Herfstspecial Sluiten van Oosterscheldekering is simpeler oplossing dan evacuatie €20,- KORTING Plan voor nieuwe woningen op trapveld van Geersdijk BEVELANDEN en THOLEN 25 Bevelandse gemeenten spreken af terughoudend te zijn met de bouw van nieuwe woonwijken. COES - Nieuwe starterswoningen worden er niet meer gebouwd, nieuwe uitbreidingswijken zijn van de baan: de Bevelandse ge meenten hebben onderling afspra ken gemaakt over de woningen die ze de komende jaren bouwen. Dat het de afgelopen jaren niet wilde vlotten met de woning bouw, kon iedereen zelf wel zien: van alle geplande woningen is tus sen 2008 en 2012 65 procent niet gebouwd, staat in de gemeentelij ke woonvisie van Goes. De groei van de bevolking en de groei van het aantal huishoudens blijft "achter bij de voorspellingen. En dat verandert ook in de toe komst niet. Werd tot voor kort nog een bevolkingsgroei tot na 2050. voorzien, nu houdt men er rekening mee dat Goes in 2030 - na een veel langzamer groei dan gedacht - op zijn hoogtepunt is wat het aantal inwoners betreft. En dan steekt Goes nog gunstig af, er komen meer mensen uit de omliggende dorpen naar de stad tie, dan dat er vertrekken naar om liggende dorpen. Opvallend is dat vooral oudere mensen besluiten in de stad te gaan wonen. Die ontwikkelingen hebben gevol gen voor de keuzes die gemeen ten moeten maken. Afgesproken is nu dat er veel minder wordt ge bouwd dan een aantal jaren gele den op basis van de toen gemaak te voorspellingen is becijferd. Nieuwe woonwijken worden niet meer gebouwd, nieuwbouw vindt plaats in de al geplande wij- ken en op inbreidingslocaties: be staande 'gaten' in dorpskernen en wijken. Kleine en goedkope woningen voor starters worden niet meer ge bouwd. Duidelijk is dat er op ter mijn een overschot is van kleine re koopwoningen. Starters moe ten worden gestimuleerd om be staande woningen te kopen. Dat is overigens op dit moment ook gemakkelijker dan een jaar of tien geleden, toen de huizenprijzen snel stegen. Toch is nieuwbouw van wonin gen nog steeds nodig, want in Goes alleen al zijn om de toena-, me van het aantal huishoudens op te vangen tot 2030 1290 extra huizen nodig. Op de lange ter mijn ontstaat bovendien een te kort aan middeldure en duurdere huurwoningen. Het aanbod van die duurdere huurwoningen moet daarom worden vergroot. De Bevelandse gemeenten willen daar met de woningcorporaties af spraken over maken. Om verkrotting te voorkomen moeten particulieren worden ge stimuleerd om te investeren in hun eigen huis, bijvoorbeeld door beter te isoleren, zonnepanelen aan te schaffen, of ervoor te zor gen dat ze langer zelfstandig kun nen wonen. Dat kan door mensen voor te lichten of te wijzen op subsidiemogelijkheden. WONINGEN IN GOES Vijftien dweilbands op zeven podia In het centrum van Hansweert wordt zondag 29 september een dweilbandfestival gehou den. Verspreid over zeven po dia treden vijftien dweilband- jes op. De podia zijn verbon den door een braderie. Het fes tival begint om 11.00 uur. Rond 17.30 uur sluiten de bandjes ge zamenlijk het festival af. In de berichtgeving over de opening van de nieuwe Fruit- route, een 17 kilometer lange wandeltocht rond Kapelle, is een verkeerde locatie ge meld. De opening is zaterdag 28 sep tember om 10.30 uur bij teler KG Fruit aan de Oostam- bachtweg in Kapelle. Daar is ook de mobiele fruit- pers. Kinderburgemeester opent filateliefeest De Kapelse kinderburgemees ter Leanne Koppejan opent za terdag 28 september om 10.00 uur de regiobeurs van de post zegelverzamelaars van de KN- BF regio zuidwest in De Vroone in Kapelle. De beurs, met een kraam van de Jeugd Fi latelie Nederland, is te bezoe ken tussen 10.00 en 17.00 uur. Open dag bij De Druivengaerde De Druivengaerde in Wissen- kerke doet weer mee met de Nationale Open Wijngaardda- gen. De wijngaard is zondag 29 september open van 13.00 tot 16.00 uur voor iedereen die wil komen kijken en proeven. Eige naresse Hanneke Koopman heeft haar tweede oogst sinds zij de gaard overnam in 2011. Koophuizen en huurwonin gen, vrijstaand en in een rijtje: de gemeente Noord-Beveland heeft het bestemmingsplan voor de bouw van de nieuwe woningen aan de westkant van Geersdijk ter visie gelegd. Wo ningbouwcorporatie RWS bouwt acht tot dertien huizen op het trapveld achter de voor malige Ontmoetingskerk en op de grond van de volkstuinen bij de Provincialeweg. Van 10 oktober tot en met 20 novem ber ligt het plan ter inzage. Woensdag 30 oktober is er van 19.30 tot 21.00 uur een inloop avond in het Drenthehuis. Die vaststelling van directeur we gen en verkeer voor Rijkswater staat Zeeland Ellen Visser, beviel de gemeenteraad veel beter dan de uitleg die zij gaf over de recen te ontdekking van de instabiele zeebodem bij de kering-en de dij ken. Die suste de ongerustheid bij de gemeenteraad niet. Rijkswaterstaat en Waterschap Zeeuwse Stromen hadden elk net jes hun metingen gedaan in eigen gebied: het waterschap bij de dij ken en Rijkswaterstaat rond de ke ring. Maar pas toen die metingen 'werden vergeleken, bleek dat de ontgrondingskuilen niet alleen vóór de bodemversteviging rond de kering zaten, maar ook ernaast, bij de dijken dus. Daar was bij het ontwerp van de kering niet op ge rekend en daar was dus ook niet op gecontroleerd, bleek uit het re laas van Visser. Dat stuitte tegen de borst van degenen die zich de buren van de Oosterschelde we ten. „Elke sportvisser had dat Rijkswaterstaat kunnen vertellen, gezien de kolkingen in het wa ter", wierp Jan de Nooijer (CDA) op. Wordt de waterbouwkundige kennis bij Rijkswaterstaat op peil gebracht en hoe gaat het verder met het bijstorten van steen om de ontzanding tegen te gaan, wil de de raad weten. Met die stortin gen was sinds 2003 door bezuini gingen enigszins de hand gelicht, maar, verzekerde Visser, die wor den nu uitgevoerd als nodig. Ook in waterbouwkunde investeert de rijksdienst, stelde ze. „Al is er veel kennis weggevloeid en overzagen de nieuwe mensen het niet altijd even goed." Nu maar €80,- p.p. voor 3 indoor skydivesessies incl. DVD, broodje Warme Kip Deluxe en drankje.' WWW.INDOORSKYDIVE.COM inaaoRSKYDiVE.com VRIJDAG 27 SEPTEMBER 2013 beter bouwen door Nadia Berkelder Particulieren worden gestimuleerd te investeren in hun woning. Ver betering van de bestaande wonin gen is de komende jaren hard no dig. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema In totaal worden tot 2020 1380 huizen gebouwd in Goes. Er verdwijnen ook huizen: 280 wo ningen worden gesloopt. De meeste nieuwe huizen worden gebouwd in Noordhoek en Man nee (280), de Goese Schans (250) en Goes-West (255). HANSWEERT GEERSDIJK KAPELLE WISSENKERKE door Claudia So'ndervan WISSENKERKE - Wanneer de Ooster- scheldedijken van Noord-Beveland in gevaar komen, is het sluiten van de Oosterscheldekering een veel simpeler oplossing dan een evacua tie van de bevolking. •Actievoorwaarden: alleen geldig in daluren, niel i.c.m andere acties, reserveren verplicht ovv 'herfstspecial'. algemene voorwaarden van toepassing, max. 6 personen per reservering, geldig t/m 21-12- 2013. in de herfstvakantie op di. t/m do. de gehele dag vt. t/m 18.00 uur. GQEE59 *nb> De Stok 24, Roosendaal T +31 (0)165 - 520547 E groepen@indoorskydive.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61