Gemeente pakt parkeren op Havenplein aan Het N atuursteen H uis SSl 1 mmmm n SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Verwachte krimp van bevolking vraagt om kwaliteit in plaats van kwantiteit in plannen voor volkshuisvesting. Verbod rit om Man slachtoffer van carjacking Satudarah weekenddiensten Sluitstuk voor het Witte Kerkje Ü3S2 NSB COES - Nieuwe starterswoningen worden er niet meer gebouwd, nieuwe uitbreidingswijken zijn van de baan: de Bevelandse ge meenten hebben onderling afspra ken gemaakt over de hoeveelheid woningen die ze de komende ja ren bouwen. Dat het de afgelopen jaren niet wilde vlotten met de woning bouw, kon iedereen zelf wel zien: van alle geplande woningen is tus sen 2008 en vorig jaar 65 procent niet gebouwd, staat in de gemeen telijke woonvisie van Goes. De groei van de bevolking en de groei van het aantal huishoudens blijft achter bij de voorspellingen. En dat verandert ook in de toe komst niet. Werd tot voor kort nog een bevolkingsgroei tot na 2050 voorzien, nu houdt men er rekening mee dat Goes in 2030 - na een veel langzamer groei dan- gedacht - op zijn hoogtepunt is wat het aantal inwoners betreft. En dan steekt Goes nog gunstig af. Er komen meer mensen uit de omliggende dorpen naar de stad toe, dan dat er vertrekken naar omliggende dorpen. Opvallend daarbij is dat vooral oudere mensen besluiten in de stad te gaan wonen. Die ontwikkelingen hebben gevol gen voor de keuzes die gemeen ten moeten maken. Afgesproken is nu dat er veel min der wordt gebouwd dan een aan tal jaren geleden op basis van de toen gemaakte voorspellingen is becijferd. Nieuwe woonwijken worden niet meer gebouwd, nieuwbouw vindt plaats in de al geplande wijken_ en op inbrei- dingslocaties: bestaande 'gaten' in dorpskernen en wijken. Kleine en goedkope woningen voor starters worden niet meer ge bouwd. Duidelijk is dat er op ter mijn een overschot is van kleine re koopwoningen. Starters moe ten worden gestimuleerd om be staande woningen te kopen. Dat is overigens op dit moment ook gemakkelijker dan een jaar of tien geleden, toen de huizenprijzen snel stegen. Toch is nieuwbouw van wonin gen nog steeds nodig, want in Goes alleen al zijn om de toena- Vijfenzestig procent van geplande woningen is nooit gebouwd Beide gebieden zijn sinds enkele maanden autoluw. Alleen belang hebbenden kunnen er, door mid del van een pasje, hun auto parke ren. Maar 's avonds, als de dynami sche palen in het wegdek zijn ge zakt, kunnen ook andere automo bilisten het gebied in. 'Er blijkt ongewenst parkeerge- drag plaats te vinden, met name in de avonduren op het Haven plein', stellen B en W vast. „Dan moet je bijvoorbeeld denken aan horecabezoekers die hun auto lomp en plomp op het plein zet ten", verduidelijkt verkeersambte- naar Peter de Winter. Volgens B en W is dat niet nodig omdat er voldoende parkeergele genheid in de nabije omgeving is. Het ongewenst parkeren leidt tot onnodige verkeersbewegingen en verhoogt de verkeersonveiligheid, stellen B en W. Om die reden is ook de halte van de buurtbus van Connexxion verplaatst van de Beuze naar de Hoge Molenstraat. Het parkeerverbod ligt vanaf van daag zes weken ter inzage in het gemeentehuis. Gedurende die pe riode kan er bezwaar tegen wor den aangetekend. Burgemeester en wethouders zijn van plan het verkeersbesluit maandag 11 no vember te laten ingaan. MIDDELBURG - Burgemeester Ha- rald Bergmann verbood in augus tus de start van de jaarlijkse mo torrit voor een goed doel (op de Molukken) op de Markt in Middel burg vanwege de betrokkenheid van motorclub Satudarah. Dat staat in de antwoorden op de schriftelijke vragen die de LPM aan het college van burgemeester en wethouders heeft gesteld. De motorrit werd op 17 augustus verreden. De burgemeester ver bood de Markt als startplaats van wege de verkeersveiligheid, maar ook omdat leden van Satudarah 'een actieve rol' hebben in de orga nisatie van de rit en 'zichtbaar de leiding' hebben tijdens de rit, al dus het college. me van het aantal huishoudens op te vangen tot 2030 nog 1290 extra huizen nodig. Op de lange termijn ontstaat bo vendien een tekort aan middeldu- re en duurdere huurwoningen. Het aanbod van die duurdere huurwoningen moet daarom wor den vergroot. De Bevelandse ge meenten willen daar met de wo ningcorporaties afspraken over maken. Om verkrotting te voorkomen moeten particulieren worden ge stimuleerd te investeren in hun ei gen huis, bijvoorbeeld door beter te isoleren, zonnepanelen aan te schaffen, of ervoor te zorgen dat ze langer zelfstandig kunnen wo nen. Dat kan door mensen voor te lichten of te wijzen op subsidie mogelijkheden. In totaal worden tot 2020 nog 1380 huizen gebouwd in Goes. Er verdwijnen ook huizen: 280 wo ningen worden in die periode ge sloopt. De meeste nieuwe huizen worden gebouwd in de wijken Noordhoek en Mannee (280), de Goese Schans (250) en in Goes-West (255). ZUIDDORPE - Een 37-jarige man uit Axel is woensdagavond op de Fort- dijk West in Zuiddorpe slachtof fer geworden van carjacking. Hij werd door twee mannen met bi vakmutsen uit zijn auto gesleurd. De begroting van volgend jaar laat een positief saldo van ruim een miljoen euro zien. Maar, te kent wethouder Loes Meeuwisse daarbij aan, er zijn nog veel onze kerheden. Zo is nog niet bekend wat de aangekondigde rijksbezui nigingen van zes miljard voor Goes gaan betekenen. Ook nieu we taken op het gebied van werk, zorg en jeugd komen met miljar den minder budget naar gemeen ten. Dat de Goese begroting de komen de jaren structureel sluitend is, is volgens Meeuwisse mede te dan ken aan het feit dat Goes de afgelo pen jaren al tien procent aan be zuinigingen heeft ingeboekt op de totale begroting van 110 mil joen euro. De gemeente snijdt ook behoorlijk in eigen vlees, het personeelsbestand wordt inge krompen en dat moet structureel 1,5 miljoen euro opleveren. De raadscommissie praat op 31 ok tober over de begroting, op 7 no vember volgt vaststelling door de gemeenteraad. ovezande - De restauratie van de buitenkant van het witte kerkje in Ovezande is klaar. Het werk is gisteren afgerond met de plaat sing van de sluitsteen op de nok van het kerkje. De steen is ge maakt door Pieter van Staveren, steenhouwer in Kwadendamme. Een kraan heeft de steen in de vorm van een bloem op zijn plaats gehesen. Eigenaresse Barba ra van Dijk kocht de kerk in 2009 en is sindsdien bezig met de gron dige opknapbeurt. De kerk wordt in de toekomst verhuurd voor bij voorbeeld bruiloften. waarna die er met het voertuig vandoor gingen. De daders sloe gen op de vlucht richting België. Het gaat om een bestelwagen van het merk Opel, type Movano, met het kenteken 22-VS-TL. Gedenktekens die uw herinnering vorm geven www.natuursteenhuis.nl VRIJDAG 27 SEPTEMBER 2013 Bevelandse gemeenten houdt bouwen minder huizen f1 door Nadia Berkelder Woonvisie Goes lil- Op het Havenplein wordt volgens de gemeente in de avonduren onge wenst geparkeerd, foto Ronald den Dekker door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Met ingang van 11 no vember geldt op het Havenplein en Havenpark in Zierikzee een par keerverbod. Zaterdag 28 en zondag 29 september 2013 Huisartsen HAP Zierikzee, Kon. Gustaafweg 2 Zierik zee, tel: 09Q0- 1585. bereikbaar op werk dagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen alleen na telefonische afspraak. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. door Luc Oggel GOES - In economisch moeilijke tij den weet de gemeente Goes het hoofd financieel goed boven water te houden. GEDENKTEKENS In onze showroom staan ruim 100 gedenktekens opgesteld. Het NatuursteenHuis BV Stanleyweg 16 a 4462 GN Goes a Tel. (0113) 216555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57