot Interieur, Nieuwendijk 89 - Goes: Auping Plaza, Marconistraat 32 Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) - Koudekerke: Woontrend Zeeland, Duinstraat 18A BAJKONOER - Na een vlucht van bijna zes uur zijn de drie nieuwe bemanningsleden gisterochtend aangekomen bij het internationa le ruimtestation ISS. Het trio - twee Russen en een Amerikaan - werd gelanceerd vanaf de ruimte basis Bajkonoer in Kazachstan en blijft tot maart volgend jaar in het ISS. Daar zitten ook al een Ameri kaanse, een Rus en een Italiaan. Tijdens de ruimtemissie van de drie nieuwkomers wordt het ISS uitgebreid met een belangrijk on derdeel, dat is ontworpen en ge bouwd in Leiden: de European Robotic Arm (ERA). Die moet in december naar het ruimtestation gaan. Door de inzet van ERA kun nen uitputtende en gevaarlijke ruimtewandelingen door kosmo nauten buiten het ISS korter du ren, of tot een minimum beperkt worden. BRUSSEL - Een vermeende leider van een groep moslimextremis ten is opgepakt in België. Het gaat om Ismail Abdellatif Al Lal 'Stifo', die in Spanje werd gezocht omdat hij en zijn organisatie banden zou den hebben met het internationa le terreurnetwerk van al-Qaeda. Dat meldden Vlaamse media gis termiddag. De politie arresteerde de man in Vilvoorde. Vanuit deze gemeente bij Brussel vertrokken al ruim twintig geradicaliseerde moslims richting Syrië om daar mee te doen aan de burgeroorlog. De organisatie van Al Lal opereer de vanuit het Spaanse gebied Ceu- ta dat grenst aan Marokko. Zijn be weging in Ceuta, die Spaanse en Marokkaanse strijders voor Syrië ronselde, is onlangs opgerold. Filip vol in beeld met de billen bloot door onze correspondent Petra janbroers I Acteur Mathijs Scheepers als de jonge prins Filip en actrice Silke Becu als zijn jeugdvriendin, die in de serie Elizabeth Beel de Laet wordt genoemd. /buitenland Bekijk de trailer van Albert II Xoo.dU Bij aanschafwrvffieuwe Auping matrassen krijg je niet alleen tot 700,- inruilkorting, we nemen óók je oude matras mee. En deze wordt vervolgens duurzaam verwerkt. Gemakkelijk, milieubewust én goed voor je portemonnee. Inruilwaarde is afhankelijk van het type nieuwe matras(sen). Kijk voor de voorwaarden op www.auping.nl/inruilkorting. Actieperiode 23 september t/m 3 november 2013. Zondag a.s. geopend! Kijk op www.auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6