Natuunoren Nog weinig problemen na verhuizing huisartsen Oude veerhuis tegen de vlakte Surrealistisch ballet in de duinen KOOPZONDAG IN GOES 29 SEPTEMBER 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Supermarkten Goes zondag open UITGEBALANCEERD OOSTERLAND - De Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ) wil een tweede poging wagen om een Europese subsidie (POP) in de wacht te slepen voor de realisa tie van een faunatoren aan de Ho ge Maireweg in Oosterland. De POP-subsidie verdubbelt al leen geld dat door de overheid is verstrekt. Vorig jaar trachtte SLZ tevergeefs de door de gemeente Schouwen-Duiveland verleende 10.000 euro op deze manier te ver dubbelen. Om nu een tweede po ging te kunnen doen voor realisa tie van de natuurtoren gaat de ge meente de eerder verstrekte subsi die intrekken en op aangepaste wijze weer beschikbaar stellen. Begin deze week startten vier huisartspraktijken uit Zierikzee in het nieuwe pand waarin ook een apotheek, prikpost en vanaf volgende week ook de Huisartsen post huizen. Een bewoner van de wijk Malta uitte begin deze week in een e-mail zijn zorgen over het feit dat huisarts De longe, die aan de Touwbaan zat, voor hem nu veel lastiger te bereiken is dan voor heen omdat hij kampt met ge zondheidsproblemen en geen geld heeft vooreen taxi. Velthuijsen: „Veel bewoners van Borrendamme zijn blij met het centrum naast de deur. Klachten heb ik nog van niemand gehoord, maar de verhuizing is nog pril. Wel hoor ik van mensen dat ze het moeilijk vinden om te kiezen tussen de nieuwe en hun 'oude' apotheek in het centrum." Velthuijsen is gisteren zelf langs geweest bij de praktijk van dokter De Jonge. Eerst zat die op vijftig meter lopen van haar huis. Nu moet- ze ervoor de stad in, maar dat vindt ze geen enkel probleem. „Ik ben met de auto gegaan om dat ik ook nog wat booschappen wilde hebben, maar ik zou ook kunnen gaan lopen of fietsen. Voor mensen die slecht ter been De praktijk is verder weg, maar er is altijd wel een mouw aan te passen. zijn is dat niet zo makkelijk, maar er valt altijd wel een mouw aan te passen. Zo kun je een beroep doen op een taxi en als je daar geen geld voor hebt en er tevens voor in aanmerking komt, kun je bij de gemeente aankloppen voor hulp." Volgens de assistente van dokter Speelman, die gistermiddag ook de taken waarnam van dokter De Jonge, zijn er bij de praktijk tot nu toe nauwelijks klachten bin nengekomen. „Er zijn natuurlijk altijd mensen bij, die zo'n verhui zing vervelend vinden, maar aan de andere kant krijgen wij ook po sitieve reacties." VAN 13.00 TOT 17.00 UUR Althans, dat plan heeft eigenares se Helmi Ruiaard ingediend bij de gemeente Goes. Die ziet dat op zich best zitten, zegt wethouder Loes Meeuwisse. „Het is best een mooi plannetje." Het oude veerhuis staat al meer dan drie jaar leeg. Restaurant 't Veerhuis, dat onder leiding van Co en Marianne Simmers een Mi- chelinster wist te veroveren, sloot in 2009, daarna heeft restaurant Katseveer het nog een poosje als tijdelijke uitvalsbasis gebruikt tij dens de verbouwing en vorige maand was er een pop-uprestau- rant gevestigd. Het lukte de huidige eigenaresse echter niet om een nieuwe, vaste exploitant te vinden. Hoewel een markant gebouw, is het oude veerhuis uit 1851 geen monument. Een gemeente mag een sloopaanvraag daarom vol gens Meeuwisse in principe niet weigeren. „Het gebouw staat op een markant punt in de recreatie zone van Wolphaartsdijk, maar wij vinden het nieuwe plan ste denbouwkundig en planologisch haalbaar", zegt zij. In het ontwerp van Roos en Ros architecten is de parkeergelegenheid onder het pand gesitueerd. Het horecage deelte wordt een stuk kleiner dan in het huidige veerhuis. Het gaat nog om een voorlopig ontwerp, want afhankelijk van het overleg met de gemeente over de bestemmingsplanwijziging kan het aantal appartementen mo gelijk nog worden uitgebreid, zegt Jan Pijpelink die is aange steld als 'gedelegeerd bouwheer'. Hij heeft alle vertrouwen in het project. „De gesprekken met de gemeente zijn zeer positief; wat ons betreft staat niets dit nog in de weg." Volgens Pijpelink wordt achter de schermen al geruime tijd aan het plan gewerkt. „Na tuurlijk, het is een pand met allu re, maar het moet ook wat opbren gen. En die locatie biedt heel veel mogelijkheden." GOES - De Goese supermarkten mogen vanaf 1 november hun deu ren op zondag van 10.00 tot 18.00 openen. B en W stellen dè raad voor dat in de nieuwe Winkeltij denverordening op te nemen. Nu mogen de supers - gedoogd - tussen 16.00 en 20.00 open zijn op zondag. Wat betreft winkels in de binnenstad wil het college bij de huidige afspraak blijven: acht koopzondagen per jaar. RENESSE - In feite hebben ze niks met elkaar te maken: kranen die wor- er lang op heeft zitten broeden. Een duinballet voor wie er oog voor den ingezet bij de kustversterking aan de binnenzijde van de duinen heeft: grote, logge kranen krijgen sierlijke grijparmen en dansen in per- langs de Rampweg en de parasailer die daar boven zweeft. Het tafereel Ie- fecte harmonie mee in stijl en tempo met de mens. Ook over de vormge- vert echter zo'n uitgebalanceerd beeld op dat het lijkt of een choreograaf ving in sprankelend geel lijkt nagedacht, foto Ronald den Dekker door Wendy de Jong ZIERIKZEE - „Ik heb er nog niemand over gehoord", reageert voorzitter Lies Velthuijsen van de ANBO op de klacht van een bewoner van de wijk Malta over de verhuizing van zijn huisarts naar het nieuwe Me disch Centrum Borrendamme in Zierikzee. Lies Velthuijsen, ANBO door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Het oude veer huis in Wolphaartsdijk wordt ge sloopt. Er komt een nieuw gebouw met horeca en appartementen voor terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56