ZEEUWS-VLAANDEREN Australië 1 oktober Gelukstrekking Reisbureau Globe meegesleurd in bankroet moederbedrijf Oad. Pelikaan Reizen wil Globe Hulst wel overnemen. almanak Allemaal tegelijk van een gezond appeltje snoepen Nog 3 dagen om uw Gelukslot te kopen! riieuv www.pzc.nl/multimedia Coesenaar (26) dwong meisjes de prostitutie in App van de week: Buienalarm doet meer met het weer Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 -27 00 00 Door het faillissement van reisor ganisatie Oad worden ook de 150 reisbureau's van Globe (eigen dom van Oad) in hun voortbe staan bedreigd. Bij de vestiging van Globe in Hulst werken zeven mensen. De telefoon stond er gisteren rood gloeiend. „We blijven voorlopig open om onze klanten te woord te staan", zegt vestigingsmanager Karin van den Berghen. „Er ver trekken de komende week nogal wat mensen die een reis geboekt hebben. En ook de herfstvakantie staat voor de deur. Per boeking ho ren we van het hoofdkantoor wat er moet gebeuren. Maar de klan ten worden ook via de verschillen de reisorganisaties op de hoogte gehouden. Ons aandeel in de boe kingen bij Oad zelf is niet zo groot. We gaan er voorlopig van uit dat de meeste boekingen bij de andere organisaties gewoon doorgaan." Op dit moment kunnen mensen geen nieuwe reizen boeken bij Globe. In Vlissingen is een Globe franchi se gevestigd; Globe Pelikaan rei zen. Deze vestiging valt buiten het faillissement van Oad en draait op de oude voet verder. „We kunnen niet genoeg bena-. drukken dat de vestiging in Vlis singen gewoon open blijft", zegt John Goverde, algemeen directeur van Pelikaan Reizen. Goverde heeft bij de curator van Oad aangegeven interesse te heb ben' in de overname van het Glo be reisbureau in Hulst, dat zou dan ook verder kunnen gaan als een Pelikaan-vestiging. Volgens Van den Berghen is de reiswinkel in Hulst één van de best lopende Globe-vestigingen. Dat komt omdat er ook veel Bel gische klanten boeken. „Wij doen het heel goed, maar als het hoofdkantoor omvalt dan ga je mee. Jammer dat wat we in zo veel jaren hebben opgebouwd in Hulst nu verloren dreigt te gaan. We hopen op een snelle door start." Juist het Belgische klantenpo- tentieel maakt Globe Hulst inte ressant voor Pelikaan. Goverde be seft dat de curator van Oad de Glo be-reisbureaus natuurlijk het liefst allemaal overdoet aan één overnamekandidaat, maar deson danks houdt hij hoop dat hij kan onderhandelen. Het is altijd een fijn onderwerp om het onder werktijd over te hebben: vakantie. Op dat Middelburgse kan toor maakte een werknemer zijn col lega deelgenoot van zijn jongste plannen: een reis naar Nieuw-Zee- land. Daarbij beschreef hij ook de vlucht: via Bangkok, Taipei en Sydney uit eindelijk naar Auckland in Nieuw-Zeeland. De blik van de col lega haalde Auckland niet, maar bleef hangen bij Sydney, en zakte van daar af naar het zuiden, naar Tasmanië. „Er ligt een stukje Australië los", concludeerde hij. En toen, oer-Neder- lands: „Met maar een klein .beetje water ertussen. Kunnen ze dat niet gewoon inpolderen?" Staatsloterij biervliet - Alle leerlingen van ba sisschool 't Geuzennest in Bier vliet hapten gisteren bij aanvang van de pauze om 10.15 uur tegelijk in een 'vers geoogste appel'. Ze deden - net als zo'n tweehon derdduizend kinderen van elfhon derd andere basisscholen - mee aan een actie van EU-Schoolfruit. De scholen die meedoen aan het Europese schoolfruitprogramma ontvangen een half jaar lang, drie stuks gratis schoolfruit per leer ling, per week. Mooi meegeno men voor 't Geuzennest, dat sinds vorig jaar zelf al een gruit(groen- te- en fruit)programma, op poten had gezet. „We gaan er niet alleen mee door omdat het de voorwaarde voor deelname aan het EU-Schoolfruit- programma is, maar vooral omdat ouders, leerkrachten én kinderen enthousiast zijn", aldus een 'gruit- moeder'. 9 VRIJDAG 27 september 2013 Amsterdam >tx> ZEELAND PLAFONDS Hulst in zwaar weer Reisbureau door Sheila van Doorsselaer en Eugène Verstraeten HULST - Wie die de komende we ken op vakantie gaat via reisbureau Globe in Hulst loopt de kans dat de reis niet doorgaat. Tip? redactie@pzc.nl De leerlingen van 't Geuzennest (zonder groep 1 en 2 die op een ander moment pauzeren) bijten allemaal tegelijk in een verse appel, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65