'Maak van Poel V een aantrekkelijk gebied' Goes houdt volgend jaar een miljoen over Sluitstuk Witte kerkje Tr Home 24 BEVELANDEN en THOLEN WONINGMARKT AANBIEDING KORTING Die suggestie deed Hans Ophuis van bureau Nxtlandscapes uit Rot terdam gisteravond aan de Goese raadscommissie. Goes wil met het nieuwe bedrijventerrein de snelweg 'overspringen' en om geïnspireerd te raken is Nextlands- capes gevraagd een gebiedsvisie op te stellen. Ophuis begon zijn presentatie met een soort over peinzing, waarin hij aangaf dat er in Nederland momenteel vier keer zoveel rijpe bouwgrond wordt aangeboden als nodig. De voorziene plek voor de Poel V is bovendien typisch een locatie die een 'hindernis' kan zijn tussen woonwijken in de stad en natuur in het buitengebied. Daar zou Goes voor moeten waken. Deson danks liet Ophuis aansprekende doorkijkjes naar hoe het zou kun nen worden de revue passeren. Zo betitelde hij het Poelbos als 'schatkamer van het oude land'. „Het is geen spectaculair bos en heeft weinig voorzieningen, maar wel één met potentie." Ophuis suggereerde om het poelenland schap te reconstrueren, dus de poelen terug te brengen in het ge bied. Omdat het om een zichtloca- tie gaat, zou de bedrijvigheid kun nen worden afgeschermd met een wal met daarop schapen en meidoorns. Ook zouden er nieu we bospercelen moeten komen om het gebied mee in te kapselen. „Begin de ontwikkeling rond ho tel Goes, dat kan uitbreiden en sa menwerken met de Zeelandhal len. Je zou een voetgangerspasage over de Deltaweg kunnen maken om gebieden te koppelen", liet Ophuis zijn fantasie de vrije loop. Hij suggereerde ook om de land schappelijke inrichting naar vo ren te halen, om zo het gebied al aantrekkelijker te maken voor toe komstige bedrijven. De raadsfracties vonden de sug gesties best ardig, maar dat de Poel V daadwerkelijk wordt aange legd is nog lang niet zeker. De dis cussie over nut en noodzaak moet nog worden gevoerd. Het CDA wilde vooruitlopend daarop we ten in hoeverre de bestaande be drijventerreinen al vol zijn. Vol gens wethouder Loes Meeuwisse wordt dat op dit moment uitge zocht, maar zou het grofweg gaan om zo'n twaalf hectare. De SP vroeg zich af wie met name de ontwikkeling van het parkgedeel te moet betalen. De begroting van volgend jaar laat een positief saldo van ruim een miljoen euro zien. Maar, te kent wethouder Loes Meeuwisse daarbij aan, er zijn nog veel onze kerheden. Zo is nog niet bekend wat de aangekondigde rijksbezui nigingen van zes miljard voor Goes gaan betekenen. Ook nieu we taken op het gebied van werk, zorg en jeugd komen met miljar den minder budget naar gemeen ten. Dat de Goese begroting de komen de jaren structureel sluitend is, is volgens Meeuwisse mede te dan ken aan het feit dat Goes de afgelo pen jaren al tien procent aan be zuinigingen heeft ingeboekt op de totale begroting van 110 mil joen euro. De gemeente snijdt ook behoorlijk in eigen vlees, het personeelsbestand wordt inge krompen en dat moet structureel 1,5 miljoen euro opleveren. De raadscommissie praat op 31 ok tober over de begroting, op 7 no vember volgt vaststelling door de gemeenteraad. OVEZANDE - De restauratie van de buitenkant van het witte kerkje in Ovezande is klaar. Het werk is gisteren afgerond met de plaat sing van de sluitsteen op de nok van het kerkje in het centrum van het dorp. De steen is gemaakt door Pieter van Staveren, steen houwer in Kwadendamme. Een kraan heeft de steen in de vorm van een bloem gistermorgen op zijn plaats gehesen. Eigenaresse Barbara van Dijk kocht de kerk in 2009 en is sindsdien bezig met de grondige opknapbeurt. De kerk wordt in de toekomst verhuurd voor bijvoorbeeld bruiloften, foto Dirk-Jan Gjeltema Niet meer, maar door Luc Oggel GOES - Maak van het toekomstige bedrijventerrein De Poel V tevens een aantrekkelijk recreatiegebied. Met goed bereikbare en toeganke lijke natuur als 'onderlegger' zou het een nieuw visitekaartje voor Goes kunnen worden. door Luc Oggel GOES - In economisch moeilijke tij den weet de gemeente Goes het hoofd financieel goed boven water te houden. VAN DE WEEK! 27 september t/m 4 oktober 2013 Op ONS ASSORTIMENT www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www. trendhome. nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60